Kaip išvalyti lovos čiužinį

Namuose maži vaikai ir gyvūnas? Tada šis straipsnis tikrai bus aktualus ir naudingas, nes pakalbėsime apie keletą efektyvių būdų, kaip išvalyti jūsų lovos čiužinį.Pirmiausia, atminkite, jūsų čiužinys yra sukurtas taip, kad pats išgarintų visus skysčius. Per naktį jūs tų skysčių atiduodate tikrai nemažai, todėl čiužinių gamintojai iš karto pasirūpino, kad jis būtų sausas. Nesileisime į konstrukcijų ir sprendimų aptarimus. Jums pakanka žinoti, kad jūsų prakaitas išgaruoja, o kvapas dažnai lieka. Dėl to bent kartą per mėnesį rekomenduojama čiužinį tiesiog išsiurbti dulkių siurbliu su specialiu antgaliu. Jis susiurbia įvairias bakterijų liekanas, esančias paviršiuje, kurios, beje, ir skleidžia kvapą. Papildomai galima užpurkšti kepimo sodos ir vandens mišinio purkštuku. Palaukite bent 10 minučių, tada išsiurbkite dar kartą. Soda turėtų sunaikinti paviršiuje likusius kvapus. Galima naudoti ir specialią buitinę chemiją.

Pereikime prie sudėtingesnių situacijų. Du dalykai jūsų čiužinį sutepa dažniausiai – kraujas ir šlapimas. 

Kaip iš čiužinio išvalyti kraują

Jei kraujas ant čiužinio atsirado neseniai, pakaks kelių servetėlių ar balto audeklo ir šalto vandens. Tiesiog suvilgykite dėmę vandeniu ir trinkite sausiu audeklu arba servetėle, kol kraujo dėmė dings. Tai kantrybės reikalaujantis darbas, bet rezultatas gali būti labai neblogas.

Jei dėmę radote tik ryte ar kitą dieną, jums padės ta pati soda. Galite pasidaryti ir specialiai kraujui valyti mišinuką. Jums reikės 3 % vandenilio peroksido (namų vaistinėlėje tai vienas iš privalomų medicininių preparatų žaizdoms dezinfekuoti), druskos ir šiek tiek krakmolo. Paimkite pusę stiklinės krakmolo, ¼ šaukštelio vandenilio peroksido ir šaukštą druskos. Sumaišykite šį mišinį, kol pasidarys tepama pasta. Ją užtepkite ant įsisenėjusios kraujo dėmės. Leiskite visiškai išdžiūti kelias valandas. Tada pastą nulupkite ir paėmę dulkių siurblį gerai tą vietą išsiurbkite. Jei dėmė dar matyti, pakartokite procesą. Galima daryti ir kitokį, bet panašų mišinį – 1 šaukštas druskos, 1 šaukštas indų plovimo skysčio ir ¼ šaukšto vandenilio peroksido. Valydami dėmės likučius vandenilio peroksido galima užpilti ir ant servetėlės, kuria valote.

Kaip iš čiužinio išvalyti šlapimą

Pirmiausia, bandykite nusausinti čiužinį. Tiesiog prispauskite popierinę servetėlę prie šlapimo dėmės ir leiskite likučiams susigerti. Tada pabandykite tokį naminį mišinį – vanduo ir actas. Užpurkškite ant dėmės, palaukite 5 minutes ir vėl nusausinkite. 

Norint panaikinti šlapimo kvapus, galima naudoti kepimo sodą. Paimkite sietelį ir sijokite sodą ant viso čiužinio. Palaikykite kelias valandas. Galima palaikyti per naktį. Tada dulkių siurbliu gerai išsiurbkite sodos likučius. Naudokite specialų antgalį, skirtą audiniams siurbti. Kodėl soda? Galima naudoti ir krakmolą. Tai medžiagos, kurios sugeria drėgmę, o kartu su ja ir čiužinyje įsigėrusius šlapimo likučius, kurie skleidžia nemalonų kvapą.

Jei nenorite „žaisti“ su vandenilio peroksidu, soda ar krakmolu, paieškokite specialių valiklių audiniams. Jie paprastai puikiai išvalo visas dėmes, net ir labai įsisenėjusias, tad tokį turėti namuose visada praverčia.

Čiužinį kai kas bando valyti ir dulkių siurbliu, turinčiu garinimo funkciją. Deja, šis būdas nėra rekomenduojamas čiužinių gamintojų, nes tada yra sudrėkinamas čiužinio viršutinis sluoksnis. Ta pati situacija galioja ir plaunančiam siurbliui, kuris puikiausiai tinka kilimams valyti. Nors kai kas ir bando taip padaryti, rizika, kad į čiužinį pateks daug drėgmės yra labai didelė. Kai čiužinys drėgnas, jį išdžiovinti galima tik per pora dienų. Priešingu atveju toks čiužinys tampa bakterijų lizdu. Kilimas skiriasi nuo porolono savo tankumu, audeklais ir sudėtimi, todėl minėti mechanizmai nėra patys tinkamiausi būdai valyti švelnų paviršių, ant kurio praleidžiate po 7-10 valandų per parą.
Dulkių siurblio maišeliai Karcher 6.904-216, 5 vnt

Dulkių siurblio maišeliai Karcher 6.904-216, 5 vnt

15,99 / pakuotė
Turime sandėlyje
Dėmių valiklis Mellerud, 0.5 l

Dėmių valiklis Mellerud, 0.5 l

8,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Valiklis su soda Frosch, universalus, 0,5 l

Valiklis su soda Frosch, universalus, 0,5 l

2,60 / vnt.
Kvapų šalinimo priemonė Mellerud, 0.5 l

Kvapų šalinimo priemonė Mellerud, 0.5 l

10,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Dėmių valiklis Tri-Bio 0,42 l

Dėmių valiklis Tri-Bio 0,42 l

4,35 / vnt.
Turime sandėlyje
Valiklis gyvūnų kvapui naikinti ir dėmėms valyti Tri-Bio, 0.42 l

Valiklis gyvūnų kvapui naikinti ir dėmėms valyti Tri-Bio, 0.42 l

4,05 / vnt.
Turime sandėlyje