„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvas – vienas svarbiausių buitinės technikos prietaisų jūsų virtuvei. Jis ne tik turi tikti stilistiškai jūsų interjere, bet ir puikiai atlikti savo funkcijas: išlaikyti maisto produktus šviežius, būti talpus ir naudoti kuo mažiau elektros energijos. Dabar rinkoje galima rasti begalę šaldytuvų modelių, tad kaip nepasiklysti ir išsirinkti geriausią variantą pataria Electrolux ekspertas.

Šaldytuvo dydis
 
Šiuo metu parduotuvėse galima įvairiausių šaldytuvų dydžių, nuo nedidelių montuojamų po stalu iki itin talpių dvidurių šaldytuvų. Vieni populiariausių yra šaldytuvai su šaldikliu apačioje kurių aukštis gali siekti iki 2 metrų. Renkantis montuojamą šaldytuvą reiktų atkreipti dėmesį, kad jų talpos mažesnės, daugiau naudoja elektros energijos, bet juos puikiai galima priderinti prie virtuvės dizaino. 
 
Prieš pradedant rinktis šaldytuvą reikia atsakyti į kelis klausimus:
  • kiek asmenų sudaro jūsų šeimą;
  • kokio dydžio yra jūsų virtuvė;
  • kokie jūsų šeimos maitinimosi ir apsipirkimo įpročiai (ar apsiperkate kartą per savaitę ar dažniau, bet po mažiau);
  • rinksitės įmontuojamą, ar laisvai pastatomą šaldytuvą.
 
Renkantis didesnius šaldytuvus reiktų atkreipti dėmesį į papildomus žemos temperatūros ar daržovių stalčius ar  durelių lentynėles, kurių dėka patogiau galima susidėti maisto produktus. 

Šaldymo technologija
 
Šaldytuvai gali būti kelių tipų: bešerkšniai ir statiniai. Bešerkšniuose šaldytuvuose dėl pastovios oro cirkuliacijos šaldikliuose nesikaupia šerkšnas, greičiau užšaldomi produktai, tačiau viena iš tokių šaldymo technologijų gali džiovinti maisto produktus šaldytuvo viduje, todėl tokiu atveju rekomenduojama rinktis TwinTech tipo šaldytuvus, kurių šaldiklio ir šaldytuvo zonos yra atskirtos. 
 
Statiniuose šaldytuvuose šaldikliuose linkęs kauptis šerkšnas, todėl reguliariai juos reikia atitirpdyti. Renkantis tokio tipo šaldytuvą reikia atkreipti dėmesį į statinę LowFrost šaldymo technologiją kurios dėka šerkšnas kaupiasi mažiau bei padidėja šaldiklio talpa.  
 
Funkcionalesni šaldytuvai turi papildomas technologijas kaip MultiFlow ar papildomus ventiliatorius šaldytuvo skyriuose, kurie padeda ilgiau išlaikyti maistą šviežią. 
Papildomos funkcijos
 
Jei manote, kad įprastai visuose šaldytuvuose esančių funkcijų jums neužteks ir norisi kažko daugiau, prieš pradedant rinktis nuspręskite kokių papildomų priedų būtinai norite turėti savo šaldytuve. 
 
Šaldytuvai su ekranėliais turi papildomų greito šaldymo ir kitų naudingų funkcijų, juos patogu ir paprasta valdyti. Viduje galima rasti patogių sprendimų maisto saugojimui, tai ir sustumiamos lentynėlės ar unikalus CustomFlex durelių lentynėlių sprendimas, kuris leidžia patogiai ir greitai ne tik perstumti lentynėles į norimą vietą, bet jas labai paprasta nuimti ir vėl uždėti su juose esančiais produktais. 
 
Siekiant išlaikyti daržoves ar vaisius šviežesnius ilgesnį laiką net iki kelių kartų ilgiau rekomenduojama rinktis šaldytuvus su UltraFresh+ technologiją, kuri specialių filtrų dėka, stalčiuje palaiko optimalią drėgmę, todėl ilgiau išsaugomi daržovių ar vaisų vitaminai bei maistinės medžiagos. 
 
Energijos efektyvumas
 
Šaldytuvas yra vienas iš buitinių prietaisų, kuris nemažai vartoja elektros energijos, todėl renkantis norimą modelį reiktų atkreipti ir į energijos sąnaudas. Šiuo metu parduotuvėse galima rasti šaldytuvus kurie žymimi nuo A+ iki A+++ energijos klasėmis. Kuo daugiau pliusų turi šaldytuvo energijos klasė tuo mažiau energijos sunaudoja šaldytuvas. Pavyzdžiui šaldytuvas su A+++ klase suvartoja maždaug dvigubai mažiau elektros energijos nei šaldytuvas turintis A+ klasę. 
Kaip šaldytuve išdėstyti maisto produktus?

Kaip teisingai laikyti bei kokia temperatūra vyrauja skirtinguose šaldytuvo lygiuose, sužinokite žemiau esančiame infografike.

Šaldytuvas Snaigė RF31SM-P100223

Šaldytuvas Snaigė RF31SM-P100223

Šaldytuvas Beko RCSA270K20W

Šaldytuvas Beko RCSA270K20W

Šaldytuvas Hitachi R-V540PRU7 (BBK) Brilliant Black

Šaldytuvas Hitachi R-V540PRU7 (BBK) Brilliant Black

798,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
TOP prekė
Šaldytuvas Samsung RB30J3215S9/EO

Šaldytuvas Samsung RB30J3215S9/EO

TOP prekė
Šaldytuvas Electrolux ERT1000AOW

Šaldytuvas Electrolux ERT1000AOW

TOP prekė
Šaldytuvas LG GSB760PZXV

Šaldytuvas LG GSB760PZXV