Kaip išsirinkti kalėdines dekoracijas?

Jau ne pirmus metus, gruodžio mėnesį lauke ne balta nuo gražaus ir puraus sniego, o purvina nuo nesibaigiančios šlapdribos. Neabejojame, kad Kalėdinėmis girliandomis papuošti namai bei sodas, atneš šventinės nuotaikos į jūsų namus. Tačiau kaip išsirinkti kaip parduotuvėse siūlomas toks platus lempučių asortimentas. Dalijamės praktiniais patarimais kaip pasirinkti tokį produktą, kuris jus džiugintų ištisus metus.
LED ar kaitrinės lemputės?

Paprastai, elektrinės girliandos kambaryje, t. y. tik uždarose patalpose, yra pigesnės. Laukui skirtos elektrinės girliandos yra brangesnės bei prireikus jas galima naudoti ir patalpose. Informaciją, kur produktas tinkamas naudoti, visada rasite ant pakuotės. Apšvietimui tiek lauke, tiek viduje galite pasirinkti LED arba kaitrines lemputes. LED apšvietimo patvarumas yra didesnis, lemputės šviečia ilgiau, nedūžta ir ima mažiau elektros. Tuo pačiu, LED lemputės yra daug brangesnės už kaitrines. Padalinus iš metų skaičiaus, aukštesnės kokybės produktų kaina vis dėlto yra mažesnė, nes jų tarnavimo laikas yra ilgesnis, o energijos suvartojimas mažesnis. Kaitrinės lemputės vertinamos ne tik dėl kainos, bet ir dėl šiltos šviesos,  nes LED šviestuvus dažnai sieja su šaltu tonu.
 
Priėmę sprendimą dėl šviesos rūšies ir spalvos, galite pasirinkti formą ir įrengimo vietą. Parduodamos kabančios, tinklinės, varveklio formos bei apvalios girliandos. Pasirinkimas priklauso nuo skonio, tačiau taip pat nuo naudojimo vietos, pvz., varvekliai tinka pastogėje ir balkonuose, o lempučių girliandos – ant medžių ir namų, pabrėžiant jų kontūrus, šviesos tinklai tiks ant krūmų. Viduje galite girliandomis papuošti ne tik eglutę, bet ir palanges bei karnizus.
Teisingas įrengimas darys įtaką girliandų veikimo laikui
 
Paprastai lempučių tarnavimo trukmė priklauso pirmiausia nuo tinkamo įrengimo. LED lemputės dažniausiai veikia 25 000 valandų, tai reikštų degimą dešimt metų iš eilės. Bet taip ilgai jos visgi nešviečia, nes anksčiau susidėvi kabeliai. Kadangi kalėdinį apšvietimą daugiausia sugadina sumontavimas ir nuėmimas, protinga lemputes palikti ir vasarai. Įrengiant būtinai reikia stebėti, kad laidai nepatektų ant aštrių kraštų, nes lauko girliandas neišvengiamai blaško vėjas, laidai gali susidėvėti ir įvykti trumpasis jungimas.
Įrengiant gera žinoti, kad daugelį to paties gamintojo papuošimų galima derinti tarpusavyje. Tačiau čia galioja taisyklė, kad LED šviesas galima derinti tik tarpusavyje. Nebūtinai visą sodą dekoruoti iš karto,  galima kasmet jį papildyti. Techniškai suderinamus produktus paprastai gausite ir kitais metais.

Girliandų jutikliai

Kalėdiniai papuošimai gali degti visas Kalėdas, jų nereikia išjungti išvykstant ar dienos metu. Šiuolaikiniai kalėdiniai papuošalai pagaminti taip, kad jei viena lemputė perdegs, grandinė degs toliau. Tačiau jei norite, kad tam tikru metu lemputės nedegtų, galima įsigyti jutiklį, kuris automatiškai įjungs ir išjungs kalėdines šviesas.