Elipsinis treniruoklis: kaip nepaklysti tarp daugybės parametrų?

Elipsiniai treniruokliai jau senokai užkariavo daugybės sportininkų širdis. Šie kardiotreniruokliai skirti gerinti bendrą organizmo būklę, širdies veiklą, atsikratyti nereikalingų kilogramų ir stiprinti bei tonizuoti kūno raumenis. Jie pasižymi palyginus žemu treniruočių intensyvumu, tačiau yra itin efektyvūs.
Kitaip nei bėgimo takeliai, elipsiniai treniruokliai nekenkia sąnariams, padeda išvengti apkrovos keliams ir klubams.

Be to, dėl įmontuotų rankenų treniruotės metu dirba tiek viršutiniai, tiek apatiniai kūno raumenys – to negali pasiūlyti dviračiai. 

Visgi nusprendus tokį treniruoklį įsigyti,  reikia apgalvoti kelis aspektus: tuomet  treniruotės bus veiksmingos ir patogios, o jūs – nepermokėsite. 

1. Smagratis – treniruoklio šerdis

Stabilus ir sklandus treniruoklio veikimas užtikrins, kad jausitės patogiai ir visą savo dėmesį galėsite sutelkti treniruotei. Sklandų veikimą (kaip ir kainą bei prestižą) labiausiai lemia treniruoklio šerdį sudarantis smagratis – kuo jo masė didesnė, tuo treniruoklis stabilesnis. Be to, smagračio masė lemia ir akceleracijos spartą – sunkesnis smagratis suteikia didesnį pasipriešinimą, neleidžia iškart pasiekti maksimalaus greičio, todėl treniruotės yra efektyvesnės.

Renkantis treniruoklį, verta atsižvelgti į savo kūno sudėjimą: aukštam ir stambesnio sudėjimo žmogui rekomenduojamas didesnės smagračio masės treniruoklis. O smulkaus sudėjimo žmogui puikiai tiks treniruoklis su mažesne smagračio mase. 

> 20 kg - Profesionaliam naudojimui (keli kartai per dieną)
11-20 kg - Dažnam naudojimui (kelis kartus per savaitę)
< 11 kg - Naudojimui retkarčiais (kelis kartus per mėnesį)


2. Teisingai parinktas žingsnio ilgis –  komforto garantas

Žingsnio ilgis – didžiausias atstumas, kurį galite atlikti darydami elipsės formos judesį kojomis. Tinkamo ilgio žingsniai turėtų būti natūralūs –  koja turėtų pilnai išsitiesti. Jei žingsnio ilgis per mažas, jausitės suvaržyti ir atrodys, jog naudojatės steperiu ar dviračiu treniruokliu, jeigu per didelis – rizikuosite pasitempti raumenis. 

Puikus variantas – reguliuojamas žingsnio ilgis, tačiau tokių treniruoklių kaina žymiai išauga, tad apsvarstykite, ar ji jums tikrai reikalinga.

<165 cm ūgio žmonėms rekomenduotinas maždaug iki 45 cm ilgio žingsnis 
165-180 cm ūgio žmonėms tinkamas 45 - 50 cm ilgio žingsnis
>180 cm ūgio žmonėms rekomenduojamas 50 - 55 cm ilgio žingsnis.

Žingsnio ilgis ir treniruoklio matmenys yra neatsiejami: kuo ilgesnis žingsnis, tuo didesnis ir treniruoklis. Todėl jeigu svarstote apie nedidelio ir kompaktiško treniruoklio įsigijimą, atkreipkite dėmesį, kad jo žingsnio ilgis gali būti per trumpas jūsų poreikiams.

Elipsinis treniruoklis Hammer 4126 Crosslife XTR

Elipsinis treniruoklis Hammer 4126 Crosslife XTR

499,00 / vnt. 579,00 € / vnt.
TOP prekė
e. kaina
-14%
Elipsinis treniruoklis Hammer Crosstech XTR 4123

Elipsinis treniruoklis Hammer Crosstech XTR 4123

399,00 / vnt. 509,00 € / vnt.
TOP prekė
e. kaina
-22%
Elipsinis treniruoklis Head H662

Elipsinis treniruoklis Head H662

399,00 / vnt.
TOP prekė
3. Magnetinis pasipriešinimas – aukštos kokybės bruožas

Šiandien daugelis elipsinių treniruoklių turi magnetinę stabdžių sistemą, kuri leidžia poros mygtukų paspaudimu automatiškai perjungti pasipriešinimo lygį ir apkrovą. Dauguma treniruoklių siūlo rinktis iš 10 ir daugiau pasipriešinimo lygių, leidžiančių tolygiai didinti apkrovą ar mažinti tempą – taip organizmui lengviau adaptuotis prie pokyčio. Ne mažiau svarbu, ši sistema pasižymi itin tyliu veikimu, kas yra didelis pranašumas, jei turite mažamečių vaikų ar ramybės trokštančių kaimynų. 

4. Asmeninis treneris namuose

Daugelis treniruoklių, net su primityviausiais kompiuteriais, geba tiksliai fiksuoti atstumą, treniravimosi laiką, greitį, apsisukimų skaičių, sudegintas kalorijas ar pulsą – tai padeda stebėti savo pažangą. 

Taip pat treniruokliai gali pasiūlyti ir didelę įvairovę treniruočių programų, kurios yra paruoštos profesionalų. Aukštesnio lygio treniruokliai gali pasiūlyti ir individualias treniruočių programas, kurios paremtos širdies ritmu, arba leidžia patiems susidėlioti treniruotės apkrovas pagal savo galimybes ir tikslus. 

5. Išmanūs sprendimai

Didelė dalis brangesnių treniruoklių turi įdiegtą Bluetooth ar USB jungtį, kuriomis galite prijungti savo išmaniuosius įrenginius ir padaryti treniruotes interaktyvias:  kontroliuoti treniruoklį, stebėti savo pažangą, klausytis muzikos ar žiūrėti filmus.

Užsibrėžkite tikslą ir pirmyn: taisyklingos treniruotės

Maksimalių rezultatų pasieksite tik taisyklingai sportuodami. Keiskite apkrovą, sunkinkite pasipriešinimą, išbandykite intervalines treniruotes ir treniruočių programas - būkite nuolatiniame progrese ir neleiskite organizmui apsiprasti. 
  • Rekomenduotina žingsniuoti pilna pėda, nekeliant kulnų. Taip jūs sunaudosite mažiau energijos, neapkrausite blauzdų, o paskirstysite apkrovą per sėdmenų ir kitus didžiuosius raumenis. 
  • Jei treniruoklis turi galimybę žingsniuoti atgal – keiskite kryptį – treniruokite raumenis iš visų pusių.
  • Mindami stenkitės išlaikyti tiesią nugarą, atloškite pečius, išlaikykite stabilų dubenį – taip geriau dirbs apatinė kūno dalis.
  • Rankos turėtų išnaudoti lazdas tikslingai: ne tik įsikibti, siekiant išlaikyti pusiausvyrą, bet dirbti aktyviai. 
Elipsinis treniruoklis Hammer 4126 Crosslife XTR

Elipsinis treniruoklis Hammer 4126 Crosslife XTR

499,00 / vnt. 579,00 € / vnt.
TOP prekė
e. kaina
-14%
Elipsinis treniruoklis Hammer Crosstech XTR 4123

Elipsinis treniruoklis Hammer Crosstech XTR 4123

399,00 / vnt. 509,00 € / vnt.
TOP prekė
e. kaina
-22%
Elipsinis treniruoklis Head H662

Elipsinis treniruoklis Head H662

399,00 / vnt.
TOP prekė