„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip išnaudoti balkoną žiemą

Balkonas paprastai įtraukiamas į buto ar namo plotą ir ne be reikalo. Nagingi ir originalūs šeimininkai iš šio 2-5 kvadratinių metrų ploto sugeba išspausti daug daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. 

Kaip susitvarkyti balkoną, kad jis būtų naudingas ne tik vasarą, bet ir žiemą? Šalyse, kur nėra žiemos ir sniego, tai nėra jokia problema, tačiau pas mus reikia pasukti galvą, kad viską išnaudotume taip, kaip reikia.

Pateiksime keletą puikių idėjų, tačiau pirmiausia reikėtų pasirūpinti, kad balkonas būtų įstiklintas. Jei jūsiškis dar toks nėra, turbūt tai būtų brangiausia investicija, tačiau nuo jos priklauso, ar naudositės balkonu visus metus, ar tik pusmetį šiltuoju sezonu.

Darbo kambarys

Ar kartais tenka padirbėti namuose? Ant virtuvės stalo šalia šaldytuvo tai daryti labai sunku, lovoje ar ant sofos – nepatogu. Reikalingas atskiras nedidelis kampas, kur stovėtų kompiuterinis stalas, nedidelė lentyna dokumentų segtuvams, popieriams bei knygoms susidėti. Balkonas, kuris yra bent 1 metro pločio tam tikrai kuo puikiausiai tiks. Teks įsigyti nedidelį rašomąjį stalą. Aišku, jį galima susimeistrauti ir pačiam iš virtuvinio stalviršio atliekų ir priveržiamų kojų, kurias rasite bet kurių „Senukų“ furnitūros skyriuje. Tinka ir lentyna ar net laiptinė plokštė. Svarbu, kad būtų nuobliuota. Toliau jau jūsų fantazijos tegul liejasi laisvai. Balkone galima pasidaryti net pertvarą-lentyną, jei balkonas yra bent 1,5 metro pločio. Taip sutalpinsite klasikinę rūbų džiovyklą ir darbo kambarį.

Nepamirškite roletų vasarai, kai saulė plieks pro didelius langus ir kaitins balkoną it šiltnamį. Taip galėsite kontroliuoti temperatūrą viduje. Žiemą šalta? Elektrinis šildytuvas išspręs šią problemą, nes patalpa labai nedidelė, tad įšils labai greitai.

Kambarys skaitymui

Grąžinkite į savo namus tradiciją skaityti. Tai galite daryti kartu su visa šeima. Tam reikės minkšto čiužinio, užtiesalo ir daug pagalvėlių. Ant sienos pakabinkite knygų lentynas. Skaitykite sėdėdami arba gulomis, gurkšnokite arbatą, mėgaukitės saulės šviesa. Svarbu, kad būtų patogu.

Su čiužiniais yra šiokia tokia problema. Jie būna standartinių dydžių. Išsimatuokite balkoną. Gal jame tilps 90 arba 120 cm pločio čiužinys. Jei netelpa nė vienas, nė kitas, į pagalbą ateis senas geras porolonas. Jį galima įsigyti suvyniotą, tad jums teks tik tinkamai susilankstyti ir pasirūpinti užtiesalais.

Žiemos speigas pradings, jei pasinaudosite šildytuvu. Jei vasarą bus labai karšta, pamąstykite apie mobilaus kondicionieriaus įsigijimą. Jis išmeta drėgmę pro pravirą langą naudojant specialią kišenę, kad karštas oras nesiveržtų į vidų, tad tokiu būdu balkonas gali tapti vienu iš vėsiausių kampelių namuose.

Miegamasis

Jei svečiuose dažnai lankosi draugai ir pastebėjote, jog pritrūkstate vietos juos suguldyti -  galima sukurti nestandartinę erdvę miegui. Čia tik teks pasukti galvą atsirenkant čiužinį kuris tilptų. Žinoma, erdvesniame balkone tilptų net ir visa lova, tiesa, retas kuris turi tokį platų balkoną. Tačiau tam, kad būtų galima įsirengti dvigulį miegamąjį, nebūtina turėti milžiniškos erdvės, tai visiškai įmanoma, jei balkono plotis yra bent 160 cm. Ten kuo puikiausiai telpa dvigulis čiužinys. Ir miegoti galima net ir žiemą. Viską sutvarko šildytuvas, o kad miegamasis būtų jaukesnis, galima įsirengti ir biožidinį. Biožidinys yra kūrenamas sauso spirito tabletėmis, kurios neišskiria jokio kvapo, dūmų, suodžių, todėl gartraukis ar ventiliacijos sistema jam nereikalinga. Toks biožidinys sukuria itin romantišką atmosferą. Patį balkoną taip pat galima papildomai padekoruoti augalais ir kitais interjero elementais, kurie jam priduotų papildomo jaukumo.


Hamakinė

Hamakas – viena iš seniausių pasaulio lovų. Jei balkonas yra bent 3 metrų ilgio, galima laisvai ten sutalpinti hamaką. Jei balkono galuose nėra betoninės sienos – nedidelė bėda. Reikės tik nusipirkti tvirto metalo gabalų ir juos suvirinus pritvirtinti prie balkono grindų. Tarp šių kampų galima kabinti hamaką. Hamakas puikia tinka ir skaitymo kambaryje tiems, kas nenorės gulėti ant žemės.

Hamakai būna ir dviguliai. Jie paprastai yra didesni ir tvirtesni, todėl pasidomėkite jų galimybėmis. Taip pat ir tvirtinimo būdais.

Nestiklintas balkonas žiemą

Net jei turite neįstiklintą balkoną, jis gali būti panaudojamas žiemą poilsiui ir maloniam bendravimui, kai geras oras, nesninga. Reikia tik pasirūpinti šiltais pledais, minkštais foteliais, galbūt net kailiais. Svarbu, kad jaustumėtės patogiai, nesušlaptumėte. 

Kad būtų šilta atvirame ore, reikalingas infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Terasose būna dujiniai šildytuvai, tačiau balkone jie nelabai tinka. Vis dėlto, tokie degdami skleidžia kvapą, kuris kils kaimynams į viršutinius aukštus arba skverbsis į namus. Paprastas keramikinis šildytuvas bus pakankamai veiksmingas. Beje, biožidinys, apie kurį minėjome, šilumos neduoda, tad juo nepasišildysite žiemos metu.

Jei balkonas nestiklintas ir jį galvojate išnaudoti visais metų laikais, įsigykite kokybiškus lauko baldus – sofą, pora fotelių, staliuką. Jie paprastai yra pinti iš plastikinių juostelių ir visiškai nebijo sniego ir lietaus. Prieš balkoninę iškylą reikės juos tik nuvalyti.

Balkonas platus ir reikia nedidelės užuovėjos? Pasidarykite tokią užuovėją iš 2-4 polikarbonato lakštų. Iš medienos pasidarykite rėmelį, pritvirtinkite polikabonato lakštus ir juos sujunkite specialiais sujungimais. Rėmą galite pakabinti ant kabliukų balkono viršuje (vasarą tie kabliukai gali pasitarnauti gėlių vazonams ar kitoms dekoracijoms kabinti). Paprastai polikarbonato lakštai yra beveik permatomi, todėl neužstos saulės, kurios ir taip žiemą gauname per mažai. Iš lauko pusės jie nėra visiškai skaidrūs, tad išsaugosite privatumą nuo smalsių kaimynų.

Atminkite, kad prieš įjungdami šildytuvą nestiklintame balkone, reiktų išvalyti sniegą, priešingu atveju jau po keliolikos minučių sėdėsite didelėje baloje, kuri užšals vos tik šildytuvas bus išjungtas.

Čia tik kelios idėjos, kaip galite išnaudoti savo balkoną ne tik rūbų džiovinimo tikslams.
Sandėliavimo lentyna Platin, 71 x 38 x 170 cm, 5 lentynos

Sandėliavimo lentyna Platin, 71 x 38 x 170 cm, 5 lentynos

Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
Gėlių stovas, metalinis, Ø26 cm

Gėlių stovas, metalinis, Ø26 cm

36,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Medinis lauko stalas Gary PNT006, 100x100x74 cm

Medinis lauko stalas Gary PNT006, 100x100x74 cm

99,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Plastikinis vazonas Scheurich, Ø50.5 cm

Plastikinis vazonas Scheurich, Ø50.5 cm

Greitas atsiėmimas
Plastikinis vazonas Scheurich, Ø50.5 cm

Plastikinis vazonas Scheurich, Ø50.5 cm

Greitas atsiėmimas