„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Grilis, kepsninė ar šašlykinė? Ką pasirinkti?

Artėja tas metas, kai kiemuose vėl rūks dūmelis ir sklis malonus kepamos mėsos kvapas. Laikas pasirūpinti savo savaitgalio užsiėmimo priemonėmis ir įsigyti naują kepsninę arba grilį. O tai ne vienas ir tas pats? Skirtumai tokie nedideli, kad žmonės maišo kepsnines su šašlykinėmis, o grilius su kepsninėmis. Pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra kas...

Paprasčiausias prietaisas mėsai kepti yra šašlykinė. Tai atvira dėžė ant kojelių su nedidelėmis įpjovomis iešmams padėti. Šašlykinėje kuriamos anglys arba malkos, kepama ant plieninių iešmų ar specialių grotelių. Kadangi šašlykinės yra labai nedidelės, jas labai patogu pasiimti į gamtą. Priežiūros šašlykinei irgi daug nereikia. Keletą kartų perbraukei vieliniu šepečiu ir viskas...

Sudėtingesnis prietaisas yra kepsninė. Tai kiek patobulinta šašlykinė, bet su specialiu dangčiu. Kepsninės būna dažniausiai apvalių formų, kadangi čia esmė yra ne tik mėsos kepimas, bet ir teisingas dūmų paskirstymas. Taip mėsa gali būti ne tik kepama, bet ir karštai parūkoma. Kepsninėje paprastai jau būna sumontuotos grotelės, papildomai grotelių pirkti nereikia. Kepsninėje sudėtinga kepti ant metalinių iešmų, nes būtinos specialios angos, kurių yra ne visose kepsninėse. Šiuo metu populiariausios yra kiaušinio formos kepsninės, arba kiek pigesnės – metalinės statinės formos kepsninės. Jų yra įvairių dydžių, tad ne visas lengva vežtis į gamtą automobilio bagažinėje.

Sudėtingiausias prietaisas yra grilis. Tai patobulinta kepsninė, kurioje mėsa kepama ant rifliuoto metalo lakšto, o ne grotelių, dedamų virš ugnies. Grilis dažniausiai yra elektrinis arba dujinis, anglys čia nenaudojamos. Kai prietaisas elektrinis, jame gali būti montuojama visokių daviklių, rodančių temperatūrą ir valdančių kepimo laiką. Tai itin efektyvus prietaisas skirtas praktiškai bet kokiam maistui ruošti. Griliai gali būti nedideli ir gana griozdiški, vežami ant karučių. Kadangi jie elektriniai, į gamtą vežtis tokių nereikia. Tam yra nedideli dujiniai griliai, kurie veikia su nedideliais dujų balionėliais.
Kuris jums labiausiai tinkamas?

Grilio privalumas yra efektyvumas. Tiesiog įjungei ir iš karto kepi. Kadangi grilis dažnai būna didelis, jis tinkamas naudoti sodyboje, kur yra elektra. Jei reikia iš karto paruošti daug maisto, tai idealus variantas, nes ant grilio vienu metu galima kepti ir mėsą, ir žuvį, ir daržoves. Kepsninėje to nepadarysi, nes tada susimaišo skirtingų produktų aromatas.

Kepsninė yra bene efektyviausias variantas, nes ją galima vežtis į gamtą, kitas sodybas arba naudotis tiesiog savame kieme. Reikia tik įsimesti anglių maišelį. Kadangi kepsninė yra su dangčiu, kepti galima jau po valandėlės nuo užkūrimo. Tiesiog reikia stebėti, kaip rusena anglys ir sudėti maistą ant grotelių. Vienu metu galima kepti skirtingą mėsą – vištieną, kiaulieną, kalakutieną. Kadangi žuvis kepa trumpiau, ją rekomenduojama kepti atskirai.

Dėl unikalios formos, šiluma ir dūmai pasiskirsto tolygiai, todėl vienodai kepa ir apačia ir viršus. Dėl šios priežasties mėsos beveik nereikia vartyti – sudėjai mėsą, užvėrei dangtį ir palikai keliolikai minučių kepti. Reikia tik stebėti temperatūrą ir patikrinti, kada mėsa iškepė.

Šašlykinė naudinga tada, kai dažnai vykstate į gamtą. Be to jums reikia pasikepti tik keletą mėsos gabalėlių nedidelei žmonių grupei. To visiškai pakanka turint nedidelę pusės metro ilgio šašlykinę. Renkantis šašlykines reiktų atkreipti dėmesį į metalo, iš kurio ji pagaminta, storį. Kuo storesnis metalas, tuo ilgaamžiškesnė šašlykinė. Šašlykinę reikia nuolatos prižiūrėti – ją išvalyti ir laikyti sausai, nes surūdijęs metalas greičiau koroduoja ir sienelėse gali greitai pradegti skylė. Kitas momentas – tvirtos ir stabilios kojelės. Geriausia rinktis atskiras kojeles, kad jas būtų galima įkišti į specialias angas atskirai, o ne po dvi. Taip šašlykinė stovės stabiliau. Be to dvigubos kojelės iš plonesnės armatūros gali susilankstyti. Jei kūrenate ne malkas o anglis, gilios šašlykinės nereikia. Ar verta pirkit vienkartines šašlykines? Kodėl gi ne? Jei planuojate išvyką ir neturite normalios šašlykinės, galima greitai įsigyti vienkartinę, skirtą vos vienam ar dviem kepimams. Aišku, paskui ją reiktų tinkamai utilizuoti – išmesti į tam skirtą šiukšlių konteinerį, kai šašlykinė bus visiškai atvėsusi.

Ką rinksitės jūs? Kepsnių sezonas sparčiai artėja.
Elektrinis grilis Tefal GC2050

Elektrinis grilis Tefal GC2050

Turime sandėlyje
Šašlykinė su žarijų grotelėmis, 35 x 41,6 x 17,5 cm

Šašlykinė su žarijų grotelėmis, 35 x 41,6 x 17,5 cm

75,99 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Šašlykinė PK-1, 42 x 35 x 22 cm

Šašlykinė PK-1, 42 x 35 x 22 cm

19,98 / vnt.
Turime sandėlyje
Šašlykinė, 62,5 x 33 x 16 cm

Šašlykinė, 62,5 x 33 x 16 cm

79,99 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Elektrinis grilis Bosch TFB4402V

Elektrinis grilis Bosch TFB4402V

Turistinė kepsninė Cello YH28014C, 42 x 27,5 x 35 cm

Turistinė kepsninė Cello YH28014C, 42 x 27,5 x 35 cm

34,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Elektrinis grilis Tefal GC2050

Elektrinis grilis Tefal GC2050

Turime sandėlyje
Šašlykinė, 28 x 40,5 x 17 cm

Šašlykinė, 28 x 40,5 x 17 cm

59,99 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Kepsninė Cello KY22017B, Ø 44 cm

Kepsninė Cello KY22017B, Ø 44 cm