„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kokios yra geros ausinės muzikos klausymui?

Foto: Pixabay.com
 
Jeigu norite įsigyti ausines muzikos klausymui, turbūt pastebėjote, kad parduotuvėse siūlomi įvairiausių rūšių, spalvų ir formų modeliai. Nereikėtų rinktis aklai – net ir paprasčiausiam muzikos klausymui reikėtų atsižvelgti į svarbiausius parametrus ir kitas ypatybes.

Ar dažnai judate klausydami muzikos?

Kiekvieno tipo ausinės yra pagamintos atsižvelgiant į būsimo vartotojo prioritetus. Muzikos kūrimui skirtos ausinės skleidžia labai aukštos kokybės garsą – „švarius“ žemus ir aukštus dažnius. Taip pat jos gerai izoliuoja aplinkinį triukšmą todėl tokios ausinės yra gana didelės ir sunkios – tai nėra privalumas sportuojantiems.
 
Jeigu muzikos norite klausyti bėgiojant, vaikščiojant ar važinėjant dviračiu, reikėtų ieškoti patogių ir lengvų ausinių. Jos gali būti užkabinamos už ausų ir belaidės.

Ar reikia triukšmą slopinančių ausinių?

Turbūt ne kartą esate ir patys girdėję kitų muziką, nors jie jos klausėsi per ausines. O gal jums nepatinka, kai mūvėdami ausines girdite ir aplinkinį triukšmą? Kol vieni ausinių modeliai praleidžia triukšmą, kiti yra visiškai izoliuoti.
 
Didelė dalis ausinių (tiek įstatomų į ausis, tiek dengiančių jas) tam tikrose išorės taškuose turi skylutes. Tai šiek tiek pagerina garso kokybę, tačiau maža dalis garso perteikiama ir į išorę. Jeigu to nenorite, rinkitės iš triukšmą slopinančių modelių – tokios ausinės yra izoliuotos nuo aplinkos, todėl slopina tiek išeinantį, tiek patenkantį triukšmą.
 
Galite rinktis ausines ir su aktyvia triukšmo slopinimo funkcija, kuri, įrašinėdama išorės triukšmą, siunčia priešingą garsą į garsiakalbius ir taip efektyviai sumažinami garsai iš išorės.

Ausinių tipai

Net jeigu ir žinote, kad ausinių ieškote būtent sportui, darbui ar kitai veiklai, labai svarbu pasirinkti tinkamą ausinių tipą. Čia svarbiausias yra patogumas, nes geros ausinės muzikos klausymui yra tos, kurias patogu naudoti net ir kelias valandas be perstojo. Trumpai susipažinkite su pagrindiniais tipais.
 

Su lankeliu

Ausinės su lankeliu įprastai būna dviejų rūšių – pilnai ir pusiau apgaubiančios ausis. Pilnai apgaubiantys modeliai yra didesni, tačiau patogesni ilgam naudojimui. Geresnė garso izoliacija taip pat dažnai yra pilnai apgaubiančių ausinių privalumas.
 
Pusiau apgaubiančios gali būti ne tokios patogios ilgam naudojimui, kadangi yra prispaudžiamos ausys.
 
Bendrai, šis tipas nėra geriausias pasirinkimas judriam muzikos klausymui, bet tobulas pasirinkimas žaidimams, darbui, muzikos kūrimui.
 

Įstatomos

Foto: Pixabay.com
 
Kai kuriems šio tipo ausinės kelia diskomfortą, bet kiti jas mėgsta daug labiau nei kitas su lankeliais. Pigiausi variantai įprastai yra plastikiniai ir neprisitaiko prie ausies kanalo formos – prasta garso izoliacija ir kokybė. Įstatomos ausinės su guminiais antgaliais yra gerokai patogesnės ir suteikia geresnę garso izoliaciją.
 

Užkabinamos

Didžiausias tokių ausinių privalumas yra tas, kad jos pritaikytos judriai veiklai. Tokios ausinės specialiais lankeliais yra užkabinamos ant ausų, todėl jos tvirtai laikosi einant, bėgant ir užsiimant įvairiu sportu. Užkabinamos ausinės dažnai būna belaidės ir muzikos galima klausytis tiesiog per „Bluetooth“.

Belaidės ar standartinės?

Šis klausimas iškeliamas labai dažnai. Abiejų rūšių ausinės turi tam tikrų niuansų, o juos įvertinti reikia patiems.
 
Dažniausiai belaidės ausinės vienu įkrovimu gali veikti 8-12 valandų, tačiau laikas priklauso nuo modelio. Didžiausias privalumas yra praktiškumas, kadangi nereikia laidų. Daugelis belaidžių ausinių gali būti naudojamos ir su laidais.
 
Standartinės laidinės ausinės niekada nereikalauja krovimo ir jas renkasi profesionalūs žaidėjai dėl mažesnio vėlavimo, o muzikantai dėl geresnės garso kokybės. Didžiausias niuansas čia ir yra laidai.

Jungtys

Atkreipkite dėmesį į ausinių jungtį, nes ne visi telefonai bei kiti prietaisai turi universalias 3,5 mm AUX jungtis. Pavyzdžiui, naujausiems telefonams dažniausiai reikia ieškoti būtent tam modeliui skirtų ausinių dėl specialaus kištuko. 
 
Beveik visi žaidimų kompiuteriai, ypatingai stacionarūs, turi USB jungtis. Jos leidžia prijungti įvairius valdiklius, įkrauti telefoną bei specialias ausines. Ausinės su USB jungtimi naudoja nuosavą garso plokštę ir garso uždelsimas yra gerokai mažesnis.

Techninės savybės

Ausinių techninės savybės nėra kiekvienam lengvai suprantamos, tačiau susipažinę su jomis galėsite savarankiškai įvertinti ausinių kokybę ir nuspręsti, ar jos atitiks jūsų reikalavimus.
 

Akustika

Foto: Pixabay.com
 
Ausinės gali būti atviros, pusiau atviros arba uždaros, ir čia kalbama ne apie ausų uždengimą, o ausinių struktūrą. Atviros ausinės leidžia orui iš aplinkos patekti į diafragmos galinę dalį, todėl garsas skamba taip, lyg jo šaltinis būtų išorėje. Uždaros ausinės yra izoliuotos nuo aplinkos ir jos puikiai skamba žemi dažniai. Pusiau atviros tiesiog yra kompromisas tarp atvirų ir uždarų – visos jų savybės suderintos.
 

Varža

Varžą ausinėse paaiškinti sudėtinga. Bendrai, tai yra pasipriešinimas elektros srovei. Kuo ji didesnė, tuo srovė sunkiau prateka. Mažos varžos ausinės yra tos, kurių varža yra žemesnė nei 25 omai, o aukštos – didesnė nei 25 omai. Dažniausiai ausinės turi mažiau nei 100 omų, o mobilių prietaisų ausinės turėtų būti kuo mažesnės varžos.
 

Dažnių diapazonas

Ausinių gamintojai dažnai nurodo dažnių atkūrimą kaip garso galimybes, tačiau dažniausiai tų dažnių skirtumo išgirsti net neįmanoma. Gerokai efektyviau garsą įvertinti yra decibelais, todėl kai kurie gamintojai ausinių savybėse pateikia +-1 db, +-2 db ir t.t.
 

Jautrumas

Ausinių jautrumas taip pat matuojamas decibelais ir jis parodo, kiek ausinės yra jautrios garso keitimui ir kiek garsiai jos gali groti. Pavyzdžiui, jeigu prie telefono prijungtos 100 dB ausinės, tada 50% garsas bus didesnis nei tuo atveju, jeigu būtų prijungtos 70 dB ausinės.

Kainos

Ausinių kainos yra labai įvairios – jas galite įsigyti tiek už 10, tiek už 1000 eurų. Labai populiaru rinktis ausines iki 50 eurų – jų kokybė pilnai tenkina sportuojančius, dirbančius arba tiesiog mėgstančius klausyti muzikos.
 
Jeigu pasiruošėte išleisti iki 100 eurų, nesunkiai rasite aukštos kokybės ausines. Toks biudžetas jau leidžia įsigyti ir modelius su USB jungtimi, kurie puikiai tinka vaizdo žaidimams.
 
Peržengus 100 eurų ribą prasideda vienos pažangiausių ir galingiausių ausinių prekyboje. Stilingos „Bang & Olufsen“, žaidimams skirtos „Razer“, muzikos kūrimui sukurtos „Audio-Technica“ ir t.t.
 
Planuojate įsigyti ausines? Pirmiausiai siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt ir sužinoti apie naujausius modelius išsamiau. Čia siūlomos ausinės ir kitos elektronikos prekės bet kokiems poreikiams ir bet kokiam biudžetui.
Belaidės ausinės Beats Studio3 Defiant Black/Red

Belaidės ausinės Beats Studio3 Defiant Black/Red

284,29 / vnt.
Tik internetu
Ausinės Sony WH-1000XM3 Black

Ausinės Sony WH-1000XM3 Black

273,66 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Belaidės ausinės Audio-Technica ATH-ANC900BT Black

Belaidės ausinės Audio-Technica ATH-ANC900BT Black

287,99 / vnt.
Tik internetu
Belaidės ausinės Razer Nari Ultimate For Xbox One Black

Belaidės ausinės Razer Nari Ultimate For Xbox One Black

199,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Belaidės ausinės Beats Studio 3 Gray

Belaidės ausinės Beats Studio 3 Gray

TOP prekė
Ausinės Sony WH-1000XM3 Black

Ausinės Sony WH-1000XM3 Black

273,66 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Ausinės Audio-Technica ATH-PRO7X DJ Monitor

Ausinės Audio-Technica ATH-PRO7X DJ Monitor

196,92 / vnt.
Tik internetu