„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Dekoravimo idėjos vaiko gimtadienio vakarėliui

Gimtadienis – viena mėgstamiausių kiekvieno vaiko švenčių. Jis jos laukia ištisus metus, galvoja, kokių dovanų norėtų, kokius draugus kvies ir kaip švęs. Tuo tarpu, tėveliams vaiko gimtadienis – iššūkis, kuriam reikia tinkamai pasiruošti – pasirūpinti idėja, papuošimais, linksmomis pramogomis, sugalvoti valgiaraštį, kuris įtiktų mažiesiems svečiams...

Šį kartą pakalbėkime apie dekoracijas. Kaip papuošti vaiko gimtadienio vakarėlį, kad jis nudžiugintų atžalą, būtų originalus ir puikiai atrodytų nuotraukose?

Gimtadienio vakarėlio idėja

Tikriausiai viena didžiausių klaidų, kurias daro tėveliai, organizuodami vaiko gimtadienį, viską planuoja patys ir ilgai suka galvas, kokia turėtų būti vakarėlio tema. Iš tiesų atsakymus į visus klausimus jums gali pateikti būtent sukaktuvininkas, todėl svarbu išmokti ne tik girdėti, bet ir klausytis, ką savo vaikai.  Tiesa, būna ir tokių atvejų, kai uždari vaikai visas geras idėjas yra linkę pasilaikyti sau. Kita vertus, visi vaikai turi mėgstamą užsiėmimą, mėgstamiausią knygų ar animacinių filmų veikėją. Jų susidomėjimas tam tikra tema ir yra raktas į sėkmingą gimtadienio vakarėlio idėją. Tai gali būti – didvyrių ar princesių vakarėlis, gyvūnų tematikos vakarėlis, klounų vakarėlis ir t.t. Vaikų fantazija neišsemiama, tad ir tėveliai galėtų iš jų pasimokyti. O štai jei vaikutis dar gana mažas ir neturi savo mylimiausio personažo, visada galima rinktis tradicines ir visada populiarias gimtadienio dekoro idėjas – gėles, lėles, automobilius, zoologijos sodo ar kaimo tematiką. 

Kaip puošti namus?

Vaiko gimtadienis – spalvinga ir linksma šventė, tačiau tai tikrai nereiškia, kad turėtumėte išnaudoti visas paletėje esančias spalvas, puošdami namus. Rinkitės kelias dominuojančias ir tarpusavyje derančias spalvas: mėlyną, geltoną ir raudoną, žydrą, žalsvą ir baltą... Kombinacijų išties daug ir tikrai galite paeksperimentuoti bei nebijoti netradicinių spalvų derinių, pavyzdžiui, balta, juoda ir rožinė spalvos idealiai dera tarpusavyje. Panaši situacija ir su dekoracijomis, jei vakarėlio tema „Undinės“, tai nebūtina visko, pradedant užkandžiais ir baigiant balionais, puošti undinėmis. Svarbiausia išskirti pagrindinius akcentus: tortą, fotografijų sienelę ir t.t. Stalą galite papuošti kriauklėmis, sienas žuvytėmis, jūros žvaigždėmis ir netikromis žolėmis, rinktis baltos, žalios ir mėlynos spalvos balionus, girliandas, stalo indus ir pan. Taip pat reiktų pasirūpinti, kad svečių dovanėlės asocijuotųsi su gimtadienio tema.

O štai kelios jaukios dekoravimo idėjos, kurios labai gražiai papuoš jūsų vaiko gimtadienį, nepriklausomai nuo vakarėlio temos:
  • Sukaktuvininko nuotraukų koliažas. Ant spalvoto popieriaus lapo suklijuokite kelias vaiko nuotraukas, šalia parašykite į kelintą gimtadienį jis švenčia, o jei turite įkvėpimo, galite koliažą pagražinti atributais, derančiais prie gimtadienio vakarėlio temos, arba papuošti jį lemputėmis.
  • Vaiko darbelių paroda.  Kas jau kas, o gimtadienis puiki proga surengti vaiko darbelių parodą. Ant sienos pritvirtinkite virveles, o ant jos spalvingais segtukais prisekite piešinius ir kitus rankdarbius. Prie virvelių taip pat galite pritvirtinti ir gimtadienio idėjos simbolių.

Namus ar kitą erdvę, kurioje bus švenčiamas gimtadienis galite puošti įvairiausiais balionais, ieškantys įdomesnio sprendimo gali rinktis kiniškus margaspalvius šviestuvus, taip pat puikiai tinka lemputės ir t.t. Svarbiausia negailėti fantazijos ir išradingumo.

O kaip pramogos?

Net jei vaiko gimtadienio vakarėlio dekoracijos atrodys stulbinamai, tačiau nebūsite paruošę linksmybių, kurios užimtų vaikus, vakarėlis bus nenusisekęs.  Pramogų pasirinkimas vėlgi priklauso nuo to, ką mėgta jūsų vaikas ir jo draugai. Galite ieškoti užkasto lobio, tai puiki idėja piratų vakarėliui. Galite dėlioti dėliones, rengti vakarėlį žaidimų kambaryje. Taip pat galite organizuoti edukacinio tipo vakarėlį ir vienu šūviu nušauti du zuikius – padovanoti vaikams puikiai praleistą laiką ir padėti pažinti jį supantį pasaulį ar paskatinti kūrybiškumą. Kyla klausimas kas yra edukacinis gimtadienis? Tai šventė, su specialiai pritaikyta programa, pavyzdžiui, skautų vakarėlis. Jo metu vaikai mokomi rišti mazgus, supažindinami su skautų priesaika, žygiavimu ir t.t. Magijos gimtadienis – tai eksperimentų jūra, chemijos dirbtuvės ir netikėtumai. Edukacinius gimtadienius paprastai veda profesionalai, tačiau galima ir patiems, tačiau būtina tinkamai pasiruošti, parepetuoti ir nebijoti scenos.
Staltiesė Spongebob, 120 x 180 cm

Staltiesė Spongebob, 120 x 180 cm

Gimtadienio švilpukai Spongebob, 6 vnt

Gimtadienio švilpukai Spongebob, 6 vnt

Popierinės servetėlės Spongebob, 32.7 x 32.7 cm, 20 vnt

Popierinės servetėlės Spongebob, 32.7 x 32.7 cm, 20 vnt

2,50 / komplektas
Gimtadienio žvakutės, 10 vnt

Gimtadienio žvakutės, 10 vnt

1,79 / pakuotė
Turime sandėlyje
Gimtadienio žvakutė, skaičius 6

Gimtadienio žvakutė, skaičius 6

0,79 / vnt.
Dangaus žibintas, įvairių spalvų

Dangaus žibintas, įvairių spalvų