„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Belaidės kolonėlės. Ką svarbu žinoti prieš perkant?

Muzikos galima klausytis ne tik per ausines, bet ir belaides kolonėles. Šis prietaisas yra populiarus jaunimo tarpe, tačiau kai kuriais atvejais labai mėgstamas ir tarp statybininkų, trenerių ar kitų specialybių atstovų.

Kaip išsirinkti tinkamas belaides kolonėles? Į ką atkreipti dėmesį jas perkant?

Belaidės kolonėlės su „Bluetooth“, NFC ar Wi-Fi?

Pirmiausia reiktų paaiškinti, kaip veikia belaidės kolonėlės. Jos naudoja bevielio duomenų perdavimo technologijas „Bluetooth“, NFC arba Wi-Fi. Yra kolonėlių, kurios dar naudoja Airplay ar DLNA technologijas, tačiau tai jau retenybė...

Garso signalas iš telefono, planšetės, kompiuterio ar net muzikinio stiprintuvo perduodamos belaidžiu ryšiu. Suporuotos kolonėlės tą ryšį atkuria ir leidžia atitinkamos kokybės garsą.

Populiariausias būdas yra „Bluetooth“. Šis būdas tinkamas tada, kai telefonas, iš kurio transliuojama muzika, laikomas iki 10 metrų atstumu be kliūčių.

Wi-Fi ryšys yra antras pagal populiarumą. Jis naudojamas daugiausiai patalpose, kur yra Wi-Fi maršrutizatorius. Tiesa, telekomunikacijų kompanijos dabar siūlo nešiojamus Wi-Fi maršrutizatorius, tad teoriškai juos galima pasiimti visur, kur tik yra interneto ryšys. Wi-Fi ryšiu transliuojamas itin aukštos kokybės garsas tiesiai iš interneto. Taip pat Wi-Fi maršrutizatorius veikia 30-50 metrų atstumu, jam nebaisios kliūtys – sienos ir baldai, dėl kurių kyla problemų „Bluetooth“ ryšiui. Tikrai geras sprendimas namams.

NFC arba „Near Field Communication“ ryšys veikia tik pridėjus prietaisą prie kito prietaiso. Tai reiškia, kad šalia kolonėlės turi būti padėtas ir NFC ryšį palaikantis telefonas. Deja, ne visi modeliai šį ryšį dar palaiko, tad tai daugiau ateities technologija. Beje, iPhone telefonai šio ryšio neturi ir kyla abejonių ar jis išvis atsiras. Renkantis belaides kolonėles į šį ryšio protokolą rekomenduojama nežiūrėti.

Kurias pasirinkti? Jei kolonėlės stovės namie, biure ar garaže, rinkitės Wi-Fi funkciją. Jei kolonėles norėsite išsinešti į gamtą, vežtis į poilsinę kelionę, geriau „Bluetooth“.

Garso galia

Geriausiu atveju garsas jūsų televizoriuje yra 10W. Pagarsinkite jį ir pamatysite, kokia jo kokybė. Belaidės kolonėlės yra kur kas galingesnės. 20 vatų kolonėlės yra nedidelės ir nebrangios, tačiau yra ir 40 ir 60 ir daugiau vatų galingumo prietaisų, skirtų vakarėliams po žvaigždėtu dangumi. Pastebima aiški tendencija – kuo kolonėlės galingesnės, tuo ir jų kaina didesnė.

Kad geriau įsivaizduotumėte, ko jums reikia, vieną vatą prilyginkime vienam klausytojui. Jei padėtumėte garso kolonėlę ant žemės ir aplink ją sustotumėte ratu, kiek žmonių jos galėtų klausytis komfortabiliai, nuolatos bendraudami tarpusavyje. 20 W galingumo kolonėlė tinkama visai neblogam vakarėliui kaimo turizmo sodyboje. 40 W galingumo kolonėlę galėtumėte laisvai vežtis į gamtą ir suorganizuoti neblogą gegužinę savo draugams. Prie 60 W kolonėlės galėtumėte jungti garso miksavimo pultą ir pradėti savo DJ karjerą. 100 W kolonėlė jau nebeprimena tos mažos kolonėlės. Dažnai ji yra gana didelė, tad kai kurios primena lagaminus.

Baterijos darbo laikas

Pasidomėkite, kokia yra baterijos talpa arba tarnavimo laikas. Jei baterija veikia vos 4 valandas, tai tokia kolonėle džiaugsitės tikrai neilgai. Reikės ieškoti, kaip ją prijungti prie elektros. Išorinė baterija pailgins jos veikimo laiką valanda, bet tik tiek. Namų naudojimui tokia kolonėlė tiks, tačiau jei planuojate vakarėlį gamtoje, ieškokite bent 10 valandų veikiančios kolonėlės. Aišku, yra ir 24 valandas veikiančių kolonėlių. Taigi, turėtų pakakti visam savaitgaliui. Kuo didesnė baterija, tuo ilgiau ji kraunasi, tad pakrovimu reiktų pasirūpinti iš anksto.

Atsparumas drėgmei

Jei muzikos klausote prie ežero arba kambaryje, kur glaistomos sienos, pasirūpinkite, kad belaidė kolonėlė būtų atspari drėgmei. Mesti į kibirą su vandeniu jos nereikia, tačiau lietų kurį laiką ji gali atlaikyti. Tokia kolonėlė reikalinga tiems, kas mėgsta muziką klausytis paplūdimyje, prie ežero ar baseino.

Jungtys

Jungtys yra skirtos prijungti išoriniams prietaisams. Belaidis ryšys nereikalauja jokių jungčių, tačiau gali taip nutikti, kad norėsite prijungti belaidę kolonėlę prie stacionaraus kompiuterio, televizoriaus, išorinio disko ir t.t. Tada pravers bent populiariausios jungtys.

USB jungtis yra privaloma. Ja prijungsite bet kurį duomenis perduodantį prietaisą. Kai kurios kolonėlės turi ir SD kortelės lizdą. Tiesiog įdedate SD kortelę arba mikro SD iš savo telefono, įdėtą į specialų dėklą ir prijungiate prie kolonėlės. Micro USB jungtis yra ta pati, kuria kraunate savo telefoną. Ji gali būti naudojama pakrauti kai kurias kolonėles. RCA jungtis vis dar naudojama (trys spalvoti kištukai ant vieno laido), nors vaizdo signalo perduoti į kolonėles ir nereikia. Mikrofono jungtis reikalinga tiems, kas nori prie kolonėlių prijungti karaoke mikrofoną. Labai linksmas laiko praleidimo būdas vakarėlio metu.

Jungčių yra ir daugiau, bet ar jų tikrai reikia?

Radijas, CD, karaoke ir kiti priedai

Kai kurios kolonėlės turi ir radijo imtuvus. Tai labai patogu, jei norite tiesiog pasiklausyti radijo. Kai kurios kolonėlės, o gal geriau vadinkime jas garso sistemomis, turi ir galimybę groti muziką iš kompaktinių plokštelių. Karaoke funkcija – viena iš populiariausių, nes ši pramoga yra labai populiari... Kai kurios kolonėlės parduodamos iš karto su mikrofonais.

Kad patogiau būtų valdyti kolonėlę iš šokių aikštelės, reikalingas nuotolinio valdymo pultelis. Jį turi ne visi modeliai, tad vakarėlių organizatoriams reiktų paieškoti būtent tokių modelių.

Kai kurios vakarėliams skirtos kolonėlės turi ir šviesos muzikos funkciją. Tai besisukanti šviesa apskritime, tad išjungus visas šviesas pasijausite kaip diskotekoje. Tokia funkcija išnaudoja gana daug baterijos pajėgumų, tad geriau pasirūpinti kolonėlės pakrovimu.

Ne paskutinėje vietoje ir prekės ženklai. Bose, Marshall, JBL, Sony yra populiariausios. Bang&Olufsen – prabangiausias prekinis ženklas, išsiskiriantis savo dizainu ir kaina.

Viskas priklauso nuo to, kur kolonėlės naudojamos...
Garso sistema Harman/Kardon HK SB20

Garso sistema Harman/Kardon HK SB20

379,00 / vnt.
Belaidė kolonėlė JBL Go 2 Sea Blue, 3 W

Belaidė kolonėlė JBL Go 2 Sea Blue, 3 W

Turime sandėlyje
Belaidė kolonėlė JBL Xtreme 2 Black, 40 W

Belaidė kolonėlė JBL Xtreme 2 Black, 40 W

Turime sandėlyje
TOP prekė
Belaidė kolonėlė JBL Xtreme 2 Blue, 40 W

Belaidė kolonėlė JBL Xtreme 2 Blue, 40 W

Turime sandėlyje
Belaidė kolonėlė JBL Xtreme 2 Green, 40 W

Belaidė kolonėlė JBL Xtreme 2 Green, 40 W

Turime sandėlyje
Belaidė kolonėlė JBL Boombox Black, 60 W

Belaidė kolonėlė JBL Boombox Black, 60 W

Belaidė kolonėlė JBL Go 2 Midnight Black, 3 W

Belaidė kolonėlė JBL Go 2 Midnight Black, 3 W

Turime sandėlyje