„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Stalo žaidimai vakarėliui

Foto: Pixabay.com
 
Stalo žaidimai nėra vien tik pasilinksminimui. Pastaruoju metu toks laisvalaikio leidimo būdas pasidarė labai populiarus ir žmonės vis dažniau laisvalaikiui renkasi stalo žaidimus. Pirmas vaizdas akyse, pagalvojus apie stalo žaidimus, yra tylus ir ramus figūrėlių stumdymas žaidimo lentoje, bet šiuo metu prekyboje yra tiek daug stalo žaidimų, kad gali tekti ne tik stumdyti figūrėles, bet ir šokti bei dainuoti.
 
Taigi, kad ir kiek daug pramogų žada stalo žaidimai vakarėliui, sunkiausia dalis yra rasti tą tobulą stalo žaidimą. Vieni mėgsta judesį, kiti nori praleisti laiką prie strateginio žaidimo ant stalo, o tretiems nepatinka „pasinerti“ į ilgus žaidimus. Visiems įtikti niekada nepavyks, tačiau rinktis tik gerus žaidimus – verta. Todėl pristatome jums keletą geriausių stalo žaidimų vakarėliui ir patarimus, kaip pasirinkti tinkamiausią būtent jums.

Kaip išsirinkti geriausią stalo žaidimą?

Faktorių renkantis stalo žaidimą yra daug, bet pirmiausiai reikėtų pradėti nuo žaidėjų amžiaus – blogai parinktas žaidimas gali labai greitai pasidaryti per lengvas arba per sunkus. Vaikams patinka spalvingi ir paprasti stalo žaidimai, kuriuos galima greitai užbaigti. Suaugusieji dažniausiai mėgsta kiek „gilesnius“, daugiau logikos reikalaujančius žaidimus arba tokius, kurių metu reikia nuolat bendrauti tarpusavyje, pavyzdžiui, Alias arba Monopolis.
 
Tada atkreipkite dėmesį į žaidėjų skaičių. Beveik visada žaidėjų skaičius yra ribotas, bet vakarėliui reikėtų vengti tokių žaidimų, kuriuose vienu metu dalyvauti gali tik 2-4 žmonės.
 
Toliau – laikas. Kiek ilgai mėgstate žaisti stalo žaidimus? Kai kuriuos strateginius žaidimus užbaigsite tik per 5-10 valandų, o žodiniai žaidimai įprastai trunka vos 10-30 minučių. Taigi, ilgiau žaisti pasiryžę tie, kurie atvyko į „stalo žaidimų vakarą“, o ne vakarėlį – atsižvelkite į tai.
 
Galiausiai, reikia pasirinkti, ar norite žaisti komandomis ar „kiekvienas už save“. Komandiniai žaidimai dažnai reikalauja derybų ir bendravimo tarpusavyje, bet, jeigu kiekvienas žaidėjas atsakingas už save, įsijautę žaidėjai gali pakliūti į labai intriguojančias derybas.
 
Jeigu suaugusieji nori pažaisti, kol jiems netrukdo vaikai, tada vaikams taip pat reikėtų parūpinti paprastesnį stalo žaidimą – vaikams skirti stalo žaidimai yra lengviau perprantami ir gerokai trumpesni. Dar lengviau užimti vaikus yra su Lego kaladėlėmis. Jeigu namuose turite daug Lego kaladėlių, galite jas iškratyti ant kilimo arba didelio stalo vaikų kambaryje. Tokiu atveju visi vaikai kartu galės kurti, fantazuoti ir bendrauti kelias valandas.

Geriausi vakarėlių stalo žaidimai

Visų poreikiai skiriasi, todėl ne visiems patinka tie patys žaidimai. Tačiau, laikas parodo, kokie stalo žaidimai yra perkamiausi ir mėgstamiausi. Taigi, štai 8 puikūs ir populiarūs stalo žaidimai jūsų vakarėliams!
 

Alias

Foto: Senukai.lt
 
Šiuo metu tai turbūt dažniausiai per vakarėlius nuo lentynos nukeliamas stalo žaidimas, kuriame gali dalyvauti iki 6 žaidėjų. Pagrindinės žaidimo taisyklės yra gana paprastos – visi žaidėjai yra paskirstomi į komandas po du žmones, kurie vienas kitam turės paaiškinti kortelėse surašytus žodžius.
 
Įdomiausia dalis ta, kad negalima minėti kortelėje parašyto žodžio šaknies, todėl žaidėjai yra priversti apibūdinti tą žodį panašiais terminais arba veiksmais. Kuo daugiau komanda įvardija žodžių tekant smėlio laikrodžiui, tuo daugiau ji surenka taškų. Pasibaigus laikui, jeigu žodis vis dar neišaiškintas, spėlioti gali ir kitų komandų nariai, taip gaudami sau papildomų taškų.
 

Monopolis

Foto: Senukai.lt
 
Dar viena klasika, kurią savo namuose privalo turėti kiekviena šeima. Monopolis yra žinomas visame pasaulyje ir visada minimas „geriausių pasaulyje stalo žaidimų“ sąrašuose. Tai yra nekilnojamo turto valdymo žaidimas, kuriame žaidėjai perka gatves, miestus, stato namus, viešbučius, renka mokesčius ir vykdo sandorius su kitais žaidėjais.
 
Monopolis nėra tinkamas judriems pobūviams ir vakarėliams, kadangi jis reikalauja susikaupimo ir daug dėmesio. Turėkite omeny, kad net ir pats trumpiausias žaidimas trunka ne mažiau nei valandą, tačiau jis gali tęstis net ir visą naktį – ilgiausiai kada nors trukęs Monopolio žaidimas tęsėsi net 70 dienų!
 

Katan

Foto: Senukai.lt
 
Labai įdomus strateginis žaidimas, kuris niekada nėra toks pat. Žaidimo lenta yra sudaryta iš 19 šešiakampių plytelių, kurios kiekvieno žaidimo pradžioje yra išdėstomos atsitiktinai. Kiekvienas žaidėjas pradžioje gauna po nuosavą miestelį bei kelio ir miesto dalis. Žaidimo tikslas – pirmam surinkti 10 taškų, o taškai yra dalinami už pastatytas struktūras.
 
Šis žaidimas reikalauja geros taktikos ir atsargaus sprendimų priėmimo. Tempas nėra greitas, tačiau įtemptas, todėl visą laiką nenorėsite nukreipti savo dėmesio kitur. Beje, Katan yra tokio tipo žaidimas, kuriame reikia aktyviau varžytis su pačiu žaidimu nei kitais žaidėjais.
 
Žaidime įprastai gali dalyvauti 3-4 žaidėjai, bet galima įsigyti ir versiją, kurioje vienu metu gali dalyvauti 5-6 žaidėjai.
 

Codenames

Foto: Senukai.lt
 
Ieškote žaidimo sekančiam vakarėliui ir norite, kad žaidime galėtų dalyvauti visi? Codenames yra turbūt geriausias pasirinkimas. Šis žaidimas yra vienas populiariausių šiandien ir labai gerai vertinamas kritikų, kadangi jis yra lengvai perprantamas, labai smagus ir jame gali dalyvauti didelė grupė žmonių – nors gamintojas nurodo daugiausiai 8 žaidėjus, galima tiesiog suskirstyti visus žaidėjus į komandas, todėl kiekis praktiškai nėra ribojamas.
 
Žaidimo metu komandos bando išsiaiškinti, kas yra komandos „agentas“. Tai padaryti padeda įvairios užuominos – puikiai praleistas laikas yra garantuotas!
 

Kadabra Ticket To Ride Europa

Foto: Senukai.lt
 
Jau daugelį metų pasaulyje pardavinėjamas stalo žaidimas Ticket To Ride šiuo metu prieinamas ir su Europos žemėlapiu. Dėl šiek tiek sudėtingesnės strategijos, vaikai šio žaidimo nemėgs, bet suaugusiems stalo žaidimų entuziastams tai bus tikra palaima.
Žaidimo tikslas yra pastatyti kuo daugiau traukinio bėgių Europoje, o ilgiausius bėgius tarp didelių miestų pastatę žaidėjai gauna taškų.
 
Šis žaidimas yra ypatingas tuo, kad jame galima naudoti įvairias strategijas ir kiekvieną kartą žaidimo progresas klostosi unikaliai. Kadabra Ticket To Ride Europa yra giriamas dėl paprastumo – jis reikalauja kritiško mąstymo ir geros strategijos, bet yra lengvai perprantamas ir puikiai tinka vakarėliams. Vienas žaidimas trunka apie pusvalandį, todėl nebūtina jam paaukoti viso linksmo vakaro.
 

Asmodee Pandemic

Foto: Senukai.lt
 
Pasaulį užklupo didžiulė pandemija ir tik jūs jai galite užkirsti kelią. Keturi visiškai skirtingas profesijas turintys žmonės turi dirbti komandoje ir naudoti savo specialias savybes, kad galėtų įveikti pandemiją ir išgelbėti žmoniją. Žaidime nereikia kovoti vienam prieš kitą – čia svarbiausias yra komandinis darbas, ir tik sinchroniškas planavimas bei tinkama strategija gali įveikti pasaulinio lygio pandemiją.
 
Smagiausia žaidimo dalis yra kurti strategiją komandoje, atrasti geriausią būdą išspręsti kylančias problemas ir kaip tinkamai panaudoti kiekvieno žaidėjo specialias savybes. Kiekvienas žaidimas trunka beveik valandą, o žaidėjų skaičius yra apribotas ties 4.
 

UNO

Foto: Senukai.lt
 
Dažnai vadinamas išdavysčių žaidimu, UNO yra labai lengvas, paprastas, greitas ir smagus kortų žaidimas bet kokioje aplinkoje. Tai yra vienas iš žaidimų, kuriame gali dalyvauti ir suaugusieji ir vaikai. Negana to, žaidimui nereikia jokio pasiruošimo, lentos, figūrėlių ir t.t. – kiekvienam žaidėjui yra išdalinamos kortos, kurios nulemia sekančio žaidėjo veiksmą – padėti turimą kortą, pasiimti vieną ar net kelias papildomas kortas. Laimi tas, kuris pirmas ant stalo padeda paskutinę turimą kortą.
 
Žaidime gali dalyvauti nuo 2 iki 10 žaidėjų, todėl nei vienas svečias neliks „už borto“.
 

Cludeo

Foto: Senukai.lt
 
Dar vienas klasikinis žaidimas, kuris leis žaidėjams vaidinti tam tikrus veikėjus. Trumpai tariant, žaidimo tikslas yra išaiškinti, kas rūmuose atliko žmogžudystę, kuriame kambaryje tai vyko ir koks įrankis buvo naudojamas – viena žmogžudystė, šeši įtariamieji.
 
Cluedo gali žaisti 2-6 žaidėjai, o rekomenduojamas amžius yra nuo 8 metų. Tai vienas iš „old-school“ tipo žaidimų, kurio metu visi žaidėjai privalo vaidinti, neišsiduoti, bendrauti ir priimti gerai apgalvotus sprendimus. Cluedo turėtų būti kiekvienos šeimos namuose.

Kur įsigyti stalo žaidimą sekančiam vakarėliui?

Šiuo metu stalo žaidimus rasti galima įvairiose universalinėse parduotuvėse, knygynuose, žaislų parduotuvėse ir t.t. Didžiausia problema yra nuspręsti, kuris stalo žaidimas tiks jums, jūsų šeimai ir draugams, nes jie visi yra savotiškai skirtingi. Bet kuriuo atveju, kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt. 
 
Čia siūlomi visi šie dar daugiau stalo žaidimų tiek jums, tiek vaikams. Apsilankę ne tik galėsite naršyti tarp šimtų skirtingų žaidimų, bet ir sužinoti visą reikalingą informaciją apie juos – kainą, žaidėjų skaičių, žaidimo aprašymą, pristatymo terminus ir t.t. 
Kortų žaidimas Uno Classic N8511

Kortų žaidimas Uno Classic N8511

5,99 / vnt.
Stalo žaidimas Tactic Alias Party 53239, LV

Stalo žaidimas Tactic Alias Party 53239, LV

Stalo žaidimas Brain Games Codenames Pictures

Stalo žaidimas Brain Games Codenames Pictures

21,99 / vnt.
Stalo žaidimas Hasbro Monopolis 00009, LT

Stalo žaidimas Hasbro Monopolis 00009, LT

37,99 / vnt.
Stalo žaidimas Hasbro Cluedo Travel B0999

Stalo žaidimas Hasbro Cluedo Travel B0999

8,91 / vnt.
Tik internetu