„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Pirkėjo gidas kvepalų pasaulyje: kvapusis vanduo, kvepalai ar tualetinis vanduo?

Foto: Unsplash.com

Yra posakis, kad vyras niekada neprisimins damos rankinės, užtat visuomet – jos kvepalus. Tikra tiesa, kad kvapas – ne tik mūsų stiliaus detalė. Tai – ir labai svarbi mūsų asmenybės dalis, mus papildo, išskiria iš minios, gali pakelti arba gadinti nuotaiką, pabrėžti vyriškumą ar moteriškumą, netgi – suteikti pasitikėjimo savimi. Kvapų įtaiga kartais yra net stipresnė, nei žodžiai ar vaizdiniai. 

Kvepalai moterims padeda atskleisti jose glūdinčią romantiką bei valiūkišką prigimtį, o aštresni vyriški kvapai dažnai simbolizuoja tvirtą, užgrūdintą gyvenimo, charakterį. 

Kone kiekvienas vonios lentynoje turime bent po vieną buteliuką su mums kažkuo ypatingu kvapu. Tačiau – ar tikrai išmanome viską apie kvepalų koncentraciją, jų savybes, ir ar mokame išsirinkti tą vienintelį, mums skirtą aromatą? Ar žinome, kuo kvepalai skiriasi nuo tualetinio vandens, ir kokiu atveju turėtume rinktis odekoloną, o kokiu geriau gaivusis vanduo?
Foto: Unsplash.com

Šiame gide atsakysime į visus klausimus, susijusius su aromatų pasirinkimu ir naudojimu. 

Viskas apie kvepalų koncentraciją

Perkant kvepalus, svarbu ne tik atrasti Jums tinkantį aromatą, bet ir atsižvelgti į jų koncentraciją. Daugelis žmonių renkasi tik kvapą, nepaisydami kitų produkto savybių. Tiesa ta, kad būtent nuo jų priklauso, kokio intensyvumo bus Jūsų nešiojamas aromatas, kiek ilgai jo užteks bei kur labiausiai derėtų juo naudotis. 
Foto: Unsplash.com 

Tinkamai pasirinkti kvepalų tipą yra ne mažiau svarbu nei atrasti sau patinkantį aromatą. Pavyzdžiui, stiprūs kvepalai vyrams nepaliks abejingų – jie gali pabrėžti ryškiausias charakterio savybes, sužavėti aštrumu ar sodrumu. Tačiau pasirinktas ir netinkamai naudojamas per stiprus kvapas gali erzinti ir dusinti aplinkinius. Tuo tarpu per silpno aromato net patys neužuosite po keleto akimirkų. 

Aromatai, pagal koncentraciją, yra skirstomi į kvepalus, kvapiuosius vandenis, tualetinį vandenį bei odekoloną.

Kvepalai 

Jau statant Egipto piramides žmonija buvo puikiai susipažinusi su kvepalais ir jų galia. Kvepalai tuometiniame Egipte buvo laikomi prabangos aksesuaru ir galios simboliu. Net aukštesniųjų kastų nariai naudodavo juos tik specialiomis progomis. Seniausi mums žinomi kvepalai – tai eterinių aliejų pagrindu gaminami kvapieji balzamai bei tepalai. 

Būtent eterinių aliejų koncentracija ir yra esminis faktorius, nusakantis kvepalų stiprumą ir kokybę ir šiais laikais. Kvepalai iš kitų kvapiųjų produktų išsiskiria didžiausia eterinių  aliejų koncentracija – jų aromate gali būti iki 40 procentų. Taip pat jie turi ir didelį alkoholio kiekį.
Foto: Unsplash.com 

Kvepalai pasižymi sodriausiu, intensyviausiu bei ilgiausiai išliekančiu kvapu. Taip pat – ir mažiausia talpa bei didžiausia kaina. Šis brangus pasirinkimas dažnai tampa vakaro ar švenčių palydovu.

Kvapusis vanduo EDP (eau de parfum) 

Neretai kvapusis vanduo yra painiojamas su kvepalais. Pagrindinis šių dviejų produktų skirtumas – skirtinga aliejų bei alkoholio koncentracija. Jau pats terminas signalizuoja, jog „eau“ (lietu. - vanduo) esencija yra stipriau atskiesta. 

Eterinių aliejų koncentracija kvapiajame vandenyje sudaro apie 18 procentų. Todėl kvapusis vanduo ant Jūsų odos išliks kur kas trumpiau – jį galima užuosti iki keturių valandų. Lyginant su kvepalais, šis ekstrakto aromatas yra gerokai lengvesnis ir švelnesnis – jį galima naudoti kasdien, dienos metu, būnant darbe ir nebijant intensyviu aromatu suerzinti aplink esančių žmonių.

Kadangi kvapusis vanduo išlieka trumpiau nei kvepalai, tai ir kaina jo – gerokai draugiškesnė ir prieinamesnė. Jei mėgstate keisti kvapus ir aromatą derinti prie nuotaikos, tačiau nenorite pernelyg išlaidauti, vietoj vienų kvepalų įsigykite kelis kvapiojo vandens buteliukus. 

EDP (eau de parfum) gamina daugybė žymių aromatų prekės ženklų. Didelį pasirinkimą tiek vyrai, tiek moterys gali rasti Versace kvapų kolekcijose. 

Tualetinis vanduo EDT (eau de toilette) 

Pasaulis su tualetiniu vandeniu  (eau de toilette) susipažino dar XIV amžiuje. Tuomet jis vadintas dieviškuoju, dengiškuoju vandeniu. Šiandien tualetiniai vandenys – tai mažesnę aromatinių junginių koncentraciją – iki 12 procentų, turintys kvepalai. 

Tualetinio vandens aromatas paprastai išsilaiko apie 2- 3 valandas. Siekiant, kad kvapas išliktų visą dieną, juo purkštis reiktų kelis kartus dienos eigoje. Subtilus ir lengvas tualetinis vanduo yra puikus pasirinkimas vasaroms, kai norisi kvepėti, tačiau sunkesnis kvepalų šleifas gali nemenkai suerzinti. 

Tualetinis vanduo yra parfumerijos gaminių žvaigždė – populiariausia prekė. Daugybę vyriškų bei moteriškų kvapų siūlo Hugo Boss kvepalų linija. Tai – puikus pasirinkimas, nenorint pernelylg išlaidauti. 

Odekolonas EDC (eau de cologne)

Sukurtas XVIII a. pradžioje, Kiolno mieste, odekolonas neilgai trukus tapo bendriniu pavadinimu, skirtu apibūdinti lengvus, gaivius, citrusinių vaisių kvapo aromatus, kuriuose esanti eterinių aliejų koncentracija neviršija 4 procentų. Kitos šio preparato dalys – alkoholis ir vanduo. 

Šiuolaikinės Amerikos anglų kalboje „odekolono“ terminas reiškia kvepalus, parduodamus vyrams. 

Dėl mažos aliejų koncentracijos odekolono aromatas išlieka apie dvi valandas. Tai – jaunimui labiau prieinamas produktas, mat jo kaina – ženkliai mažesnė nei kvepalų ar tualetinio bei kvapiojo vandens. 

Gaivusis vanduo (eau fraiche)

Gaivusis vanduo iš visų gaminių yra pats švelniausias. Jame eterinių aliejų koncentracijos – vos 1–3 procentai. Juo purkštis galite nepriklausomai nuo nuotaikos ar progos – jo aromatas labai lengvas ir gana silpnas – vos juntamas kvapas ant odos išlieka mažiau nei valandą. 

Būtent dėl to gaivusis vanduo pasižymi itin prieinama kaina. Juo purkštis galite daugybę kartų per dieną, netgi – eidami į treniruotę. 
Tualetinis vanduo Carolina Herrera CH For Men 50ml EDT

Tualetinis vanduo Carolina Herrera CH For Men 50ml EDT

44,99 / vnt.
Tik internetu
Kvapusis vanduo Carolina Herrera Good Girl 30ml EDP

Kvapusis vanduo Carolina Herrera Good Girl 30ml EDP

40,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Tualetinis vanduo Chanel No.5 3x20ml EDT

Tualetinis vanduo Chanel No.5 3x20ml EDT

85,44 / vnt.
Tik internetu
Kvapusis vanduo Gucci Bamboo 75ml EDP

Kvapusis vanduo Gucci Bamboo 75ml EDP

90,30 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Kvapusis vanduo Philipp Plein No Limits 50ml EDP

Kvapusis vanduo Philipp Plein No Limits 50ml EDP

59,99 / vnt.
Tik internetu
Kvapusis vanduo Prada Luna Rossa Black 50 ml EDP

Kvapusis vanduo Prada Luna Rossa Black 50 ml EDP

43,99 / vnt.
Tik internetu
Kvapusis vanduo Carolina Herrera 212 VIP 30ml EDP

Kvapusis vanduo Carolina Herrera 212 VIP 30ml EDP

29,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Kvapusis vanduo Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum 125ml EDP

Kvapusis vanduo Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum 125ml EDP

86,03 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
TOP prekė