„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip paruošti sienas plytelių klijavimui?


Prieš klijuojant plyteles ant sienos, ją būtina paruošti šiam atsakingam darbui. Kaip tai padaryti? Naudojant kokybiškas ir tarpusavyje suderintas medžiagas. Daugelio mėgėjų apdailininkų klaida yra ta, kad pasiruošimui perkami skirtingų gamintojų patys pigiausi produktai ir medžiagos, kurie tarpusavyje nelabai dera. Dėl to rekomenduojame pasirinkti vieno gamintojo plytelių klijavimo sistemą, pavyzdžiui, Briko. Tai nebrangūs ir visiems prieinami produktai, pasižymintys savo paprastumu ir kokybe.

Kaip pasiruošti sienas plytelių klijavimui? Kokių medžiagų reikia?

Gruntas

Bet kur klijuojant plyteles reikia pasirūpinti tinkamu gruntu. Gruntas yra dažniausiai baltas skystis, kuriuo reikia patepti paviršių prieš klijuojant plyteles. Gruntas reikalingas tam, kad plytelių klijai geriau prikibtų prie dangos ant kurios klijuojama – betonas, plytos, gipso kartonas ir t.t.

Tiesiog imate šepetį arba volelį ir padengiate paviršių gruntu. Leiskite jam išdžiūti iki 24 valandų ir tada galite tepti klijus ir dėti plyteles. Taip būsite tikri, kad plytelės laikysis ilgai ir patikimai. Kai kurie apdailininkai nelaukia 24 valandų, tačiau taip rizikuojama darbų kokybe.

Gruntas ne tik pagerina sukibimą, bet ir apsaugo nuo drėgmės prasiskverbimo į paviršių, taip pat turi medžiagų, kurios padeda naikinti grybelį bei pelėsius. Gruntavimo procesas yra reikalingas atliekant vidaus ir lauko darbus.

Rekomenduojama grunto norma – 200 ml  vienam kvadratiniam metrui. Taigi, jei nusiperkate 10 litrų Briko grunto bakelį, jo turėtų užtekti 50 kv. m. ploto. Tai visas vonios kambarys su sienomis!

Hidroizoliacinė danga ir juosta

Hidroizoliacija yra reikalinga klijuojant plyteles vonioje ar kitose vietose, kur gali būti vandens nuotėkis ar kauptis drėgmė. Hidroizoliacija yra tepama voleliu arba teptuku du kartus. Paviršius turi būti sausas (gruntas jau išdžiūvęs) ir švarus. Reikia plonu sluoksniu (1 mm) užtepti Briko HD hidroizoliacinę dangą. Kol danga dar neišdžiūvo, visus kampus ir sienų briaunas reiktų apklijuoti specialia Briko hidroizoliacine juosta. Ji parduodama ritinėliais po 10 ir 50 metrų, jei reikia apklijuoti daugiau paviršių. Hidroizoliacinė juosta turi būti klijuojama ant hidroizoliacinės dangos, kol ši dar neišdžiūvo, kad geriau priliptų.

Kai hidroizoliacinė juosta užlipinta ir pirmasis sluoksnis išdžiūvo, tepamas antrasis sluoksnis. Rekomenduojama tepti jau kita kryptimi, kad tikrai pasidengtų visi paviršiai.

Kai sudžiūva antras sluoksnis, galima pradėti plytelių klijavimo darbus. Bet prieš tai reikia užsimaišyti tinkamus klijus.
Hidroizoliacinė danga Briko HD, 7 kg

Hidroizoliacinė danga Briko HD, 7 kg

24,87 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
TOP prekė
Plytelių klijai Briko B1, 25 kg

Plytelių klijai Briko B1, 25 kg

Greitas atsiėmimas
Plytelių klijai Briko B2, 25 kg

Plytelių klijai Briko B2, 25 kg

3,49 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Plytelių klijai Briko B4, 25 kg

Plytelių klijai Briko B4, 25 kg

6,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Žalia kaina
Plytelių klijai

Plytelių klijai yra skirtingų rūšių. Paprastai jie žymimi raidėmis. Kiekvienas gamintojas turi savo žymėjimą, tad reiktų atkreipti dėmesį į raides ir skaičius, kurie nusako aplinkybes, kada plytelių klijai yra naudojami.

Plytelių klijai Briko B1.Tai standartiniai plytelių klijai, skirti nedidelėms plytelėms klijuoti ant įvairių betono, plytų, gipso kartono bei kitų paviršių. Šie klijai skirti plytelėms, kurios nėra veikiamos itin didelių apkrovų ir temperatūrų skirtumų, tad jomis geriausia klijuoti sienas.

Plytelių klijai Briko B2.Standartiniai klijai nedidelėms plytelėms, atsparūs drėgmei ir oro sąlygoms. Jie naudojami grindims dažniausiai viduje, nors galima ir lauke.

Plytelių klijai Briko B3 Plus.Šie plytelių klijai yra skirti šildomoms grindims, kadangi yra atsparūs temperatūroms nuo -15 iki +70 laipsnių. Aišku, jie pakankamai gerai atlaiko ir spaudimą ir smūgius.

Plytelių klijai Briko B4.Tai ypač elastingi plytelių klijai, kurie dažniausiai naudojami lauko darbams, taip pat baseinams ir kitoms drėgnoms patalpoms. Jie puikiai apsaugo sienas ir grindis nuo drėgmės.

Jeigu klijuojate plyteles vonioje, rekomenduojama Briko B3 Plus klijus. Jei tai sienos kitose patalpose, pakaks ir B2. Jei klijuojate trinkeles, klinkerio plyteles ar akmens masės plyteles lauke, rinkitės B4 ir būsite tikri, kad plytelės „laikys“ ilgai ir kokybiškai.

Klijų išeiga – 2-4 kg/kv. m. Tai reiškia, kad 10 kvadratinių metrų vonios kambario grindims reikės 20-40 kg. klijų mišinio. Kadangi plytelių klijai dažniausiai parduodami pakuotėmis po 25 kg. vonios grindims prireiks 1-2 pakuočių. Viskas priklauso nuo paviršiaus nelygumų. Jei vonios kambaryje dar montuojamos elektrinės šildomos grindys (tinklelis), klijų išeiga gali būti didesnė.

Užsimaišėte klijus? Paskubėkite juos sunaudoti iš karto, nes paprastai klijai sustingsta per 30-40 minučių. Neškite plyteles ir pradėkite klijavimą.
Hidroizoliacinė danga Briko HD, 7 kg

Hidroizoliacinė danga Briko HD, 7 kg

24,87 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
TOP prekė
Gruntas Briko, baltas, 10 L

Gruntas Briko, baltas, 10 L

6,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
Plytelių klijai Briko B3 Plus, 25 kg

Plytelių klijai Briko B3 Plus, 25 kg

6,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas