„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip išrinkti įdomiausią žaislą savo gyvūnui?

Žaidimai mūsų augintiniams yra taip pat būtini, kaip ir maistas ar pasivaikščiojimai lauke. Žaisdami gyvūnai ne tik patenkina savo instinktus, tačiau ir pasimankština bei išsivalo dantis. Vis tik, taip pat kaip ir žmonėms, taip ir augintiniams gali patikti ne visi žaidimai – kai kuriais jie mėgausis, o kiti gali pragulėti taip ir nepaliesti. Kaip išrinkti tokį žaislą, kuris gyvūnui būtų tikrai įdomus ir sukeltų džiaugsmo? Šiame straipsnyje aprašome populiariausius gyvūnų žaislus – skaitykite toliau!


Žaislai, skirti šunims

Norint, kad jūsų augintinis būtų aktyvus ir laimingas, žaisti jam tiesiog privaloma. Pateikiame jums populiariausius žaislus, kurie patiks bene visiems šunims:
 • Kamuoliukai. Šis žaislo tipas – bene populiariausias ir labiausiai mėgstamas visų šunų. Jų galite rasti įvairių dydžių, formų, pagamintų iš skirtingų medžiagų, šviečiančių tamsoje, cypsinčių bei žybsinčių. Renkantis tinkamiausią kamuolį jūsų šuniui, svarbiausia atkreipti dėmesį į šio žaislo dydį – jis turi būti pakankamai didelis, kad augintinis jo neprarytų, tačiau ir tilpti į jo nasrus, kad galėtų numestą žaislą atnešti. Daugeliui šunų puikiausiai tiks teniso kamuoliuko tipo žaislas, tačiau, esant reikalui, galite rasti ir labai didelių ar labai mažų kamuolių.
 • Diskai. Daugelis šunų ypač mėgsta gaudyti diskus ar skraidančias lėkštes. Šis žaidimas yra panašus į kamuolio mėtymą, tačiau skiriasi tuo, kad mesdami diską jūs galite reguliuoti jo greitį bei mėtant keisti kryptį. Tai – puikus būdas paįvairinti bėgiojimo žaidimus lauke su jūsų augintiniu. Jei jūsų šuo vis tiktai nemėgsta gaudyti ir atnešti kamuolio, pabandykite mėtyti skraidančią lėkštę – ją lengviau sukąsti ir atnešti. 
 • Pliušiniai žaislai. Šie žaislai taip pat patenka į populiariausiųjų sąrašą, mat juos galima tiek laikyti guolyje, tiek kandžioti ir draskyti. Turbūt ne kartą pastebėjote, kaip gyvūnai nieko nelaukę pradeda doroti savo minkštąjį žaisliuką ir daro tai tol, kol visi pūkeliai būna ištraukti iš kimšto žaisliuko. Svarbu atkreipti dėmesį, kad gyvūnui žaisti nėra tinkami vaikams skirti pliušiniai žaislai, mat jie nėra pakankamai tvirti, šuo gali žaislą greitai perkąsti ir, prarijus pūkus, užspringti arba užsikimšti žarnyną. Taigi, rekomenduojame dairytis specialiai gyvūnams skirtų žaislų.
 • Cypsintys žaislai. Šio tipo žaislai dažniausiai būna pagaminti iš gumos arba minkšto plastiko, o jų viduje įtaisytas cypsėjimą skleidžiantis prietaisas. Šis garsas suteikia jūsų augintiniui daug džiaugsmo – kuo didesnį garsą jis skleidžia, tuo dažniausiai jis ir yra smagesnis augintiniu. Rinkdamiesi cypsintį žaislą galite išbandyti įvairias formas ir spalvas, šio tipo žaislai dažniausiai kainuoja nebrangiai, tad gyvūnui galite nupirkti net keletą jų. Perkant taip pat atkreipkite dėmesį į medžiagos, iš kurios pagamintas žaislas, storį – kuo storesnė guma ar plastikas, tuo ilgiau, tikėtina, „cypsiukas“ atlaikys jūsų augintinio žaidimus ir kandžiojimus.
 • Virviniai žaislai. Šis žaislų tipas gaminamas naudojant pintą virvę, neretais kartais jis taip pat turi ir guminių ar plastikinių dalių, skirtų kramtyti. Šiuo žaislu šunys mėgsta dalintis kartu su savo šeimininku – traukti jį į save, kol kitą pusę laikote rankose jūs. Tai ne tik linksma pramoga jums abiem, tačiau ir sveika šuns dantims. Kaip bebūtų smagu, vis tik nemaža dalis šunų yra abejingi šio tipo žaislams, tad visų pirma galite išbandyti paprastesnį ir pigesnį virvelinį žaislą. Jei jis gyvūnui patiks, galėsite įsigyti ir brangesnių bei įmantresnių žaidimų. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar gyvūnas virvės neatkanda – pastebėjus, kad žaislas pradeda plyšti, rekomenduojama nedelsiant jį išmesti ir pakeisti nauju, taip apsaugant šunį nuo užspringimo.
 • Plūduriuojantys žaislai. Šis žaislų tipas labai patiks maudynes mėgstantiems šunims – tiesiog įmeskite juos į vandens telkinį ir stebėkite, kaip jūsų augintinis plaukia jų link, sugauna ir besididžiuodamas sugrįžta pas jus. Dažniausiai tokie žaislai būna pagaminti iš putos, gumos ar plastiko. Pirkdami plūduriuojantį žaislą rinkitės tokią formą, kuri priimtiniausia jūsų gyvūnui – apvalų, disko formos ar kitą.

Šiame sąraše pateikėme populiariausius šunų žaislus – išsirinkę bet kurį iš jų, labai tikėtina, nudžiuginsite savo augintinį, o žaisdami kamuoliu ar skraidančia lėkšte dar ir pasportuosite kartu.
Svaidymo diskas Ferplast

Svaidymo diskas Ferplast

8,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Žaislas šunims Ferplast, Ø5 cm

Žaislas šunims Ferplast, Ø5 cm

3,35 / vnt.
Žaislas šunims pliušinė lapė, Beeztees, 25.5 cm ilgio

Žaislas šunims pliušinė lapė, Beeztees, 25.5 cm ilgio

8,46 / vnt.
Turime sandėlyje
Kamuoliukas šunims Ferplsat, Ø8 cm

Kamuoliukas šunims Ferplsat, Ø8 cm

6,92 / vnt.
Turime sandėlyje
Žaislas šunims pliušinė papūga, Beeztees, 50 cm ilgio

Žaislas šunims pliušinė papūga, Beeztees, 50 cm ilgio

7,80 / vnt.
Turime sandėlyje
Žaislas šunims pliušinė beždžionė, Beeztees, 30 cm ilgio

Žaislas šunims pliušinė beždžionė, Beeztees, 30 cm ilgio

5,27 / vnt.
Turime sandėlyje

Žaislai, skirti katėms

Katės turi kiek kitokius pomėgius nei šunys, tad, suprantama, skiriasi ir šiems gyvūnams tinkantys žaislai. Jų yra taip pat gausybė, tačiau vis tik yra dalis žaislų, kurie įtiks daugeliui kačių:
 • Laipiojimui skirti žaislai. Tai – bene populiariausias daugelio kačių užsiėmimas, kuris joms atstoja pramogą ir padeda patenkinti prigimtinius instinktus. Šie žaislai taip pat padeda išvengti nemalonių istorijų, kurių herojai – mieli kačiukai, belipantys jūsų namų užuolaidomis.
 • Blizgantys žaislai. Ne paslaptis, kad katės mėgsta blizgučius ir veidrodėlius, tad šio tipo žaislai tikrai pradžiugins jūsų augintinį. Tačiau prieš juos perkant, svarbu įvertinti, ar jūsų namuose yra pakankamai šviesos nes tik joje šie žaislai įgauna norimą žvilgesį.
 • Minkšti žaislai. Katės tiesiog dievina pagaląsti savo nagus į minkštus audinius. Tam, kad nenukentėtų jūsų kilimas, užuolaidos ar minkštos dalies gobelenas, rekomenduojame nedelsiant įsigyti specialiai katėms sukurtų minkštų kamuoliukų, pelyčių ar kitos formos žaislų. Jei juose bus įrengtas cypsėjimo garsą skleidžiantis mechanizmas, augintinis patirs dar daugiau malonumo žaisdamas.
 • Lengvai telpantys burnoje žaislai. Katėms ypač svarbu surasti ir pagauti grobį – juk jos artimos plėšrių kačių giminaitės – tad jei namuose padėsite lengvai augintinio burnoje telpančių žaislų, jis galės nesudėtingai patenkinti savo instinktus. Kuo šie žaislai bus minkštesni ir lengvesni, tuo geriau. Tačiau nepamirškite stebėti, kad katė pliušinio ar guminio žaislo neprakastų, mat tokiu atveju yra galimybė užspringti.
 • Interaktyvūs žaislai. Katės mėgsta turėti žaidimo partnerį, tačiau jei esate dažnai nenusiteikęs žaidimams su savo augintiniu, parūpinkite gyvūnui interaktyvų žaislą. Savaime einantys, šokinėjantys ar kitaip judantys žaidimai sukels katei smalsumą ir privers žaisti. 

Nors žaislų pasirinkimas yra gana platus, tačiau išrinkti mėgstamą užsiėmimą jūsų augintiniui sunku nebus. Na, o jei vis dar nesate tikras, ką pasirinkti, išbandykite kelis žaislus – esame tikri, gyvūnui tai patiks!  
Žaislas šunims Beeztees, 11 x 4,5 cm

Žaislas šunims Beeztees, 11 x 4,5 cm

6,04 / vnt.
Turime sandėlyje
Žaislas šunims Beeztees, 30 x 6 x 6 cm

Žaislas šunims Beeztees, 30 x 6 x 6 cm

6,92 / vnt.
Turime sandėlyje
Interaktyvus žaislas katėms Ferplast, Ø61

Interaktyvus žaislas katėms Ferplast, Ø61

34,64 / vnt.
TOP prekė