„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

10 praktiškų patarimų, kurie pravers pakuojantis kelioninį lagaminą

Puikūs bagažo pakavimo įgūdžiai gali ne tik padėti sutaupyti pinigų, kuriuos tektų sumokėti už registruotą bagažą, bet ir laiko, priduodant ar atsiimant lagaminus. Tačiau, kaip viską sutalpinti į rankinį bagažą, ypač tada, jei išvykstate ilgesniam laikui arba kelionės metu planuojate aplankyti šalis, kuriose skiriasi klimatas? Štai keletas naudingų patarimų, kurie pravers visiems keliaujantiems.

1. Vakuuminiai maišeliai – vienas tobuliausių išradimų.

Atrinkite drabužius, kuriuos norite pasiimti į kelionę, dailiai sudėkite juos į vakuuminius maišelius ir dulkių siurbliu ištraukite orą.  Štai ir viskas, traukiant orą, drabužiai tarsi susispaudžia ir lagamine atsiranda gerokai daugiau vietos. Be to, vakuuminiai maišeliai apsaugo drabužius nuo drėgmės, ši savybė labai pasitarnaus, jei planuojate vykti į šalį, kurioje vyrauja lietingi ir drėgni orai. Tokių maišų galite įsigyti praktiškai bet kurioje buities prekių parduotuvėje, o ir naudoti juos galite keletą kartų.  Tiesa, gali kilti klausimas, kur kelionės metu rasti dulkių siurblį, kuris vėl ištrauktų orą.  Tikėtina, kad nerasite, tačiau orą galima „išstumti“, sukant maišelį, arba ištraukti tradiciniu būdu – burna.

2. Drabužius sukite, o ne lankstykite.

Iš spintos traukiami ir tiesiai į lagaminą kraunami sulankstyti drabužiai tikrai nepadės sutaupyti vietos lagamine. Tad, jei neturite vakuuminių maišų, drabužius sukite ir tik tada dėkite į lagaminą. Be to, reiktų žinoti, kad susukti ir sukrauti rūbai mažiau glamžosi, todėl nereikia laužyti galvos, kokiu būdu išlyginti vakarinę suknelę, jei nusprendėte pavakarieniauti prašmatniame restorane.

3. Išnaudokite visas tuščias ertmes.

Į lagaminą įsidėjote atsarginius ar pamaininius batus? Tokiu atveju, į juos sukiškite kojines, kam joms skirti papildomą vietą ir palikti tuščią erdvę? Taip pat vertėtų išnaudoti visas lagamino ar kuprinės kišenėles, į kurias niekas netelpa.  Susukite ir įdėkite į jas apatinį trikotažą, skareles ar kitus smulkius daiktus.

4. Netempkite sunkių drabužių.

Nors įvairūs kelionių vadovai kelionei rekomenduoja rinktis vėsius ir lengvus drabužius, tačiau toks patarimas gali pasirodyti nieko vertas po to, kai už registruotą bagažą sumokėsite solidžią sumelę. Taigi, jei jūsų kelionė netrunka labai ilgai, jei tarp persėdimų yra vos kelios valandos, visus sunkius rūbus tiesiog apsivilkite.  Taip sutaupysite labai brangios vietos rankiniame bagaže.  

5. Grožio prekių arsenalą palikite namuose.

Jei planuojate neilgą kelionę, tikrai neverta lagamino užgriozdinti šampūno, kondicionieriaus ar dušo želė buteliukais.  Įsidėkite kosmetikos mėginių, jų praktiškai visi turi namuose, o jei ne, galima pasiimti kai kuriose grožio prekių parduotuvėse. Ilgesnei kelionei įsigykite nedidelius, specialiai keliautojams skirtus buteliukus, kurių talpa neviršija 100 ml.

6. Tarkitės su kelionių partneriais.

Jei į kelionę vykstate su draugų kompanija, apsitarkite tarpusavyje, kokius daiktus imsite, juk visai nebūtina visiems vežtis plaukų džiovintuvo. Taip pavyks sutaupyti vietos lagamine, o ir neapsikrausite papildomu svoriu.  

7. Jei keliaujate su kuprine. 

Išsiruošėte į žygį po kalnus, o gal traukiate piligrimų pramintais takais? Tokiose kelionėse temptis lagaminą tikrai nelabai patogu, todėl tenka rinktis turistinę kuprinę, o kad šią nešti būtų komfortabilu, sunkesnius daiktus kraukite kuprinės viršuje, o lengvesnius – apačioje. Taip supakuota kuprinė jūsų „netemps“ arčiau žemės. 

8. Dokumentus laikykite arčiau savęs.

Pasą, pinigus, lėktuvo bilietus visada laikykite arčiau savęs. Tai daiktai, kuriems tikrai ne vieta giliausiame lagamino kampe. 

9. Pasirūpinkite vaistais.

Lagamine turėtų atsirasti vietos pagrindiniams vaistams – nuo galvos skausmo, virškinimo sutrikimų, vaistų, kurie jums yra būtini – nuo rūgšties, nuo įvairiausių alergijų. 

10. Imkite tik tai, kas būtina.

Pakuojantis lagaminą, tikrai nereikia susikrauti visos spintos. Čia posakis „o gal prireiks?“ visiškai netinka, nes visko tikrai nesutalpinsite į rankinį bagažą.  Prieš vykdami į užsienį, visada pasidomėkite, kokie ten vyrauja orai, ar reikia specialios aprangos einant į restoraną, kokie vietinių gyventojų reikalavimai aprangai, einat į lankytinus objektus ar kitas vietas.
Vakuuminis maišas York, 60 x 70 x 34 cm

Vakuuminis maišas York, 60 x 70 x 34 cm

2,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Vakuuminis maišas York, 100 x 80 x 32 cm

Vakuuminis maišas York, 100 x 80 x 32 cm

3,89 / vnt.
Turime sandėlyje