„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Stalo žaidimai, žaidimų stalai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Dovanos 11-13 metų mergaitėms Pirkti dovaną paauglei gali būti gana sunku. Juk dauguma suaugusiųjų nė nenumano, kas patinka tokio amžiaus mergaitėms. Ar ji tik mandagiai nusišypsos ir padės dovaną į šalį? O gal iš pirmo žvilgsnio įsimylės dovaną, vos ją išpakavusi? Tai priklauso tiek n...
Valentino dienos dovanos vyrui Jūsų vyras yra jūsų gimininga siela, geriausias draugas ir pats ištikimiausias partneris gyvenimo kelyje. Kasmetinė Valentino dienos šventė turėtų būti švenčiama su dideliu entuziazmu. Juk kiekviena Valentino diena žymi dar vienus metus, kuriuos praleidote...
Ilgiems rudens vakarams: geriausi žaidimai su vaikais namuose Trumpėjančios dienos, atvėsę orai ir darganos veja vaikus iš žaidimų aikštelių į namus, tad tėveliams tenka pasukti galvą, kaip užimti atžalą, kad ši visą vakarą nepramurksotų prie televizoriaus ar kompiuterio. Štai keletas idėjų, kurios gali praversti. Le...
Kokių žaislų vaikai nori gauti dovanų šioms Kalėdoms Artinasi Kalėdos ir vaikams reikės dovanų. Ką gi jiems padovanoti? Su šia dilema susiduria tėvai, seneliai, krikštatėviai ir visi kiti suaugusieji kiekvienais metais. Šie metai – ne išimtis. Ką padovanoti vaikui, kad jis pajaustų tikrąją Kalėdų dvasią? Gal...

Kaip išsirinkti stalo žaidimą?

Įvairiausi stalo žaidimai, dėlionės ir galvosūkiai suteikia galimybę draugams arba šeimai puikiai praleisti vakarą kartu. Stalo žaidimas – tradicinis, tačiau nebe toks populiarus laisvalaikio leidimo įrankis šiandien.

Vis dėlto, vertinantiems tokias pramogas, šiomis dienomis siūlomas didžiulis stalo žaidimų pasirinkimas.

Nuo ko pradėti?

Stalo žaidimo paieškas reikėtų pradėti nuo pačių paprasčiausių dalykų:
  • Žaidėjų skaičius – kiekvienas žaidimas gali būti žaidžiamas tik tam tikro kiekio žmonių. 4-5 asmenų šeimai tinka daugelis žaidimų, bet ieškant žaidimo didesnei grupei žmonių gali tekti paieškoti ilgiau. Nors dažniausiai stalo žaidimai skirti 2-8 žaidėjų grupėms, galite rasti ir žaidimų, talpinančių iki 13-14 žaidėjų.
  • Žaidėjų amžius – stalo žaidimas turi būti įdomus visiems. Kai kurių žaidimų rekomenduojamas amžius prasideda nuo 3 metų, tačiau jie gali būti neįdomus suaugusiems. Todėl svarbu atsižvelgti į potencialių žaidėjų amžių.
  • Žaidimo tipas – tai įdomiausia dalis. Reikia nuspręsti, ar norite kiek sudėtingesnio, strateginio ir įdomaus žaidimo kaip Monopolis, Catan, ar paprasto, lengvai perprantamo ir linksmo žaidimo kaip Cludeo bei Alias.

Nusistačius šiuos kriterijus siūlomų žaidimų skaičius gerokai sumažės ir pasirinkimas taps aiškesnis.

Žaidimai vaikams

Jeigu ieškote stalo žaidimų vaikams, atsižvelgiant į vaikų pomėgius galima rasti idealų variantą.

Mėgstantiems aktyvius žaidimus ir sportą, verta pabandyti daugiafunkcinius žaidimų stalus. Jie taip pat gali būti įvairūs – nuo mini futbolo iki biliardo bei stalo teniso. Rinkdamiesi daugiafunkcinį žaidimų stalą atkreipkite dėmesį į jo matmenis bei įsitikinkite, kad rasite patogią vietą stalo priedams laikyti.

Norinčius „pasukti galvą“, visada sudomins dėlionės. Tokie žaidimai vaikams lavina loginį mąstymą bei bendrą supratimą. Būtinai atkreipkite dėmesį į detalių skaičių bei amžiaus apribojimus – labai didelės ir smulkių detalių turinčios dėlionės gali būti pavojingos mažiesiems.

Tokio tipo vaikiški žaidimai aprūpina vaikus sveika, naudinga ir įdomia veikla.

Būkite pasiruošę visiems atvejams

Vienas stalo žaidimas netiks šeimos susibūrimui ir audringam vakarėliui, todėl visada verta turėti keletą skirtingų žaidimų po ranka. Vaikiški žaidimai užims pačius jauniausius, o didelė strateginių ir vakarėlio tipo stalo žaidimų įvairovė niekam neleis nuobodžiauti.