„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Stalo žaidimai, žaidimų stalai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Kokių žaislų vaikai nori gauti dovanų šioms Kalėdoms Artinasi Kalėdos ir vaikams reikės dovanų. Ką gi jiems padovanoti? Su šia dilema susiduria tėvai, seneliai, krikštatėviai ir visi kiti suaugusieji kiekvienais metais. Šie metai – ne išimtis. Ką padovanoti vaikui, kad jis pajaustų tikrąją Kalėdų dvasią? Gal...
Mergaitės kambarys. Įrengimo idėjos Unsplash.com   Visiems vaikams kažkuomet ateina laikas išsikraustyti iš tėvų miegamojo. Kartu su šiais poreikiais atkeliauja ir daugybė klausimų – kaip sukurti patrauklią erdvę vaikams? Kiek reikia paisyti vaikų norų ir nuomonės? Į ką verta investuoti,...
Stalo žaidimai vakarėliui Foto: Pixabay.com   Stalo žaidimai nėra vien tik pasilinksminimui. Pastaruoju metu toks laisvalaikio leidimo būdas pasidarė labai populiarus ir žmonės vis dažniau laisvalaikiui renkasi stalo žaidimus. Pirmas vaizdas akyse, pagalvojus apie stalo žaidi...
Žaidimai vaikams darželyje Foto: pixabay.com   Mokykla nėra pati pirmoji vaiko lavinimo ir mokymo vieta – viskas prasideda jau nuo darželio. Tėveliai darželyje palieka vaikus todėl, kad jiems reikia važiuoti į darbą, o darželiuose dirbančios auklės gali pasirūpinti vaikais, ku...

Kaip išsirinkti stalo žaidimą?

Įvairiausi stalo žaidimai, dėlionės ir galvosūkiai suteikia galimybę draugams arba šeimai puikiai praleisti vakarą kartu. Stalo žaidimas – tradicinis, tačiau nebe toks populiarus laisvalaikio leidimo įrankis šiandien.

Vis dėlto, vertinantiems tokias pramogas, šiomis dienomis siūlomas didžiulis stalo žaidimų pasirinkimas.

Nuo ko pradėti?

Stalo žaidimo paieškas reikėtų pradėti nuo pačių paprasčiausių dalykų:
  • Žaidėjų skaičius – kiekvienas žaidimas gali būti žaidžiamas tik tam tikro kiekio žmonių. 4-5 asmenų šeimai tinka daugelis žaidimų, bet ieškant žaidimo didesnei grupei žmonių gali tekti paieškoti ilgiau. Nors dažniausiai stalo žaidimai skirti 2-8 žaidėjų grupėms, galite rasti ir žaidimų, talpinančių iki 13-14 žaidėjų.
  • Žaidėjų amžius – stalo žaidimas turi būti įdomus visiems. Kai kurių žaidimų rekomenduojamas amžius prasideda nuo 3 metų, tačiau jie gali būti neįdomus suaugusiems. Todėl svarbu atsižvelgti į potencialių žaidėjų amžių.
  • Žaidimo tipas – tai įdomiausia dalis. Reikia nuspręsti, ar norite kiek sudėtingesnio, strateginio ir įdomaus žaidimo kaip Monopolis, Catan, ar paprasto, lengvai perprantamo ir linksmo žaidimo kaip Cludeo bei Alias.

Nusistačius šiuos kriterijus siūlomų žaidimų skaičius gerokai sumažės ir pasirinkimas taps aiškesnis.

Žaidimai vaikams

Jeigu ieškote stalo žaidimų vaikams, atsižvelgiant į vaikų pomėgius galima rasti idealų variantą.

Mėgstantiems aktyvius žaidimus ir sportą, verta pabandyti daugiafunkcinius žaidimų stalus. Jie taip pat gali būti įvairūs – nuo mini futbolo iki biliardo bei stalo teniso. Rinkdamiesi daugiafunkcinį žaidimų stalą atkreipkite dėmesį į jo matmenis bei įsitikinkite, kad rasite patogią vietą stalo priedams laikyti.

Norinčius „pasukti galvą“, visada sudomins dėlionės. Tokie žaidimai vaikams lavina loginį mąstymą bei bendrą supratimą. Būtinai atkreipkite dėmesį į detalių skaičių bei amžiaus apribojimus – labai didelės ir smulkių detalių turinčios dėlionės gali būti pavojingos mažiesiems.

Tokio tipo vaikiški žaidimai aprūpina vaikus sveika, naudinga ir įdomia veikla.

Būkite pasiruošę visiems atvejams

Vienas stalo žaidimas netiks šeimos susibūrimui ir audringam vakarėliui, todėl visada verta turėti keletą skirtingų žaidimų po ranka. Vaikiški žaidimai užims pačius jauniausius, o didelė strateginių ir vakarėlio tipo stalo žaidimų įvairovė niekam neleis nuobodžiauti.