„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Žaidimai vaikams darželyje

Foto: pixabay.com
 
Mokykla nėra pati pirmoji vaiko lavinimo ir mokymo vieta – viskas prasideda jau nuo darželio. Tėveliai darželyje palieka vaikus todėl, kad jiems reikia važiuoti į darbą, o darželiuose dirbančios auklės gali pasirūpinti vaikais, kurie ne tik puikiai praleidžia laiką, bet ir mokosi bendrauti su bendraamžiais, skaityti, šokti, dainuoti ir užsiimti kitomis veiklomis.
 
Tam, kad po darželio vaikai būtų pasiruošę pradėti sėkmingus mokslus mokykloje, labai svarbus bazinis išsilavinimas. Kai kurie vaikai jau darželyje susipažįsta su visa abėcėle, išmoksta skaityti, atitinkamai bendrauti su bendraamžiais bei vyresniais žmonėmis ir dirbti komandoje.
 
Įvairių įgūdžių lavinimas darželyje yra labai svarbus, todėl jame esantys žaislai turėtų būti ne tik įdomūs, bet ir naudingi. Šiuo metu galima įsigyti lengvų, paprastų stalo žaidimų bei įvairių žaislų, todėl suteikti galimybę vaikams leisti laiką linksmai ir naudingai nėra sudėtinga – šie žaidimai vaikams darželyje yra būtent tai, ko ieškote.

Trefl, 5 sekundės, mažiesiems

Foto: Senukai.lt
 
Tai nebrangus, paprastas, bet labai smagus stalo žaidimams vaikams nuo 6 metų. Žaidimo taisyklės yra gana paprastos – žaidėjai turi atsakyti į tris klausimus iki kol penkių sekundžių kamuoliukas nukrenta žemyn. Savaime suprantama, klausimai nėra sunkūs, pavyzdžiui, išvardinti tris animacinių filmų personažus. Tačiau, norint tai atlikti per 5 sekundes, reikia pasistengti.
 
Žaidime yra geltonos ir raudonos kortelių pusės su klausimais. Kadangi 6 ir 9 metų amžiaus vaikų žinios įprastai skiriasi, raudonose kortelės pusėse esantys klausimai yra šiek tiek sudėtingesni nei geltonose.
 
Toks žaidimas padeda vaikams lavinti daugybę įgūdžių. Pavyzdžiui, atsakymų ieškojimas per 5 sekundes verčia mąstyti greičiau, valdyti emocijas pralaimėjus ir moko socialinių įgūdžių – tiek laimėję, tiek pralaimėję vaikai mokosi išlikti ramūs ir suprasti, jog visi yra lygūs.

Lego Duplo

Foto: Senukai.lt
 
Lego serijos komplektai visiems yra puikiai žinomi – 1934 įsikūrusi kompanija „Lego“ gamino medinius žaislus, o 1949 metais ji pradėjo gaminti plastikines, vieną su kita fiksuojamas kaladėles. Jų populiarumas šoktelėjo labai sparčiai, nes tai buvo lyg revoliucija – Lego komplektai suteikė galimybę susikurti bet kokius žaislus ir bet kokius scenarijus. Lengva suprasti, kodėl jų populiarumas išliko toks didelis dar ir šiandien.
 
Standartiniai Lego komplektai mažiems vaikams yra pavojingi, nes juose yra daug smulkių ir lengvai prarijamų detalių, tačiau yra sukurta speciali serija Lego Duplo, kuri skirta patiems mažiausiems.
 
Lego Duplo, kaip ir įprasti Lego, pardavinėjami įvairiais teminiais komplektais, kaip policijos komisariatas, žaislinis namelis ir t.t. Darželyje labiausiai apsimoka pirkti „palaidas“ kaladėles, kad vaikai galėtų kurti įvairius statinius savo nuožiūra. Duplo rinkiniai įprastai tinka vaikams nuo 1-2 metų amžiaus.
 
Konstruktoriai vaikams suteikia labai daug naudingų įgūdžių. Pirmiausiai, lavinama vaikų motorinė veikla – jie lengviau supranta, kas ir su kuo dera bei kaip išspręsti įvairias problemas. Ilgėja susitelkimo laikas, nes viena didžiausių vaikų problemų yra susitelkimo stoka. Galiausiai, idealiai vystomas kūrybiškumas – vaikai gali nevaržomai kurti visus įsivaizduojamus statinius.

Connect 4

Foto: Senukai.lt
 
Labai paprastas, lengvas ir smagus žaidimas įvairaus amžiaus vaikams ir netgi suaugusiems. Tai yra vos kelis eurus kainuojantis stalo žaidimas, kurio komplekte rasite tuščiavidurę lentelę ir 42 plokšteles (21 geltoną ir 21 raudoną).
 
Žaidimo taisyklės primena „iksiukus ir nuliukus“ – žaidimo pradžioje abu žaidėjai gauna po 21 plokštelę, o tikslas yra sudaryti eilutę iš 4 vienodos spalvos plokštelių. Taigi, pirmasis vertikaliai, horizontaliai arba įstrižai eilutę sudaręs žaidėjas laimi. Rekomenduojamas žaidėjų amžius yra nuo 6 metų, tačiau, su suaugusiųjų priežiūra, žaisti gali ir mažesni vaikai – tereikia suprasti taisykles.
 
Connect 4 yra puikus pasirinkimas, nes pats žaidimas yra labai trumpas – vos kelios minutės. Tai reiškia, kad suaugusieji taip pat visada ras laiko pažaisti su vaikais, o dėl labai paprastų taisyklių vaikai nesunkiai galės bet kada mėgautis žaidimu ir vieni.
 
Šis žaidimas skatina skaičiuoti, todėl lavinamos ir bazinės matematinės žinios. Tačiau stipriausiai „dirba“ loginis mąstymas, nes norint laimėti reikia numatyti kelis žingsnius į priekį.

Magnetinė piešimo lenta

Foto: Senukai.lt
 
Ar kada teko bandyti magnetinę piešimo lentą? Tai yra balta lentelė, kurioje galima piešti naudojant magnetinį tušinuką. Šios lentelės veikimas yra gana paprastas – jos paviršius sudarytas iš daugybės korio formos dėžučių, kurios yra pripildytos baltu, tirštu skysčiu, o dėžučių dugne yra tamsios metalo dulkės. Kai lentelės paviršių paliečia magnetas, metalo dulkės yra pritraukiamos prie lentelės paviršiaus ir ta vieta patamsėja. Skysčio ir metalinių dalelių tankis yra vienodas, todėl jos neskęsta tol, kol jų neištrinate (prabraukiate magnetu iš kitos pusės).
 
Magnetinė piešimo lenta turėtų būti kiekviename darželyje – jos yra tvirtos, ilgaamžės ir leidžia piešti nešvaistant popieriaus, pieštukų ar kitų įrankių. Kadangi lenta veikia tiesiog stumdant metalo dulkes iš vienos pusės į kitą, piešti galima tiek, kiek norite. Tačiau, piešimo lentą reikėtų saugoti nuo aštrių objektų ir smūgių – prakirtę piešimo paviršių sugadinsite lentelę.
 
Piešimas skatina kūrybiškumą, o magnetinė piešimo lenta leidžia tai daryti neribotai, nešvaistant jokių medžiagų.

Mažųjų Alias

Foto: Senukai.lt
 
Alias yra vienas populiariausių stalo žaidimų Lietuvoje. Juo mėgautis gali tiek visa šeima, tiek draugų bei giminaičių kompanija. Standartinio Alias žaidimo tikslas yra apibūdinti kuo daugiau kortelėse surašytų žodžių per ribotą laiko tarpą. Tačiau parduotuvėse galima rasti ir vaikišką versiją pavadinimu „Mažųjų Alias“.
 
Pagrindinis skirtumas tarp standartinio ir Mažųjų Alias yra tas, kad pastarajame kortelės yra ne su žodžiais, o su paveikslėliais. Taigi, žaidimo tikslas yra apibūdinti paveiksliuke matomą daiktą, nepasakant to daikto pavadinimo šaknies.
 
Žaidimą sudaro lenta, 6 figūrėlės, smėlio laikrodis, 300 kortelių su paveiksliukais bei žaidimo taisyklės. Rekomenduojamas žaidėjų amžius yra nuo 5 metų, tačiau, su suaugusiųjų priežiūra, žaisti gali ir vaikai nuo trejų metų amžiaus.
 
Alias yra greitas ir daug kalbėti reikalaujantis stalo žaidimas. Jis skatina valdyti emocijas kalbant, tobulina aiškaus kalbėjimo įgūdžius bei moko vaikus atidžiai klausytis. Žinoma, kūrybiškumas taip pat užima svarbią vietą, nes žaidėjai privalo sugalvoti, kokie daiktai primena paveiksliuke parodytus objektus, kaip juos apibūdinti ir t.t.

Dėlionė – kilimas

Foto: Senukai.lt
 
Saugi pramoga patiems mažiausiems – dėlionė, kurios dalys yra minkštos, spalvingos ir didelės. Įprastai kiekvienos detalės matmenys yra 32x32 cm, o dėlionių temos gali būti įvairios – skaičiai, geometrinės figūros, gyvūnėliai. Geriausia dalis ta, kad šios dėlionės yra pigios, o turint kelis komplektus galima sujungti juos į vieną. Taip vaikai ne tik gali mėgautis spalvinga dėlione, bet ir susikurti minkštą 1 cm storio kilimą žaidimams.
 
Tokios dėlionės yra skirtos patiems mažiausiems, todėl jomis jau gali naudotis vaikai nuo 1 metų amžiaus. Labai aktyviai vystoma vaikų motorika, kadangi ne tik skatinama atpažinti visas pagrindines spalvas, bet ir reikia tinkamai sujungti dalis tarpusavyje.
 
Įprastai viename komplekte yra 10 tokių detalių, kurios pagamintos iš putų polistireno. Nors komplekte ir nėra kietų dalių, rekomenduojama leisti jas naudoti tik su suaugusiųjų priežiūra, ypatingai jaunesnio amžiaus vaikams.

Jenga

Foto: Senukai.lt
 
Ar kada teko žaisti Jenga? Tai yra senas ir visiems puikiai žinomas stalo žaidimas, kuriame dalyvauti gali bet kokio amžiaus žaidėjai. Galima teigti, kad Jenga žaidime nėra tikslo: pradžioje iš medinių kaladėlių yra pastatomas bokštas, tada žaidėjai iš eilės traukia po vieną kaladėlę ir deda ją ant bokšto viršaus (negalima imti kaladėlių iš viršutinio sluoksnio). Pralaimi tas, kuris nugriauna bokštą, todėl, iš dalies, tikslas yra kuo ilgiau nenugriauti statinio.
 
Žaidimo komplektą sudaro 54 medinės kaladėlės, kurios žaidimo metu yra guldomos po tris kiekviename bokšto aukšte. Kaladėlės yra stambios, todėl jos nepavojingos mažiems vaikams (rekomenduojamas žaidėjų amžius – nuo 3 metų).
 
Jenga ugdo vaikų kantrybę, kruopštumą ir motoriką. Jeigu bandysite išimti kaladėles greitai, bokštą sugriausite gerokai lengviau, todėl jas reikia ištraukti ir padėti ant viršaus neskubant bei kruopščiai. Negana to, laimi tie žaidėjai, kurie įvertina išimtų kaladėlių pozicijas ir nuspėja, kurioje vietoje kaskart yra svorio centras. Tai žaidimas, kuriuo vaikai džiaugsis valandų valandas.

Kinetinis smėlis

Foto: Senukai.lt
 
Pastaruoju metu prekyboje dažnai pasirodo kinetinis smėlis. Jis gali būti įvairių spalvų, nėra toks birus kaip įprastas smėlis, nekelia dulkių ir yra švarus. Dažnai tėveliams kyla klausimas: iš ko gi jis pagamintas? Esmė tame, kad tai iš tiesų ir yra smėlis, tačiau padengtas silikonu. Silikonas suteikia kimbantį, guminį efektą, dėl kurio kinetinį smėlį galima formuoti į kamuoliukus, kubus ir kitas formas. Visai kaip iš šlapio smėlio pajūryje, iš kinetinio taip pat galima statyti įvairias pilis. Vis dėlto, kadangi silikonas yra slidus, pastatytos figūros ilgainiui suyra.
 
Kinetinis smėlis yra lengvai nuvalomas nuo rankų, tačiau, savaime suprantama, smėlį galima praryti ir išbarstyti, todėl suaugusiųjų priežiūra yra rekomenduojama. 
 
Ugdomas vaikų kūrybiškumas bei motorika – jie turi laisvę rinktis, ką statyti ir mokosi, kaip tai padaryti savo rankomis.

Domino

Foto: Senukai.lt
 
Nors Domino gali pasirodyti kiek per sudėtingas mažiausiems žaidėjams, žaisti galima ir ne pagal taisykles! Visame pasaulyje domino labai dažnai naudojami įvairiems statiniams ir kitiems žaidimams, todėl vaikai juos labai mėgsta.
 
Vis dėlto, šiek tiek vyresniems darželinukams domino tikrai bus „įkandamas“, kadangi taisyklės yra gana paprastos – reikia sujungti domino su tokiu pačiu akučių skaičiumi. Domino kaladėlės yra didelės, todėl vaikai jų nepraris. Rekomenduojamas žaidėjų amžius yra nuo 3 metų.
 
Tokio tipo stalo žaidimai padeda vaikams išmokti skaičiavimo, lavina jų loginį mąstymą bei bendravimo tarpusavyje įgūdžius. Domino puikiai tinka tiek mažiems, tiek dideliems.

Kur įsigyti žaidimų ir žaislų vaikams darželyje?

Įvairiausių žaislų galima rasti net ir universaliuose prekybos centruose, bet reikėtų įsitikinti, kad darželyje esančių žaislų arsenalas ne tik įdomus, bet ir naudingas vaikams, todėl svarbiausia atsižvelgti į žaislų funkcijas ir, žinoma, saugumą.
 
Lavinamieji, mokomieji, stalo ir kitokie žaidimai bei žaislai yra siūlomi ir internetinėje parduotuvėje Senukai.lt. Visas prekes galite įsigyti tiesiog internetu, o tinkamiausius žaislus rasite pasinaudoję specialiu paieškos filtru – Lego komplektai, žaislai kūdikiams, berniukams, mergaitėms, vaikiški stalo žaidimai ir t.t. Taigi, kviečiame apsilankyti jau dabar!
Magnetinė piešimo lenta su priedais HM1309A

Magnetinė piešimo lenta su priedais HM1309A

16,39 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Stalo žaidimas Classic World Etna Games Domino HJC93246

Stalo žaidimas Classic World Etna Games Domino HJC93246

7,19 / vnt.
Turime sandėlyje
Stalo žaidimas Trefl, 5 sekundės, mažiesiems

Stalo žaidimas Trefl, 5 sekundės, mažiesiems

Turime sandėlyje
Stalo žaidimas Hasbro Connect 4 Travel B1000

Stalo žaidimas Hasbro Connect 4 Travel B1000

Tik internetu
Stalo žaidimas Tactic TAC53242, Mažųjų Alias, LT

Stalo žaidimas Tactic TAC53242, Mažųjų Alias, LT

7,49 / vnt.
Žaislinė dėlionė - kilimas Formos, 10 dalių

Žaislinė dėlionė - kilimas Formos, 10 dalių

Turime sandėlyje
Kinetinis smėlis Relevant Play Mad Mattr Watch It Flow Blue, 283 g

Kinetinis smėlis Relevant Play Mad Mattr Watch It Flow Blue, 283 g

12,72 / vnt.
Tik internetu