Įrenginėjant būstą beveik visuomet susiduriame su vonios kambario dilema – ką derėtų rinktis, vonią ar dušo kabiną? Šį pasirinkimą turėtų nulemti ne tik higienos įpročiai, bet ir patalpos dydis, išplanavimas, planuojami vonios baldai bei norima buitinė technika. Pateikiame pagrindinius privalumus ir trūkumus, kurie padės apsispręsti.

Renkamės vonią
Neretai vyrauja nuomonė, kad vonioje maudytis yra ne taip higieniška kaip po tekančiu vandeniu, tai yra po dušu. Tačiau tokia problema gali kamuoti tik tuo atveju, jei reguliariai neužsiimsite vonios valymu. Pravalius vonią su specialiu valikliu po kiekvieno maudymosi, galėsite mėgautis vonios teikiamais malonumais, o higiena visiškai nenukentės. Žemiau pateikiame pagrindinius privalumus ir trūkumus.
Privalumai:
- Atpalaiduoja raumenis;
- Patogu maudyti mažus vaikus;
- Yra įvairių dydžių, nuo pačių mažiausių iki itin didelių, todėl tiks net ir mažai patalpai;
- Kai kurioms vonioms nereikalinga siena, jos gali būti pastatomos laisvai;
- Yra galimybė masažinei funkcijai.
Trūkumai:
- Apsunkintas įlipimas, aktualu jei vonia naudojasi vyresnio amžiaus žmogus;
- Dažnu atveju užima daugiau vienos nei dušo kabina;
- Jei norėsite maudytis po dušu turėdami vonią, reikės įsigyti specialią sienelę;
- Išnaudojama daugiau karšto vandens;
- Užima laiko kol vonia prisipildo vandens.
Renkamės dušą
Dušas labiau mėgstamas nedidelių vonios kambarių savininkų, nes jį galima įtalpinti net ir patį mažiausią vonios kampą. Vis tik, jei turite kambaryje daugiau erdvės ir vis dar neapsisprendžiate ką pasirinkti, pateikiame dušo privalumus ir trūkumus.
Privalumai:
- Sunaudojama mažiau vandens nei naudojantis vonia;
- Lengviau naudotis vyresnio amžiaus žmonėms, galima net įsigyti dušinių su specialiu suoleliu ar įsikibimu;
- Dušas ženkliai taupo prausimosi laiką;
- Yra įvairių funkcijų: garinė pirtis, lietaus dušo sistema ir kita.
Trūkumai:
- Nepraktiška turintiems mažus vaikus;
- Sunkiau prižiūrėti ir valyti dušo dureles, nes yra įvairių tarpų, kur kaupiasi nešvarumai;
- Negalėsite mėgautis pagulėjimu vonioje.
Į ką atkreipti dėmesį įsirenginėjant vonios kambarį?
Visų pirma, vonios kambarys turi būti praktiškas buityje – reikia pasilikti vietos skalbiniams, sumontuoti buitinę techniką taip, kad būtų patogus priėjimas, įrengti spinteles rankšluosčiams bei higienos priemonėms.
Jeigu vonioje dažnai tenka suktis dviems arba maudyti vaiką kuomet vonioje dar kažkas yra, svarbu pagalvoti apie patogų praėjimą, kad netektų stumdytis. Ne ką mažiau svarbu yra palikti pakankamai vietos praustuvui, kadangi sumontavus mažą praustuvą prausiantis yra aptaškomi aplink stovintys baldai, grindys, kiti daiktai.
Būtent todėl, net jei ir labai norite didelės ir patogios vonios su masažo funkcija, prie įsigyjant turite apgalvoti ar ji neužims pusės jūsų vonios ploto. Tokiu atveju, net ir įsigijus tą, apie kurią taip ilgai svajojote, ji nesuteiks malonumo.