Velykų belaukiant: nepamirškite ne tik kiaušinių...

Šiais metais Velykos ateis gana vėlai – balandžio 21 dieną. Visi žinome, kad per Velykas yra dažomi kiaušiniai, tačiau klystate, jei manote, jog darbo bus tik mamai, bet ne tėčiui... Velykos – ypatinga šventė, kuriai ruoštis galima iš anksto. Ko gi nepamiršti per šias Velykas?

Ieškoti paslėptų margučių

Viena iš smagiausių Velykų tradicijų – margučių ieškojimas kieme. Kadangi Velykos šiais metais vėlyvos, yra labai daug šansų, kad oras bus pakankamai geras. O tai reiškia, kad iš namų galima laisvai persikelti į kiemą ir ten suorganizuoti vieną iš įspūdingiausių tradicijų – velykinių margučių paiešką.

Tam reikia paimti keletą margučių ir paslėpti juos krūmuose, medžiuose, gėlynuose. Aišku, kad ieškoti būtų saugu ir malonu, viskas turi būti iki to laiko sutvarkyta, iššluota ir paruošta mažųjų antplūdžiui. Taigi, tėte, šluotą į rankas ir pirmyn!..

Puošti Velykų eglutę 

Yra išlikus tradicija puošti ir Velykų eglutę. Tai galima padaryti su bet kokiu medžiu sode, svarbu, kad prie šakų būtų pririšti keli eglišakiai. Taip pat reikia iš šiaudų pagaminti lizdelių, į kuriuos įdėti po kiaušinį. Dar vienas papuošimas – iš kiaušinio lukšto. Išpučiamas kiaušinio turinys, o nesulaužytas lukštas padažomas ir pakabinamas ant virvelės. Toks medis atrodo labai įdomiai. Darbo bus ir tėvams, ir vaikams. Jei medžio nėra, jį galima pasidaryti iš vielos ar kitų medžiagų iš bet kurios sodo prekių parduotuvės.

Ridenti kiaušinius

Labai keista tradicija ir žaidimas vaikams. Pastatomas griovelis, nuo kurio viršaus į apačią ridenami kiaušiniai. Juos ridena žmonės vienas paskui kitą ir stebi, kuri kiaušinis atsitrenks į anksčiau išridentą ir jį sudaužys.

Pagoniška šio žaidimo reikšmė – gyvačių prikėlimas. Ridenami kiaušiniai turėtų prižadinti gyvate, o jos prikeltų augalus, kad šie augtų ir klestėtų. Pagoniškais laikais gyvatės ir žalčiai nekėlė neigiamų emocijų, kaip dabar, todėl ši tradicija liko gyvuoti tik kaip gana azartiškas vaikų žaidimas.

Grioveliu reikia pasirūpinti iš anksto. Jį galima nesunkiai susimeistrauti ir patiems. Reikia tik išilgai perpjauti kampiniu šlifuokliu arba siaurapjūkliu storą nuotekų vamzdį ir apšlifuoti kraštus. Tada iš poros lentelių padaryti stovą ir statyti vamzdį 45-30 laipsnių kampu, kad nuo jo gerai riedėtų kiaušiniai.

Griovelį galima padailinti gėlytėmis ir kiaušiniais, tad šio prietaiso dažymo procese gali dalyvauti visa šeima.

Pasisupti sūpynėmis

Velykos turi dar vieną įdomią tradiciją. Antrą Velykų dieną reiktų pasisupti sūpynėmis. Jos simbolizuoja lopšį ir visa ko augimą. Kas aukščiau įsisupa, to derlius bus geresnis. Šiuolaikinėje visuomenėje derlių galima sulyginti su pajamomis, tad tradicija nepraranda savo aktualumo. 

Jums reikės pasirūpinti sūpynėmis. Tie, kas gyvena savose sodybose tikriausia jas jau turi. Reiktų tik įsitikinti, ar jos atlaikys suaugusiuosius. Tam ne pro šalį būtų pasiremontuoti esamas sūpynes, jas perdažyti. Taip pat Senukų parduotuvėje galima įsigyti jau gatavas plastikines sūpynes su virvėmis. Aišku, reiktų pasirūpinti ir specialiais kabliais (karabinais), ant kurių tos sūpuoklės bus kabinamos.

Suptis pavojingai nerekomenduojame, tačiau prisiminti vaikystę tikrai bus galima.

Eiti kiaušiniauti

Kokios Velykos be kiaušiniavimo? Tai tradicija, kai vaikai išleidžiami į kaimą kiaušinių parnešti. Panašiai kaip per Užgavėnes, vaikai eina nuo vieno namo (buto) prie kito ir prašo kiaušinių. Prašymo būdas labai įdomus: reikia įsikišti pirštą į burną. Jei įkišamas vienas pirštas – prašoma vieno kiaušinio. Jei du – dviejų kiaušinių. Jei kuris vaikas susikiša daugiau pirštų, jis gali ir nieko negauti, nes taip jis parodo savo godumą.

Kiaušiniai turėtų būti nešami minkštame krepšyje, kad nesusidaužytų. Pintinių galima rasti bet kurioje Senukų parduotuvėje.

Velykos – tikrai linksma šventė, nes gamta jau visiškai prabudusi. Tai viena iš paskutinių švenčių prieš didžiuosius ūkio darbus, kurių metu švęsti tiesiog nebūdavo laiko.

Beje, kiaušinių dažymas dabar tapo kur kas lengvesnis. Parduotuvėje galima nusipirkti įvairių jau paruoštų dažų. Viskas priklauso nuo to, kokią dažymo techniką naudosite. Dažymas vašku išlieka pačiu sudėtingiausiu ir unikaliausiu. Ne veltui mūsų margučiai yra laikomi unikaliais visame pasaulyje.

Dažytojams tinginukams yra skirti specialūs lipdukai. Tiesiog įvelkate kiaušinį į tokį lipduką ir įdedate į karštą vandenį. Plėvelė apgobia kiaušinį ir lipdukas prilimpa. Aišku, valgyti tokį kiaušinį galima tik šaukšteliu, nes per lipdukus jų nenulupsite.

Kodėl Velykos švenčiamos skirtingomis dienomis? Todėl, kad mėnulio pilnatis yra kas 28 dienos, o ne 31. Velykos švenčiamos per pirmąjį pilnaties sekmadienį nuo kovo 22 dienos – pavasario lygiadienio. Šiais metais pilnaties reikia laukti beveik visą mėnesį.

Gražių švenčių!
Klijuotė Ergis Trefl 140 cm, su pagrindu

Klijuotė Ergis Trefl 140 cm, su pagrindu

73,80 / rulonas

Parduodama rulonais:
1 rulonas – 20.0 m, 1 m – 3,69 €
Turime sandėlyje
Ilgų šaukštelių komplektas Gourmet, 3 vnt

Ilgų šaukštelių komplektas Gourmet, 3 vnt

4,99 / komplektas
Turime sandėlyje
Krištolinių stiklinių komplektas RCR Melodia, 360 ml, 6 vnt

Krištolinių stiklinių komplektas RCR Melodia, 360 ml, 6 vnt

28,99 / komplektas
Stiklinių komplektas Lav Lal, 345 ml, 6 vnt

Stiklinių komplektas Lav Lal, 345 ml, 6 vnt

6,09 / komplektas
Turime sandėlyje
DEKORACIJA PAKAB VELYK 828344

DEKORACIJA PAKAB VELYK 828344

2,99 / vnt.
DEKORACIJA ZUIKIS VELYK 860431

DEKORACIJA ZUIKIS VELYK 860431

2,99 / vnt.
Dekoracija velykiniai kiaušiniai 808169, 12 vnt.

Dekoracija velykiniai kiaušiniai 808169, 12 vnt.

2,59 / pakuotė
Dekoracija velykinė višta 872637

Dekoracija velykinė višta 872637

1,59 / vnt.
VELYKINIS KIAUŠINIŲ DAŽŲ RINKINYS „MAGIC“

VELYKINIS KIAUŠINIŲ DAŽŲ RINKINYS „MAGIC“

2,99 / vnt.
Dekoratyviniai kiaušiniai 805635, 6 vnt

Dekoratyviniai kiaušiniai 805635, 6 vnt

4,99 / pakuotė
Staltiesė velykinė, 140 x 180 cm

Staltiesė velykinė, 140 x 180 cm

6,59 / vnt. 10,99 € / vnt.
-40%