„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Vėjarodis – idealus Jūsų namo simbolis

Vėjarodis – prietaisas, turintis ilgą ir gražią istoriją. Pradžioje jis buvo naudojamas tik vėjo krypčiai nustatyti, bet laikui bėgant viskas pasikeitė.
Meistrai pradėjo gaminti ne tik rodykles, bet ir įvairių formų meno kūrinius. Monarchai ir didikai iš įvairių šalių kvietė pačius sumaniausius kūrėjus puošti vėjarodžiais savo pilis. Dabar šie prietaisai vainikuoja daugelio Stokholmo, Rygos, Talino ir kitų Europos sostinių pastatų stogus. Pavyzdžiui, juos galima pamatyti ant Miuncheno ir Krokuvos pilių fasadų arba Rygoje ant miesto Rotušės stogo. Vėjarodis – tai tarsi namo simbolis, kuris kartu su pastatu sukuria gražų paveikslą.

Dabar vėjarodžiai yra jaukumo, gerovės ir namų komforto simboliai. Šis elementas pagerina gyvenamojo namo, pirties ar net pavėsinės išvaizdą.


Kas yra vėjarodis ir kam jis reikalingas 

Vėjarodis – tai konstrukcija iš dviejų dalių, tarpusavyje sujungtų paslankiu mechanizmu. Apatinė dalis tvirtinama prie stogo dangos ir lieka nepaslanki, o viršutinė dalis sukiojasi atitinkamai pagal vėjo kryptį.

Net jeigu jūs renkatės konstrukciją dekoratyviniu tikslu, atkreipkite dėmesį į jos kokybę. Vėjarodis visada būna atvirame ore, todėl jis turi būti atsparus įbrėžimams, korozijai ir mikroorganizmams. Taip pat idealus vėjarodis turi atlaikyti staigius vėjo gūsius, gausų sniegą ir lietų. Tuo pat metu prietaiso viršutinė dalis turi išlikti paslanki, kad rodytų vėjo kryptį.

Vėjarodis taip pat padeda atsikratyti kirstukų, kurmių ir kitų kenkėjų. Siekiant įvykdyti šią „misiją“, Jūsų vėjarodyje turi būti įrengtas propeleris. Iš jo vibracija persiduoda į žemę ir atbaido graužikus.