Makiažo pagrindai: ką daryti, kad kosmetika išsilaikytų ilgiau?

Makiažas padeda paslėpti kai kurias problemines odas vietas, vizualiai pakoreguoti veido bruožus ir paryškinti tai, ką turime gražiausio. Deja, tobulai atliktas makiažas jau po pusdienio gali pradėti varvėti, sugadinti visas pastangas ir pridėti keletą papildomų metų. Taigi, ką daryti, kad taip neįvyktų? Štai keletas naudingų patarimų, kurie pravers visoms moterims.

Pasirūpinkite oda

Tobulas makiažas visada prasideda nuo demakiažo. Tai reiškia, kad pirmiausia odą reikia kruopščiai nuvalyti ir gerai sudrėkinti. Net ir tuo atveju, jei makiažą atliekate ryte, odą papildomai nuvalykite bent jau toniku ar miceliniu vandeniu, po to pasitepkite kremu ir leiskite jam gerai įsigerti. Tiesa, jei taip nutiktų, kad makiažas sunkiai tepasi ant odos, ji greitai pradeda blizgėti, o pudrą ir skaistalus sudėtinga kokybiškai paskirstyti ant veido, greičiausiai naudojate netinkamą kremą. Gero ir idealiai jūsų odai tinkančio kremo paieškos gali pareikalauti kantrybės, be to, bėgant metams, oda keičiasi, todėl neprisiriškite prie vieno produkto. Galiausiai atminkite paprastą taisyklę – visada pirkite tokius veido priežiūros produktus, kurie atitinka jūsų veido odos tipą, nebijokite ieškoti ir niekada neaukokite kokybės dėl kainos.  

„Pamatai“ dekoratyvinei kosmetikai

Po odos nuvalymo ir sudrėkinimo nereiktų iš karto tepti skystos makiažo pudros. Pasirūpinkite, kad jūsų kosmetinėje atsirastų vietos makiažo bazei. Makiažo bazė tarsi magnetas pritraukia dekoratyvinės kosmetikos priemones ir padeda joms išsilaikyti gerokai ilgiau. Makiažo bazių pasirinkimas be galo platus, tačiau yra sutartinis jų pakuočių žymėjimas, kad moterims būtų paprasčiau išsirinkti sau tinkantį produktą. Jei oda linkusi raudonuoti, rinkitės makiažo bazę, pažymėtą žaliai, jei odai norite suteikti skaistumo – rožinę, jei norite odą papildomai drėkinti – baltą, itin riebiai ar brandesnei odai tinka makiažo bazė, besislepianti tamsiai pilka spalva pažymėtoje pakuotėje. Šiek tiek universalesnė makiažo bazė žymima šviesiai pilka spalva, šios kosmetikos sudėtyje yra silikono, todėl ji užpildo negilias raukšles, poras ir suteikia odai lygumo. 

Makiažo pagrindo paslaptys

Odą padengus makiažo baze, ateina laikas skystai pudrai, kitaip tariant makiažo pagrindui.  Renkantis makiažo pagrindą galioja dvi paprastos taisyklės, kurių vertėtų nepamiršti. Pirmoji taisyklė byloja: makiažo pagrindai kaip ir kasdieninės odos priežiūros priemonės yra skirti tam tikram odos tipui, pavyzdžiui, riebiai odai, mišriai ar sausai. Visa ši informacija paprastai būna pateikta produkto aprašyme. Taigi, nereiktų patingėti jo perskaityti. Be to, reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kad makiažo pagrindai gali būti drėkinantys ar maitinantys odą, pastarieji nėra geras pasirinkimas šiltuoju metų laiku, nes gali apsunkinti odą.  O štai drėkinantis makiažo pagrindas gali tik dar labiau išsausinti odą šaltą žiemos dieną. 

Antroji taisyklė – atidžiai rinkitės makiažo pagrindo konsistenciją ir spalvą. Per tamsi spalva pridės kelis papildomus metelius, be to, už kaklą tamsesnis veidas atrodo labai nenatūraliai ir neestetiškai. Makiažo pagrindų tekstūra taip pat lemia galutinį rezultatą: itin sunki ir klampi tekstūra suteiks kaukės efektą, o vandens pagrindo makiažo pagrindai gali tinkamai neužmaskuoti probleminių vietų, ypač, jei maskuoti reikia daug. 

Nepamirškite makiažo pagrindo užfiksuoti

Ant makiažo pagrindu padengto veido niekada iš karto netepkite skaitalų ir modeliavimo priemonės, nes bus sunku ją gražiai išsklaidyti. Be to, toks makiažas tikrai neatlaikys iki dienos pabaigos. Visada naudokite sausą ar birią pudrą, ji užfiksuoja makiažo pagrindą. Galiausiai, jei norite, kad makiažas išsilaikytų visą dieną, galite naudoti makiažo fiksatorių, jis purškiamas ant veido jau po paskutinių štrichų. 
Clinique Superbalanced Make Up 30ml 05

Clinique Superbalanced Make Up 30ml 05

28,08 / vnt.
Tik internetu
Max Factor Facefinity Compact Foundation SPF15 10g 03

Max Factor Facefinity Compact Foundation SPF15 10g 03

11,86 / vnt.
Tik internetu
Chanel Le Blanc De Chanel Sheer Illuminating Base 30ml

Chanel Le Blanc De Chanel Sheer Illuminating Base 30ml

42,59 / vnt.
Tik internetu
Artdeco Fixing Powder 10g

Artdeco Fixing Powder 10g

6,81 / vnt.
Tik internetu
Artdeco Mineral Powder Foundation 15g 2

Artdeco Mineral Powder Foundation 15g 2

15,02 / vnt.
Tik internetu
BOURJOIS Paris Radiance Reveal Concealer 7.8ml 02

BOURJOIS Paris Radiance Reveal Concealer 7.8ml 02

8,80 / vnt.
Tik internetu
Clinique Blended Face Powder & Brush 35g 20

Clinique Blended Face Powder & Brush 35g 20

31,56 / vnt.
Tik internetu