Kvepalų rūšys: kuo jos skiriasi ir ką rinktis?

Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kvepalai – tai neatsiejama įvaizdžio dalis, tačiau tikriausiai pastebėjote, kad vieni kvepalai ilgiau skleidžia malonų aromatą nei kiti. Taip yra dėl to, kad skiriasi jų sudėtis, o tiksliau aromatinių junginių, eterinių aliejų ir kvapniųjų aliejų koncentracija. Kuo koncentracija didesnė, tuo kvapas intensyvesnis ir ilgiau išliekantis.  Taigi, kaip žinoti, ko tikėtis iš vienų ar kitų kvepalų?


Apie kvepalų kokybę ir jų aromato intensyvumą galima spręsti iš dviejų kriterijų: pagal specialią visame pasaulyje priimtą kvepalų klasifikaciją bei kainą. Tiesa, pastaroji gali apgauti, nes kartais tenka mokėti už garsų kvepalų gamintojo vardą, tačiau klasifikacija – niekada. Taigi, štai ką turite žinoti, prieš rinkdamiesi naujus kvepalus. 

Pure Parfum (PP) – būtent taip žymimi tikrieji kvepalai, kuriuose yra net 15–40 proc. aromatinių junginių koncentracijos. Šie kvepalai išsiskiria itin intensyviu aromatu, kuris glostys nosį net iki 15 val. Žinoma, šių kvepalų kaina gana aukšta. Kita vertus, pakanka vos poros lašų, kad kvapas jus lydėtų visą dieną. Šio tipo kvepalai paprastai būna parduodami nedideliuose ir elegantiškuose buteliukuose be purškiklio, nes padauginus tikrųjų kvepalų gali net pasidaryti negera nuo jų intensyvumo. Taigi, tokius kvepalus reiktų naudoti saikingai.  

Kita kvepalų rūšis – Parfum de Toilette (PDT) arba Eau de Parfum (EDP). Po šiais gana įmantriais pavadinimais ir sudėtingais trumpiniais slepiasi kvapnusis vanduo, kuriame yra apie 10–20 proc. aromatinių junginių koncentracijos. Šių kvepalų aromatas išlieka maždaug 6 val. Lyginant su tikraisiais kvepalais, kvapnusis vanduo yra gerokai pigesnis, tačiau vis tiek ne toks pigus kaip tualetinis vanduo. Nepaisant to, tai vieni populiariausių kvepalų visame pasaulyje.  

Eau de Toilette (EDT) – nors prancūziškai šios kvepalų rūšies pavadinimas skamba gana prabangiai, liaudiškai tariant, tai – tualetinis vanduo. Tualetiniame vandenyje būna apie 5–15 proc. aromatinių junginių koncentracijos. To užtenka, kad aromatas išsilaikytų iki 4 val.  Kita vertus, tualetinis vanduo, parduodamas didesniais kiekiais,  žavi išties patrauklia kaina, kuri atitinka kokybę.

Dar viena kvepalų rūšis – tai Eau de Cologne (EDC), paprasčiau tariant, odekolonas. Odekolono sudėtyje dažniausia būna apie 3 – 8 proc. aromatinių junginių koncentracijos, kuri užtikrina, kad aromatas išsilaikys maždaug iki 2 val. Tiesa, reiktų pažymėti, kad odekolonas sukurtas tik vyrams, todėl čia dominuoja medžių ir citrusinių vaisių natos, kartais persipynusios su švelniu gėlių aromatu. Įvairūs odekolonai dažniausiai parduodami dideliais kiekiais ir gana pigiai, todėl vyrams, neieškantiems išskirtinės kokybės ir netradicinio kvapo, tai ne toks jau ir prastas pasirinkimas. 

Perfume Mist – tai kvapnioji kūno dulksna ir vargu ar ją būtų galima pavadinti kvepalais, tai greičiau kūno purškiklis, kurio sudėtyje yra apie 3–5 proc. aromatinių jungių koncentracijos, todėl kvapas išlieka apie 1 val.  Ši priemonė yra skirta visam kūnui, ją galima naudoti po vonios, ryte, vakare ar darbe, kai norisi šiek tiek atgaivinti odą ar pakelti tonusą. Kūno dulksnos nereiktų maišyti su geresnės kokybės kvepalais, nes jos aromatas gali šiek tiek „išderinti“ kvepalų natas. Kita vertus, turint tokio pat aromato kvepalus ir kūno dulksną, pastaroji tik sustiprins kvepalų aromatą. Kvapnioji kūno dulksna dažniausiai parduodama dideliais kiekiais, plastikiniuose buteliukuose ir už patrauklią kainą. Tiesa, kai kurie gamintojai siūlo įsigyti kūno dulksną, praturtintą vitaminais, tada kaina gali būti šiek tiek aukštesnė. 
Kvepalai Burberry My Burberry Black 50ml Parfum

Kvepalai Burberry My Burberry Black 50ml Parfum

43,26 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Kvepalai Beyonce Heat 100ml EDP

Kvepalai Beyonce Heat 100ml EDP

13,43 / vnt.
Tik internetu
Kvepalai Versace L´Homme 100ml EDT

Kvepalai Versace L´Homme 100ml EDT

28,96 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Kvepalai Nina Ricci Nina 80ml EDT

Kvepalai Nina Ricci Nina 80ml EDT

43,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Kvepalai Trussardi My Land 100ml EDT

Kvepalai Trussardi My Land 100ml EDT

35,99 / vnt.
Tik internetu
Kvepalai Versace Bright Crystal 90ml EDT

Kvepalai Versace Bright Crystal 90ml EDT

53,99 / vnt.
Tik internetu
Kvepalai Christian Dior Addict 2014 50ml EDP

Kvepalai Christian Dior Addict 2014 50ml EDP

79,06 / vnt.
Tik internetu
Kvepalai Hugo Boss The Scent 200 ml EDT

Kvepalai Hugo Boss The Scent 200 ml EDT

83,89 / vnt.
Tik internetu