„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip vonioje pakloti plyteles? 

Kloti plyteles – gana paprasta. Nagingesnių rankų šeimininkai gali tai pasidaryti ir patys. Reikia tik šiek tiek laiko ir kantrybės. Plytelių klojimas – kruopštumo ir atidumo reikalaujantis darbas, todėl skuboti sprendimai klius už akių dar ilgą laiką. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip klijuoti plyteles žingsnis po žingsnio.

Plytelių klojimas ant sienos ir grindų skiriasi nelabai daug. Tiesa, sieninės plytelės matomos labiau, tad pradėkime nuo jų.


Pasiruošimas

Pirmiausia, sienas reikia tinkamai paruošti plytelių klijavimui. Jei siena nauja ir lygi – daug paruošimo nereikės. Jei seniau ant jos buvo plytelės, jas reikės nuimti ir pašalinti visus nelygumus. Tai daroma su metaline mentele. Kai sienos (ir grindys) yra lygios, jas reikia padengti gruntu. Gruntas yra specialus, jį galima įsigyti bet kurioje Senukų parduotuvėje. Paskaitykite instrukciją ir įsitikinkite, kad jo pakaks jūsų sienų plotui. Jas taip pat turite gerai išsimatuoti. Plytelių rekomenduojama įsigyti 10-15 proc. daugiau, negu yra iš tikrųjų. Dalį reikės nupjauti, o atliekas ne visada išeina panaudoti, todėl jos keliaus į „nuostolius“. Taip pat rekomenduojama pasilikti kelias plyteles ateičiai, jei netyčia viena plytelė sudužtų. Ją visada galėsite pakeisti nauja.

Kai sienos padengtos gruntu, galima pradėti klijuoti plyteles.

Hidroizoliacija

Kadangi plytelės klijuojamos vonioje, rekomenduojama tam tikrose vietose pasirūpinti tinkama hidroizoliacija. Tai gali būti hidroizoliacinė plėvelė arba speciali mastika, tepama prieš plytelių klijavimą plonus sluoksniu tose vietose, kur numatomas sąlytis su vandeniu, pavyzdžiui kampuose, kur bus dušas. Kai hidroizoliacinė mastika sustingsta, galima pradėti klijavimo darbus.

Plytelių klijavimas: žingsnis po žingsnio

Pradėkime klijuoti plyteles. Vonioje tinka pačios įvairiausios keraminės plytelės. Galima daryti įvairias mozaikas, raštus ir pasirinkti kitokius dizaino sprendimus. Aišku, prieš tai turėkite aiškią viziją, ką darysite, nes plytelių klijai džiūsta gana greitai ir nuplėšti plyteles po valandos jų nesudaužius bus sudėtinga...

1 žingsnis. Pasižymėkite pirmąją plytelių eilę.

Plyteles klijuoti reikia nuo antros eilės nuo grindų. Taip išvengsite galimų išsikraipymų dėl nelygių grindų. Pasižymėkite, kur bus dedama pirmoji plytelių eilė. Paimkite vieną plytelę, pastatykite ant grindų viename sienos gale ir pasižymėkite pieštuku ties jos viršumi. Taip pat padarykite ir kitame sienos gale. Nubraukite tiesią liniją nuo pažymėtų vietų. Paimkite gulsčiuką ir įsitikinkite, kad linija yra tikrai lygi. Jei linija nelabai lygi, ją palyginkite. Atskaitos taškas turėtų būti žemesnioji žyma. Kai linija eis pagal žemesniąją žymą, pirmoje eilėje kurį laiką galėsite dėti pilnas plyteles, o vėliau jas kiek nupjauti, kai grindys pradės „kilti“.

Panašiai reiktų nusibrėžti ir vertikalią liniją. Ją rekomenduojama brėžti sienos viduryje arba per bent vieną plytelę nuo kampo. Jei kampas taip pat nelygus, taip pat galėsite plyteles apipjaustyti. Kur vidurys nustatyti labai nesunku – tiesiog paimkite plytelę ir pažymėkite visus plutelių kampus nuo vieno sienos krašto iki kito. Tada matysite, kiek reikės pjauti kraštinę plytelę. Jei pjauti reikia daug, gal vertėtų pagalvoti apie pjaustymą iš abiejų pusių, kad būtų išlaikoma simetrija?.. Vertikali linija brėžiama į pagalbą pasitelkiant paprasčiausią virvutę su svambalu. Tiesiog įkalate nedidelę vinį, o ant jos pririšate ploną virvutę su sunkesniu daiktu. Pagal ją ir pažymite vertikalią liniją.

Toje vietoje, kur susikerta horizontali linija ir vertikali ir pradėsite klijuoti plyteles. 

Kaip minėjome, pradėsite klijuoti nuo antros eilės. Pirmąją eilę padarysite, kai visa siena bus baigta.

Patarimas: iš horizontalios linijos apačios pridėkite lygų medienos tašelį. Priveržkite jį prie sienos. Jis neleis plytelėms „čiuožti“ į apačią nuo savo svorio, kai priklijuosite kelias eiles. Vėliau tašelį nuimsite ir galėsite klijuoti pirmąją eilę.

2 žingsnis: Klijuokite antrąją plytelių eilę

Kodėl antroji plytelių eilė yra tokia svarbi? Todėl, kad nuo jos lygumo priklauso visų kitų eilių lygumas. Dėl to šiai eilei skirkite daug dėmesio. Kai ji bus padaryta, visa kita bus kur kas lengviau.

Užsimaišykite klijus į kibirą. Paprastai klijų mišinys yra užpilamas vandeniu ir gerai išmaišomas iki vientisos masės. Tai galima padaryti ir įsigijus specialų plytelių klijų maišytuvą, kuris tvirtinamas į perforatorių. Maišydami ranka užtruksite šiek tiek ilgiau...

Klijus rinkitės pagal jų klasę ir savybes. Jei plyteles klijuojate pirmą ar trečią kartą, rekomenduojame įsigyti K1, K2 arba K4 klasės plytelių klijus. Venkite K6 klasės klijų, nes jie sukietėja labai greitai, todėl neįgudę plytelių klojėjai paprastai turi nemažai problemų. K3 klasės klijai yra skirti didelėms plytelėms. K5 klasės klijai tinkami mozaikoms ir itin mažoms plytelėms. Jų voniose pasitaiko labai retai. Ant klijų maišo parašyta, kiek jų reikia tam tikram plotui. Kaip ir instrukcija, kaip juos sumaišyti.

Kai klijai paruošti, imkite mentelę ir ant sienos užtepkite nedidelė sluoksnį klijų. Klijai turėtų būti tepami toje vietoje, kur susikerta jūsų pažymėtos linijos. Kai užtepate sluoksnį klijų, paverskite mentelę 45 laipsnių kampu ir perbraukite ta kraštine, kurioje yra kvadratinės išpjovos – „šukos“. Taip klijų sluoksnyje padaromi nedideli grioveliai. Vienu metu užtepkite tik apie 1 kvadratinį metrą sienos ploto. Tada pridėkite plyteles. Jų apačia atsiremia į prie sienos pritvirtintą medinį tašą.
Akmens masės plytelės Mirada 2, 40 x 40 cm

Akmens masės plytelės Mirada 2, 40 x 40 cm

13,88 / pakuotė

Parduodama pakuotėmis:
1 pakuotė – 1.76 kv. m., 1 kv. m. – 7,89 €
Turime sandėlyje
Žalia kaina
Akmens masės plytelės Forest Dorado, 15.5 x 62 cm

Akmens masės plytelės Forest Dorado, 15.5 x 62 cm

12,60 / pakuotė

Parduodama pakuotėmis:
1 pakuotė – 1.06 kv. m., 1 kv. m. – 11,89 €
Keraminės sienų plytelės Smart Naxos Gris, 50 x 25 cm

Keraminės sienų plytelės Smart Naxos Gris, 50 x 25 cm

21,17 / pakuotė

Parduodama pakuotėmis:
1 pakuotė – 1.63 kv. m., 1 kv. m. – 12,99 €
Plytelių klijai Ceresit CM12, 25 kg

Plytelių klijai Ceresit CM12, 25 kg

Plytelių klijai Briko B4, 25 kg

Plytelių klijai Briko B4, 25 kg

6,99 / vnt.
Žalia kaina
3 žingsnis: įdėkite kampelius į plytelių tarpus

Kai priklijuojate pirmąsias kelias plyteles, į tarpus tarp jų įdėkite specialius kampelius. Jie yra kryžiuko formos. Įdėkite juos tarp kiekvienos plytelės dviejose vietose – apatiniame kampe ir viršutiniame. Jei matote, kad kryžiukai laisvi, galite šiek tiek stumtelėti plyteles rankomis. Jūsų klijai dar neišdžiūvę, tad artimiausias 15 minučių galėsite koreguoti plytelių vietą. 

Iš karto galite pradėti ir 3 bei 4 plytelių eiles. Kampelius tada reikės įkišti ne tik vertikaliai, bet ir horizontaliai, kad tarp antros ir trečios eilės plytelių būtų tokie patys tarpai, kaip ir tarp visų kitų plytelių.

4 žingsnis: tolimesnis plytelių klojimas

Pirmiausia pasiklokite visą antrą eilę plytelių kartu su trečiąja ir ketvirtąja. Priklauso nuo to, kokio aukščio plyteles klojate. Jei jos didelės, vienu metu klijuokite dvi eiles. Jei mažos – galite ir keturias eiles. 

Plyteles klokite per visą sieną, palikdami tik per vieną plytelę nuo kampo. Jas galėsite priklijuoti vėliau, nes greičiausiai reikės pjaustyti. Kadangi tai gana kruopštus darbas, kur skubėti negalima, verčiau pirmiausia susiklijuoti sveikąsias plyteles.

5 žingsnis: plytelių pjovimas

Plyteles pasižymėkite pjovimu ant gerosios pusės. Tai darykite statybiniu pieštuku, jei plytelės šviesios arba markeriu, jei tamsios. Plytelę pažymėkite atvirkštiniu būdu – pradžioje pridėkite prie priklijuotų plytelių krašto ir sienos viename plytelės apačioj, tada viršuje. Tada nubrėžkite liniją arba aiškiai pasižymėkite kraštus. X raide pasižymėkite tą plytelės dalį, kurios nereikia. Kadangi pjausite iš karto kelias plyteles, pasižymėkite eilės numeriuką ir sienos pusę K – kairė, D – dešinė. Pavyzdžiui 3K reikš, kad šis plytelė turi būti klijuojama 3 eilėje kairėje pusėje. Atminkite, kad nupjautoji pusė eina į sienos kampą.

Plyteles pjaustyti rekomenduojame specialiu prietaisu, kurį galima išsinuomoti bet kuriame Senukų prekybos centre įrankių nuomos skyriuje. Įsigyti taip pat galima, jei planuojate plytelėmis klijuoti ne tik vonią, bet ir kitus kambarius ir jo greičiausiai prireiks ateityje.

Pjaustoma plytelė labai paprastai: padėkite ją ant plokštumos ir pasižiūrėkite, kad abi pažymėtos linijos eitų vienoje tiesėje. Tada plytelę prispauskite ir ant pažymėtos vietos nuleiskite pjaustymo ratuką. Pastumkite ratuką nuo pradžios iki pabaigos. Tada uždėkite laužimo kojelę ir nestipriai spustelėkite. Plytelė turi skilti toje vietoje, kur pjovėte. Galima papildomai įsigyti ir specialų plytelių siaurapjūklį arba naudoti diskinį pjūklą su specialiu deimantiniu diskeliu plytelėms pjaustyti. Jei reikia nuimti kampučius, naudokite specialias plytelių karpymo reples.

Kai plytelės supjaustytos, laikas jas priklijuoti. Kadangi su mentele klijų neuždėsite į likusius tarpus, klijų sluoksniu padenkite plytelės blogąją pusę ir tada priklijuokite prie sienos. Prieš klijuodami įsitikinkite, kad plytelė telpa į jos vietą. Tarpai turi būti iki 5 mm. Turėkite omenyje kai matuosite plyteles pjovimui.

6 žingsnis: Išimkite kampučius ir nuvalykite plyteles

Kai visos plytelės suklijuotos, paimkite kempinę arba skudurą ir nuplaukite plyteles tose vietose, kur užtiško klijų. Vėliau juos pašalinti gali būti sunku. Palikite džiūti bent 24 valandas. Tai svarbu, nes iš plytelių tarpų turi pasišalinti visas vanduo. Jei patalpa drėgna, galite įjungti oro sausintuvą arba šildytuvą. Po to, kai klijai jau būna sukietėję, galima išimti kampelius..

7 žingsnis: Užtepkite siūlių užpildą

Kai plytelės jau priklijuotos, laikas pasirūpinti siūlių užpildu. Jis taip pat užmaišomas, kaip ir vanduo. Spalvas derinkite pagal poreikius. Galima pirkti tos pačios spalvos užpildą, arba priešingos, kad matytųsi kontrastas.

Siūlių užpildą specialia gumine kempine reikia tepti išilgai siūlių. Tepkite keletą kartų, kad siūlės visiškai prisipildytų koše. Tada paimkite kempinę, gerai išgręžkite vandenį ir nuvalykite plyteles. Kitą dieną dar kartą pavalykite, kad plytelės būtų švarios. 
Keraminės dekoruotos grindų plytelės Moments Gris, 45 x 45 cm

Keraminės dekoruotos grindų plytelės Moments Gris, 45 x 45 cm

22,66 / pakuotė

Parduodama pakuotėmis:
1 pakuotė – 1.62 kv. m., 1 kv. m. – 13,99 €
Keraminės dekoruotos sienų plytelės Glamour 3C, 40 x 27,5 cm

Keraminės dekoruotos sienų plytelės Glamour 3C, 40 x 27,5 cm

21,43 / pakuotė

Parduodama pakuotėmis:
1 pakuotė – 1.65 kv. m., 1 kv. m. – 12,99 €
Turime sandėlyje
Keraminės sienų plytelės Bleiz 2T, 40 x 27.5 cm

Keraminės sienų plytelės Bleiz 2T, 40 x 27.5 cm

21,43 / pakuotė

Parduodama pakuotėmis:
1 pakuotė – 1.65 kv. m., 1 kv. m. – 12,99 €
Plytelių klijai Weber Easy Fix, 25 kg

Plytelių klijai Weber Easy Fix, 25 kg

14,59 / vnt.