„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Geros ir blogos miegamojo spalvos


Foto: Pixabay.com

Spalvos daro labai didelę įtaką žmogaus psichologijai. Tačiau tai nėra tokia situacija, kai reikia rinktis mėgstamiausias spalvas. Jeigu jums patinka raudona spalva, jūs galite pirkti raudoną automobilį, nešioti raudoną striukę arba naudoti raudoną telefono dėkliuką, bet renkantis kambario sienų spalvas, reikėtų išsiaiškinti, kaip kiekviena spalva paveikia mūsų pasąmonę ir ar jis tikrai tinka, pavyzdžiui, miegamajam.

Visi esame patyrę rytus, kai iš lovos išlipti labai nesinori ir vakarus, kai eiti miegoti yra taip malonu. Tačiau miegamasis neturi būti toks, nes ryte turite palikti miegamąjį pailsėję ir žvalūs. Gali atrodyti, kad tokioje situacijoje irgi puikiai tiktų raudona spalva, tačiau susidurtumėte su problemomis einant miegoti – raudona yra energijos, jėgos ir netgi pykčio spalva.

Taigi, išsiaiškinkime, kodėl ir kokios miegamojo spalvos užtikrins kokybišką miegą bei žvalius rytus arba nuovargį ryte bei nerimą prieš miegą.

Geriausios miegamojo spalvos

Žmonės visada nusiramina pajūryje bei gamtoje, todėl sušvelnintos jūros, smėlio, miško spalvos yra puikus pasirinkimas miegamojo kambariui. Nebūtina tomis spalvomis dažyti sienas – kai kurie žmonės mėgsta baltas sienas, o spalvų akcentus sukuria pasirinkdami spalvotas komodas, spintas arba paveikslus.


Šviesiai mėlyna

Tai yra plačiai pripažinta kaip pati geriausia miegamojo sienų spalva. Atspalvis turėtų būti lyg išblukusi mėlyna. Apskritai mėlyna spalva pasąmonėje asocijuojasi su pasitikėjimu ir ramybe. Daugelis pajūrio lankytojų gali stebėti jūrą valandų valandas, o tai juk mėlyna jūra ir mėlynas dangus.
Foto: Pixabay.com


Alyvuogių žalia

Žalia suteikia kambariui natūralumo aurą – žalsvos sienos kambaryje leidžia nusiraminti taip, lyg būtumėte užėję į mišką arba jaukų sodą. Žalia spalva ramina ir netgi gydo, todėl ji visada rekomenduojama daug streso patiriantiems arba nervinių problemų turintiems asmenims. Bet venkite gelsvo arba ryškaus atspalvio.
Foto: Freepik.com


Šviesiai pilka

Balta gali būti kiek per stipri, kadangi ji sutinkama gydymo įstaigose ir neatskleidžia visiškai jokio charakterio. Tačiau šiuo metu labai populiari yra šviesiai pilka (sidabro) spalva. Ji dažnai asocijuojama ir su prabanga, todėl puikiai su moderniais baldais bei minimalistiniu stiliumi.
Freepik.com


Rausva

Nemaišykite rausvos su raudona – miegamajam puikiai tinka išblyškusi rožinė spalva. Šią spalvą šiandien dažnai renkasi jaunos šeimos bei stiliaus mėgėjai. Rausvos kambario sienos buvo populiarios jau aštuntajame dešimtmetyje ir jų populiarumas niekada nesmuko. Rausvų atspalvių pasirinkimas yra didelis, tačiau taikykitės į kuo šviesesnius, išblukintus variantus.
Foto: Freepik.com

Blogos miegamojo spalvos

Kuriant miegamojo kambario dizainą, žmonės neretai daro klaidą pasirinkdami spalvas ne pagal tikimą, o pagal norą. Tamsios spalvos atima jaukumo jausmą, o, dar blogiau, ryškiaspalvis miegamasis niekada neleis jums nusiraminti – prieš miegą netgi galite jausti akių nuovargį būtent dėl blogos kambaryje dominuojančios spalvos.


Raudona

Nors ir labai graži, raudona yra pati blogiausia miegamojo spalva. Kaip jau minėjome, raudona asocijuojasi su energija, galia, pykčiu ir netgi krauju, todėl neretai galite susidurti su miego problemomis, jeigu miegamojo sienos arba baldai yra raudoni. Teigiama, kad raudona spalva netgi greitina širdies plakimą – to tikrai nesinori patirti kaskart einant miegoti, tiesa?


Violetinė

Dizaineriai dažnai siūlo šią spalvą įvairiems kambariams ir taip, ji tikrai atrodo nuostabiai ir suteikia prabangos jausmą. Tačiau miego kokybė, kai sienos arba antklodės yra violetinės spalvos, yra labai prasta. Ši spalva skatina labai aiškius sapnus, kurie, dažniausiai, yra košmarai. Prabangos mėgėjai dažnai renkasi violetinę spalvą, bet tik tuo atveju, jeigu miego kokybė jiems nėra prioritetas.


Ruda

Šiomis dienomis ruda spalva tampa labai populiari interjeruose, kadangi ji primena medieną. Tačiau ši spalva nesuteiks medienos įspūdžio, o miegamajame tamsiai rudi atspalviai sukurs slogią ir tingią nuotaiką – ryte trūks motyvacijos keltis į darbą ir net nenorėsite galvoti apie dienos planus.
Foto: Pexels.com


Aukso

Ši spalva yra šviesi, šilta, primena saulę ir, žinoma, prabangą. Tačiau ji netinka miegamajam dėl įdomios priežasties – rūpesčių. Jeigu vakare grįšite į miegamąjį, kuris yra „auksu“ dengtomis sienomis, jus neretai užklups mintys apie finansines problemas. Darbo kambaryje aukso spalva gali suteikti motyvacijos siekti savo tikslų, bet miegamajame visa tai turite užmiršti.

Pasitelkite kūrybiškumą

Jeigu vis dar sunku apsispręsti, kokia spalva dažyti miegamojo sienas – nedažykite jų visų viena spalva. Dabar labai populiaru kambaryje nudažyti tris sienas neutralia spalva ir vieną iš jų palikti kūrybai arba drąsesnei spalvai bei ornamentams. Pavyzdžiui, jeigu labai mėgstate raudoną spalvą, tai nudažykite vieną sieną raudonai, o kitas, pavyzdžiui, baltai arba rausvai. Svarbiausia yra neapsupti savęs drąsiomis spalvomis, lyg būtumėte užsidarę dėžėje.

Mažuose miegamojo kambariuose tamsios spalvos yra pačios pavojingiausios, todėl juose vienos sienos dažymas tinka geriausiai. Pasitaiko atvejų, kai miegamojo kambariai būna siauri, tačiau ilgi. Tokiu atveju rekomenduojama vieną ilgąją sieną nudažyti kiek ryškesne, jums patinkančia spalva – taip pabrėšite kambario ilgį ir suteiksite jam daugiau vizualios erdvės.

Miegamajame praleidžiame beveik pusę savo gyvenimo, todėl labai svarbu neskubėti ir pasirinkti tinkamus baldus bei spalvas.

Internetinėje parduotuvėje siūlomi įvairios dvigulės lovos, spintos, tapetai ir viskas, ko reikia jūsų svajonių miegamajam. Pamatykite pačias naujausias miegamojo kambario stiliaus tendencijas jau dabar!
Teleskopinė 2 dalių rankena be volelio Anza Elite, 75-118 cm, Ø 25 mm

Teleskopinė 2 dalių rankena be volelio Anza Elite, 75-118 cm, Ø 25 mm

14,59 / vnt.
Rankena be volelio Anza, 15 cm, Ø 8 mm

Rankena be volelio Anza, 15 cm, Ø 8 mm

4,49 / vnt.
Dažai Pentacolor inspired by Serge Gandzumian, Vasaros gurkšnis, 2.5 l

Dažai Pentacolor inspired by Serge Gandzumian, Vasaros gurkšnis, 2.5 l

25,90 / vnt.
Turime sandėlyje
Veliūrinis volelis su rankena Okko, 15 cm, Ø 40 mm

Veliūrinis volelis su rankena Okko, 15 cm, Ø 40 mm

2,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Akriliniai sienų dažai Vivacolor WALL 7 A, balti, 9L

Akriliniai sienų dažai Vivacolor WALL 7 A, balti, 9L

29,99 / vnt.
Žalia kaina
Mikropluošto volelis be rankenos Anza Platinum Micmex, 25 cm, Ø 45 mm

Mikropluošto volelis be rankenos Anza Platinum Micmex, 25 cm, Ø 45 mm

7,89 / vnt.
Veliūrinis volelis su rankena Okko, 15 cm, Ø 40 mm

Veliūrinis volelis su rankena Okko, 15 cm, Ø 40 mm

2,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Dažymo įrankių rinkinys Okko

Dažymo įrankių rinkinys Okko

5,99 / komplektas
Turime sandėlyje