„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

10 svarbiausių plytelių klojimo įrankių

Kai kuriems iš mūsų plytelių klijavimas yra tarsi menas. Tai nėra vien tik plytelių pjovimas ir dėjimas kur reikia – tam reikia praktikos ir geros akies dizaino srityje, planuojant interjerą ir kartu sujungiant skirtingų tekstūrų ir storių plyteles, kad būtų išgautas dailus raštas. Tačiau svarbi ne vien plytelių klojiko patirtis ir gebėjimai, svarbios ne tik medžiagos – plytelių klojimo įrankiai atlieka pagrindinį vaidmenį statybų darbuose.

Šiuo atveju svarbu pasirinkti tinkamus plytelių klojimo įrankius statybų darbams, priklausomai nuo naudojimo tikslo ir proceso fazės. Pasirinkus tinkamus plytelių klojimo įrankius, reikės mažiau laiko užbaigti projektą, taip pat nei įrankiai nebus apgadinti, nei nukentėsime mes patys.

Turėdami visa tai galvoje, svarstome, kokie geriausi plytelių klojimo įrankiai geriausiai atliks plytelių klojimo darbą. Taigi, štai sąrašas 10 svarbiausių įrankių, kuriuos plytelių klojimo specialistas turi turėti savo įrankių dėžėje:

1. RANKINIAI PLYTELIŲ RĖŽTUKAI

Vienas svarbiausių įrankių, kurių jums prireiks – tai galingas rankinis plytelių rėžtukas. Universalus, lengvas ir paprastai naudojamas – jis net kaprizingiausią darbą pavers lengviausiu darbu. Rankinis plytelių rėžtukas ne tik padės pjaustyti greičiau, jį galite naudoti tik viena ranka. Pjūvis bus švarus ir tikslus, paviršiaus medžiagos kokybė nesuprastėja, nesvarbu ar dirbsite su keramika, karšto spaudimo medžiaga ar porcelianu. Ieškokite tokio įrankio, kuris skirtas skirtingiems pjovimo dydžiams, pavyzdžiui, 600 mm, 900 mm ar net 1550 mm, jeigu planuojate pjauti didelio formato plyteles. Dviejų kreiptuvų rėžtukas suteikia geresnį matomumą matuojant ir pjaunat. Nuo lengvo ir funkcionalaus „TS-MAX“ iki „TZ, pažangiausių rankinių rėžtukų rinkoje, „RUBI“ gali pasiūlyti platų rankinių rėžtukų, atitinkančių jūsų poreikius, pasirinkimą.
2.  ELEKTRINIAI RĖŽTUKAI

Atliekant daugelį plytelių klojimo darbų, reikia, kad plytelės puikiai tiktų jas klijuojant, todėl reikia pjauti atsargiai ir tiksliai. Profesionalus elektrinis rėžtukas yra būtinas, jeigu norite tiksliai pjauti įvairias medžiagas, pavyzdžiui, keramines, glazūruotas molio ar porceliano plyteles. Jeigu ieškote tikslaus elektrinio rėžtuko – „DC-250“ yra privalomas profesionaliems plytelių klojikams, kalbant apie kokybę, universalumą ir ilgaamžiškumą. Kitas geras pasirinkimas yra „DU-200 Range“ – lengvas nešiojamasis rėžtukas, puikiai tinkantis pataisymams ir lengviems darbams.

3. DEIMANTINIAI AŠMENYS

Ašmenų pasirinkimas – nelengvas darbas. Pirmiausia turime žinoti, kam jie naudojami: pjauna sausai ar drėgnai ir kt. Viena mūsų rekomendacijų būtų „CPC“ deimantiniai ašmenys. Tai vientiso apvado deimantiniai ašmenys, rekomenduojami pjaunant skaidraus porceliano plyteles, kurių storis yra mažiau nei 25 mm. Kitas variantas yra „CEV“ vientiso apvado deimantiniai ašmenys, skirti keraminėms plytelėms. Šie ašmenys tinka pjauti tiek sienų, tiek grindų plytelėms. Tačiau jeigu ieškote ašmenų, pjaunančių tokias kietas medžiagas, kaip granitas, netašytos plytelės, klinkerio medžiaga, šiferis ar porceliano plytelės, „TVH turbo viper“deimantiniai ašmenys yra būtent tai, ko jums reikia.

Kitas naujas gaminys, tinkantis kampų pjovimui, yra „TPI mitre turbo“ deimantiniai ašmenys.

4. DEIMANTINIAI GRĄŽTAI

Labai dažnai tenka gręžti plyteles, norint sutvarkyti vamzdynų, drenažo ar čiaupų jungtis. Plyteles gręžti reikia matematiškai tiksliai, taip pat reikia aukštos kokybės įrankių, kurie užtikrintų, kad išgręšite paviršių nesuskaldydami plytelės.
Labai svarbu turėti grąžtų rinkinį, ypač jeigu dirbate su tokiomis kietomis medžiagomis kaip porcelianas. Grąžtai turėtų būti skirtingo skersmens, kad galėtumėte lengvai, greitai ir saugiai daryti įvairaus dydžio skylutes bet kokio tipo keraminėje plytelėje ar natūraliame akmenyje ir gautumėte geriausią rezultatą.
Ieškokite tokių deimantinių grąžtų rinkinio, kuriame būtų drėgno pjovimo funkcija, kad galėtumėte sumažinti dulkių ir triukšmo lygį darbo vietoje. Be to, įsitikinkite, kad įrankis turi šonines angas, kurios gali pagerinti grąžto aušinimą. Tokios angos padės pašalinti likučius po kiekvienos skylės gręžimo, o tai padarys montavimo procesą greitą ir tolygų. Tačiau naudojant naująjį „ZERO DUST“ kreiptuvą, nelieka jokių dulkių, jei tuo pačiu metu pjovimui naudojami „Dry Gres“ deimantiniai grąžtai.

5. ELEKTRINIS MAIŠYTUVAS

Skiedinio maišytuvas taip pat yra labai svarbus plytelių klijavimo procese; tokiu maišytuvu galite išgauti vientisą mišinį, pritaikytą jūsų poreikiams, taigi ir ilgalaikiam montavimui[m1] . Elektriniai maišytuvai yra įvairių greičių ir su skirtingais varikliais, puikiai tinkančiais maišyti cementą, lipnias medžiagas, dažus, dervas ir kitas medžiagas. Pagrindinė taisyklė – visada pažiūrėkite, ar naudojate tinkamą mentę pasirinktam skiedinio mišiniui.

6. GUMINIAI KIBIRAI

Vienas svarbiausių plytelių tiesimo įrankių, kurį dažnai pamirštame, yra senasis gerasis guminis kibiras. Jį galite naudoti ne tik skiediniui maišyti ar gabenti, guminį kibirą išplauti lengviau nei plastikinius kibirus. Jeigu skiedinys ir yra visiškai sausas, sugaišite mažiau laiko valydami guminį nei plastikinį kibirą. Ilgaamžiai ir įvairiapusiai guminiai kibirai yra puikus priedas prie jūsų privalomų turėti įrankių plytelėms kloti, jau nekalbant apie tai, kad tokie kibirai gali būti sudėti vienas į kitą ir neužima daug vietos. Taigi, nusipirkite jų kelių dydžių.

7. PLYTELIŲ MENTĖS

Priklausomai nuo jūsų klijuojamų plytelių tipo, pavyzdžiui, keraminių arba natūralaus akmens plytelių, turėsite jas pritvirtinti prie paviršiaus cemento pagrindo skiediniu. Turėsite tinkamai paskirstyti skiedinį, kad plytelės kiek įmanoma lygiau priliptų prie sienos ar grindų. Taigi, plytelių mentė yra vienas iš svarbiausių plytelių klijavimo įrankių, jeigu norite švaraus ir profesionalaus rezultato. Rinkdamiesi mentę, įsitikinkite, kad išsirinkote reikiamą dydį, kad kaskart būtų padengiamas tinkamas plotas. Ieškokite lengvos, bet tvirtos mentės, kad skiedinio mišinį būtų lengviau tepti. Atkreipkite dėmesį ir į mentės formą, kadangi ji lemia lengvumą, kai plytelė visiškai padengiama lipniąja medžiaga. Kadangi kiekvienas plytelių klijavimo projektas turi savo specifinius reikalavimus, rekomenduojame įsigyti tiek U formos dantytą, tiek kvadratinę dantytą mentę.

8. GUMINIAI SKIEDINIO PADELIAI

Skiedimas – tiek pat svarbus, kiek ir kitos plytelių klijavimo proceso dalys. Be šio proceso paviršius atrodytų nelygus ir neužbaigtas. Skiedinys užpildo angas tarp plytelių, jas sujungia. Tačiau kas yra guminis skiedinio padelis? Tai – tvirtas, lankstus guminis padelis, sujungtas su C formos rankena, kuris, priklausomai nuo sudėtingumo ir kietumo lygio, leidžia jums gerai atlikti darbą. Tačiau nepamirškite, kad tam tikri modeliai geriausiai tinka sunkiai pasiekiamiems paviršiams, o kiti padeda lengvai skiediniu padengti didelius plotus. Todėl, prieš rinkdamiesi guminį skiedinio padelį, pagalvokite apie savo poreikius.
Plytelių pjovimo ratukas Rubi 18914, 22 mm

Plytelių pjovimo ratukas Rubi 18914, 22 mm

10,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Plytelių išlyginimo komplektas Rubi 02941

Plytelių išlyginimo komplektas Rubi 02941

50,00 / pakuotė
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
TOP prekė
Kryželiai Rubi, 3 mm, 200 vnt

Kryželiai Rubi, 3 mm, 200 vnt

3,99 / pakuotė
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
Elektrinis statybinis maišytuvas Rubi mix 9/25940, 1200 W

Elektrinis statybinis maišytuvas Rubi mix 9/25940, 1200 W

159,00 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
TOP prekė
Kempinė plytelėms Hidro Pro Rubi 24967, 17 x 10 cm

Kempinė plytelėms Hidro Pro Rubi 24967, 17 x 10 cm

2,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
Juostelės išlyginimui Rubi 2893, 100 vnt

Juostelės išlyginimui Rubi 2893, 100 vnt

16,99 / pakuotė
Greitas atsiėmimas
Plytelių gręžimo karūna Rubi 4922, 6 mm

Plytelių gręžimo karūna Rubi 4922, 6 mm

4,69 / vnt.
Greitas atsiėmimas
9. PLYTELIŲ IŠLYGINIMO SISTEMA

Plytelių išlyginimo sistema yra naudojama siekiant išvengti plytelių nelygumų ir pagerinti galutinį rezultatą. Yra įvairių plytelių išlyginimo sistemų, tačiau „Tile Level Quick“yra geras pasirinkimas įvairiems atvejams – tiek grindų, tiek sienų plytelėms.  Be to, sistemai puikiai tinka galinės dalies tepimo metodas. Spaudimą galima reguliuoti spaustuku pagal plytelės storį. Tokiu atveju „Tile Level Quick“ neleidžia dalims judėti, kai stingsta rišamoji medžiaga, ir pagerina norimą paviršiaus lygumą.

10. PLYTELIŲ SKIRTUKAI

Prieš kelis dešimtmečius profesionalūs montuotojai naudojo virvę, varžtus ir vinis, kad išlaikytų plyteles nustatytu atstumu vieną nuo kitos montavimo proceso metu. Laimei, viskas pasikeitė ir dabar galite naudoti plytelių skirtukus, kad tarpai tarp plytelių būtų vienodi arba kad būtų tolygiai pereinama į kitus raštus. Jeigu ieškote geriausių plytelių skirtukų, viskas priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau labiausiai rekomenduojami plytelių skirtukai 2 mm sujungimams, tiek didelio formato, tiek lygių keraminių sienų ir grindų plytelių klojimo darbams, kai sujungimai yra ploni. Tvirta 2 mm skirtukų struktūra yra sukurta taip, kad būtų didesnis pasipriešinimas lankstymui ir daužymui.

Ir nepamirškite, kad geram plytelių klijavimo specialistui reikia geros kokybės plytelių klijavimo įrankių. Svarbu ne tik, kiek įgudęs ar atsidavęs darbui esate – svarbi ir jūsų naudojamų plytelių klijavimo įrankių kokybė, kuri užtikrins puikų galutinį rezultatą.

Ko gero, praleidau keletą privalomų plytelių klojimo įrankių, taigi komentaruose parašykite, ką pamiršau!
Maišymo antgalis Rubi M-140-R, 140 x 600 mm

Maišymo antgalis Rubi M-140-R, 140 x 600 mm

26,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Turime sandėlyje
TOP prekė
Replės plytelių išlyginimui Rubi 2989

Replės plytelių išlyginimui Rubi 2989

19,99 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Plytelių pjovimo staklės Rubi TR-710 Magnet

Plytelių pjovimo staklės Rubi TR-710 Magnet

364,24 / vnt.
Greitas atsiėmimas
Deimantinis turbinis pjovimo diskas Rubi Pro, 115 x 22.23 x 2 mm

Deimantinis turbinis pjovimo diskas Rubi Pro, 115 x 22.23 x 2 mm

10,89 / vnt.
Greitas atsiėmimas