10 įkvepiančių kalėdinių stalų stilių

Kalėdos – viena iš didžiausių ir įspūdingiausių metų švenčių. Pagrindinis šios šventės akcentas – šventinė Kūčių vakarienė, primenanti apie šeimos vienybę ir vertybes. Tai pagoniškų švenčių aidas mūsų krikščioniškoje kultūroje, apie kurį mes daug nežinome. Todėl gana natūralu, kad skolinamės tam tikras tradicijas iš Vakarų Europos ir JAV. Viena iš tokių tradicijų – ypač šventiškai papuošti ne tik namus, bet ir stalą. Egzistuoja net stalų puošybos stiliai, kurie gali padaryti jūsų stalą tikru meno kūriniu. Facebookas ir Instagramas oš nuo jūsų stalo nuotraukų, jei įdėsite šiek tiek pastangų ir fantazijos.


Kaip sukurti Kalėdų stalo stilių?

Kas yra tas kalėdinio stalo stilius? Visi žinome, kas yra vestuvinio stalo stilius, tad viskas labai panašu ir su kalėdiniu. Tai stalo papuošimo ir dekoro elementų visuma ir derinys, papildantis namų puošybos elementus. Norėdami sukurti savo kalėdinio stalo stilių turėtumėte atkreipti dėmesį į 5 svarbiausius momentus:

  1. Staltiesė;
  2. Indai ir įrankiai;
  3. Žvakės ir žvakidės;
  4. Stalo dekoro elementai;
  5. Kėdžių papuošimai.

Kai visi suderinti tarpusavyje, išeina puikus kalėdinio stalo stilius.

Kurdami stilių atkreipkite dėmesį į tai, kiek laisvos vietos turėsite dekoracijoms. Pastatyti 12 patiekalų lėkščių ir dubenų – ne juokai.

10 įdomių kalėdinių stalų stilių

1. Juodai baltas stilius.
Juoda staltiesė, sniego baltumo indai, juodos žvakidės ir baltos žvakės. Net aguonų pienas neišsiskirs iš šio stalo stiliaus. Stenkitės tik kad šviesos būtų daugiau. Čia ne helouvynas ir ne koks karnavalas, tad niūraus pasaulio aliuzijos nereikalingos.

2. Auksinis stilius. Aišku, aukso čia nebus nė gramo, tačiau gelsva blizgančia staltiese pasirūpinti tikrai galima. Auksinių lėkščių rasti gal ir nepavyks taip greitai, tai tiks ir paprastos baltos. O štai paauksuoti stalo įrankiai jums tarnautų dar ne vienos šventės metu. Servetėlės ir papuošimai taip pat gali būti auksinės spalvos. Auksinių žvakių rasti irgi nesudėtinga. Kėdes galima padabinti auksiniais kaspinėliais arba juostelėmis.

3. Sidabrinis stilius. Vienas iš paprastesnių stilių, nes tiks paprasčiausi indai ir stalo įrankiai. Jie ir taip pas mus primena sidabrą. Liks tik pasirūpinti žvilgančio metalo žvakidėmis, staltiese ir papuošimais. Jei ant stalo dėsite eglės šakų, galima juos apipurkšti sidabriniu laku, kuris yra viena iš populiariausių langų ir eglutės dekoravimo priemonių.

4. Sniego baltumo stilius. Viskas turi būti balta. Jei dėsite ant stalo eglės ar tujos šakeles, jas gausiai apipurkškite baltu laku, kuris naudojamas eglutės puošybai. Kėdes galima apvilkti specialiais balto audeklo maišais ar bent jau perriškit kaspinais. Spalvoti bus tik stalo įrankiai ir patiekalai.

5. Raudonas stilius. Jau rašėme apie eglutės papuošimo stilius ir viena iš minčių buvo ta, kad šiais metais labai daug raudonos spalvos puošybos elementų yra naudojama kiekvienuose namuose. Kodėl gi nepadarius raudono stalo? Raudonos žvakės, raudonos servetėlės, kaspinai, staltiesė. Galima net raudonų indų rasti, jei manote, kad ateityje jie dar bus naudingi ir reikalingi (dažniausiai reikalingi, pavyzdžiui, romantiškai Valentino dienos vakarienei, arba „kruvinai“ Helouvyno puotai). Eglių šakeles galima papuošti raudonais žaisliukais ir girliandomis. Vietoj žaisliukų tinka ir raudoni obuoliai. Tai labai susiderintų su eglutės papuošimais, jei ji stovėtų tame pačiame kambaryje.

6. Gėlėtas stalas. Šis stilius reikalauja nemažai gyvų (kai kuriais atvejais tiks ir negyvos) gėlių. Gėlių parduotuvėse lauko gėlių pasirinkimas dabar nėra labai didelis, tačiau galima surasti nedidelių žiedelių. Juos išdėliokite stalo viduryje, ant lėkštučių padėkite po mažą puokštelę. Jei kokių gėlių pritrūkstate, visada galite duoti darbo vaikams, kurie su mielu noru pripieš ir iš popieriaus iškirps savų rankų darbo gėlyčių. Tai labai simboliškas stilius, nes prie jo darbuosis visa šeima.

7. Grubus kaimietiškas stilius. Įsivaizduokite, kad Kūčių vakarienė vyksta daržinėje ant šieno. Ten pastatytas iš lentų sukaltas stalas, aplink jį – ne kėdės, o ilgi suolai. Aplink šienas ir šiaudai. Tai nuostabus stilius, kurį nesunku perkelti ir į savo butą 9 aukšte, jau nekalbant apie erdvius namus. Juk šienas yra pagrindinis Kalėdų simbolis. Senoviška lietuviška tradicija yra traukti iš po staltiesės šieną ir žiūrėti, kieno šiaudas bus ilgesnis... Iš kur gauti tokį medinį grubų stalą? Ieškokite klijuojamų staltiesių „Senukų“ parduotuvėse. Šieno teks paieškoti pas ūkininką kaime – šios dekoracijos prekybos centrai neparduoda, o gaila...

8. Krištolinis/stiklinis stilius. Tai vienas iš prabangesnių stilių, nes jam reikia nemažai krištolinių arba bent jau panašių indų. Stalo papuošimai galėtų būti sudėti į krištolines arba stiklines vazas. Sudėtinga, bet įmanoma rasti permatomų stiklinių žvakidžių. Stalą papuošti galima ir tam tikromis figūrėlėmis arba žaisliukais. Prie stiklo puikiai tinka metalo spalvos dekoracijos.

9. Žalumos stilius. Ne, tai ne visai tas pats, kas žalias stilius. Žali indai ir staltiesė nėra būtini. Svarbiausia, kad ant stalo būtų eglių arba tujų šakelių, vaisių, gėlių. Žiemą toks žalias stalas tikrai atrodo įspūdingiau, negu vasarą.

10. Languotas stilius. Neapsiribokite vien tik languota staltiese ir servetėlėmis. Paieškokite ir languotos medžiagos kaspinų kėdėms, galbūt languotų pagalvėlių, jei svečius sodinsite ant suolo. Languotas audinys nėra svetimas ir lietuvių kultūrai. Jei turite galimybę, išsinuomokite tautiškus rūbus šventinei vakarienei, arba bent jau visus svečius perriškite languotomis arba austomis juostomis. Tai tikrai netradiciška.

Susiskurkite savą stilių, nes būtent tai žavi labiausiai. Pritrenkite savo svečius ne maisto įvairove ir kalorijų gausa, bet gražiu stalu ir maloniu bendravimu. Su artėjančiomis šventėmis!
Staltiesė, rusva spalva, 1800 mm

Staltiesė, rusva spalva, 1800 mm

8,24 / vnt. 10,99 € / vnt.
e. kaina
-25%
Stiklinė Bormioli Diamond Dof, 390 ml

Stiklinė Bormioli Diamond Dof, 390 ml

8,94 / dėžutė 13,74 € / dėžutė

Parduodama dėžutėmis:
1 dėžutė – 6.0 vnt., 1 vnt. – 1,49 €
e. kaina
-35%