Statybinės plokštės, palangės, stalviršiai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Atsinaujinkite balkono grindis! Balkonas gali būti skirtas ne tik rūbams džiauti kartą per savaitę. Tai 3-5 kv. m. NAUDINGO gyvenamojo ploto, kurį galima išnaudoti poilsiui, laisvalaikiui, studijoms ar net darbui. Norint jį paversti naudingu plotu, reikia nedidelės renovacijos. Renovacij...
Kaip išsirinkti tinkamas statybines plokštes, palanges ir stalviršius? 

Remontuojate savo namus, o gal dar tik ketinate pradėti? Tikriausiai jau žinote, kad statybinių medžiagų pasirinkimas nėra paprastas dalykas. Būtina apsvarstyti daugelį faktorių bei surasti optimaliausią, kainos ir kokybės santykį atitinkantį sprendimą. Tai padaryti tikrai nėra lengva, ypatingai dabar, kuomet prekių asortimentas toks didelis. Netrukus patarsime į ką vertėtų atsižvelgti, renkantis tokias medžiagas, kaip statybinės plokštės, palangės ir stalviršiai. 

Statybinės plokštės 

Renkantis statybines plokštes, svarbią reikšmę turi jų paskirtis – ką su jomis ketinate daryti. Į šį klausimą būtina atsakyti Jums patiems, kadangi nuo to priklausys į kokio tipo plokštes reikės žvalgytis.  

Vienas svarbiausių kriterijų – tai iš kokio medžio plokštė pagaminta. Nuo to priklauso plokščių kaina ir kokybė. Populiariausia medžiaga: eglinė, beržinė arba tiesiog paprasta faniera. 

Palangės 

Palangės yra skirstomos į kelis tipus, kurie skiriasi savo medžiagomis, funkcionalumu, kaina, kokybe bei estetine išvaizda. 

Vieniems, labai svarbi palangės estetinė išvaizda, mat kartais palangė yra laikomas dar viena interjero detale ar net baldu. Tokiu atveju didesnis dėmesys skiriamas į palangės medžiagą, dizainą ir spalvas.  

Tiesa ta, kad jeigu tikimės estetikos namuose, palangė turi būti pagaminta iš kokybiškos medžiagos, privalo būti atspari vandeniui, drėgmei ir kitiems aplinkos veiksniams. 

Nors plastikinės palangės yra labai populiarios dėl jų žemos kainos, šiandien vis dažniau žvalgomasi į lieto marmuro ar akmens palanges, kurios ne tik atrodo puikiai, bet ir yra ilgaamžės. 

Stalviršiai 

Stalviršis – tai vienas iš svarbiausių akcentų virtuvėje, tad jis turi tarnauti ilgai, nekeisdamas savo paviršiaus išvaizdos ir savybių. Stalviršiai gali būti gaminami tiek iš dirbtinių medžiagų, tiek iš natūralių, tad svarbu gerai pasidomėti kiekvienos medžiagos turimomis savybėmis.  

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į namuose bei virtuvėje vyraujantį stilių. Stalviršis turi derėti prie jau esamų virtuvės baldų.  

Jeigu Jūsų virtuvėje vyrauja klasikinis stilius, tuomet patariama pasižvalgyti į natūralus ar dirbtinio akmens ar medžio stalviršius.  

Prie modernaus stiliaus akcentų, tiktų metalas, stiklas ar dirbtinis akmuo. 

Vienas populiariausių stalviršio tipų – tai laminuoto medžio stalviršis, kuris patrauklus dėl kainos, turimų savybių ir spalvų paletės.