Statybinė mediena, plytos

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Kokią pirties krosnelę pasirinkti Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar norite elektrinės, ar malkinės krosnelės. Kuriai teikti pirmenybę – priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir įpročių. Pagal tam tikrą susiklosčiusią praktiką, mieste dažniau naudojamos elektrinės krosnelės, o kaime – ...
Atsinaujinkite balkono grindis! Balkonas gali būti skirtas ne tik rūbams džiauti kartą per savaitę. Tai 3-5 kv. m. NAUDINGO gyvenamojo ploto, kurį galima išnaudoti poilsiui, laisvalaikiui, studijoms ar net darbui. Norint jį paversti naudingu plotu, reikia nedidelės renovacijos. Renovacij...
Kaip išsirinkti tinkamas plytas ir statybinę medieną? 
Nusprendėte pradėti statybos ar remonto darbus ir jau pradėjote svarstyti, kaip išsirinkti tinkamus statybinius priedus? Šiandien statyboms skirtų priedų, tokių, kaip statybinė mediena, plytos, trinkelės, blokeliai – pasiūla labai plati. Nuo šių išvardintų priedų kokybės priklauso darbų sklandumas ir efektyvumas. Pateikiame pagrindinius faktorius į ką vertėtų atkreipti dėmesį prieš renkantis statybines medžiagas. 
Nuo ko pradėti? 
Renkantis plytas, trinkeles ar bet kokią kitą medžiagą skirtą namų apdailai ar statyboms, būtina išanalizuoti visas galimas alternatyvas.  
  • Pirmiausia nustatykite tikslą, ką konkrečiai darysite iš pirktų medžiagų. Pavyzdžiui, plytos, jos gali būti skirtos ne tik statybai, bet ir namų apdailai. Tad jeigu ketinate atnaujinti apdailą, vertėtų pasižvalgyti į spalvotas ar papuoštas ornamentais plytas – iš jų galima sukurti stilingą eksterjerą. 
  • Nusprendę, ką veiksite su medžiagomis, išstudijuokite jų technines charakteristikas. Kiekviena medžiaga turi skirtingus kriterijus pagal, kuriuos vertinamas jų tinkamumas. Pavyzdžiui, jeigu renkatės plytas, išsiaiškinkite, koks jų šilumos laidumo koeficientas, atsparumas drėgmei, šalčiui, oro sąlygoms, koks jų atsparumas ugniai ir t.t. 
  • Taip pat nepamirškite pagalvoti ir apie tai, kokią sumą žadate skirti namų remontui. Tai padės sumažinti platų statybinių medžiagų asortimentą ir sutaupys šiek tiek laiko. 
Statybinė mediena 
Namų statybai dažnai naudojama statybinė mediena, tai lentos, mediniai kuoliukai ar tašai. Nuo pasirinktos medienos kokybės priklausys tiek darbų efektyvumas, tiek statinio ilgaamžiškumas. Tad renkantis medieną, būtina apibrėžti keletą kriterijų, kuriais vadovausitės: tai drėgnumas, šakotumas, impregnavimas, medienos tipas ir t.t. 
Plytų rūšys 
Nors šiandien daugėja alternatyvų, plytos vis dar labai plačiai naudojamos statybose. Iš jų gali būti statomas namas, kaminas ar viryklė.  
Pateikiame pagrindinės plytų rūšis: 
  • Silikatinės plytos. 
  • Keramikinės – gelsvos, rausvos, rusvos spalvos. Šių plytų spalva išgaunama natūraliu būdų, tad pasirinkimas nėra toks platus. Nors gamintojai stengiasi pasiūlyti kuo platesnį asortimentą. 
  • Klinkerinės plytos. 
Šios plytos turi skirtingas savybes, tad prieš perkant vertėtų atskirai apie kiekvieną gerai pasidomėti.