„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Laiptai, langai ir jų dalys

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Ar jūsų vaikas saugus namuose? Pagrindinės priemonės kurių turite imtis norėdami jį apsaugoti. Vaikams augant ir susipažindinant su aplinka, ne visada pavyksta išvengti susižeidimų ir įvairaus pobūdžio nelaimingų nutikimų. Mokymo įstaigose dažnai yra kalbama apie vaikų elgesį ir saugumą gatvėje, vedamos saugaus eismo pamokos, tačiau nelaimių prevenc...
Atsinaujinkite balkono grindis! Balkonas gali būti skirtas ne tik rūbams džiauti kartą per savaitę. Tai 3-5 kv. m. NAUDINGO gyvenamojo ploto, kurį galima išnaudoti poilsiui, laisvalaikiui, studijoms ar net darbui. Norint jį paversti naudingu plotu, reikia nedidelės renovacijos. Renovacij...

Kaip išsirinkti langus arba laiptus?

Tiek langai, tiek laiptai yra labai svarbus pirkinys. Juos perkate ilgam: langai bus atsakingi už šviesą ir šilumą namuose, o laiptai ne tik užtikrins patogų vaikščiojimą tarp aukštų, bet dar ir pasitarnaus kaip unikali dizaino detalė.
Todėl tinkamų langų ir laiptų įsigijimas yra labai svarbus žingsnis gyvenime. Bet, pirmiausia, nuo ko reikėtų pradėti ieškant šių prekių?

Svarbiausios langų specifikacijos

Langai namus ne tik puošia, bet ir išlaiko šilumą juose. Todėl svarbu žinoti, kurios langų specifikacijos yra svarbiausios ir kaip jas pasirinkti.
Pavyzdžiui, daugiau nei 30% šilumos nuostolių yra prarandama būtent per langus – kuo langų kokybė prastesnė, tuo daugiau šilumos jie praleidžia. Lango „šiltumą“ nusako ne lango dydis ar storis, o šilumos pralaidumo koeficientas, kuris yra žymimas „Uw“. Koeficiento dydis langams svyruoja nuo 0,7 iki 1,4 w/m2K (kuo reikšmė mažesnė, tuo šiluma išsaugoma geriau).
Dar dėmesį būtina atkreipti į langų matmenis. Jeigu nesate tikri, kad galėsite nusistatyti tikslius langų matmenis, paprašykite specialistų pagalbos. Jeigu langas per didelis, jis tilps, tačiau neliks pakankamai vietos apšiltinimui. Tuo tarpu per mažas langas paliks per didelius tarpus aplink jį, dėl ko langai nestovės taip tvirtai ir tinkamai nesulaikys šilumos.

Patarimai renkantis laiptus

Laiptai yra viena sudėtingiausių ir svarbiausių konstrukcijų namuose, kuriuos matote kiekvieną dieną, visą gyvenimą.
Todėl pradėkite nuo vietos laiptams – įvertinkite laiptų matmenis ir įsitikinkite, kad jie netrukdys darinėtis langams, durims, kad galėsite laisvai praeiti ar ką nors pranešti.
Laiptai gali būti tiek tradiciniai mediniai, ilgaamžiai būna akmeniniai arba modernūs metaliniai su stiklo intarpais.
Atminkite, kad laiptus renkatės labai ilgam laikui, dėl to jie turi būti gerai surinkti, be jokio broko, o dizainas neturėtų išblėsti po metų ar dviejų.

Langų ir laiptų dalys

Kad langai būtų praktiškesni, o laiptai tvirtesni ir gražesni, jiems siūlomos ir įvairios dalys.
Langus galima dekoruoti specialiomis PVC juostomis bei, esant poreikiui, įsigyti rankenas, spynas, lankstus.
Galutinę laiptų išvaizdą pakoreguoti padeda specialios dalys laiptams, kurie susideda iš pakopų, įvairaus dizaino turėklų bei statramsčių.
Tik kokybiški laiptai ir langai užtikrins šiltą ir jaukią aplinką namuose.