„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Filtravimas

Kaina
Darbinė temperatūra, °C
Svoris, kg
Naudingumo koeficientas, %
Gylis, cm
Energinio efektyvumo klasė
Darbinis slėgis, Bar
Termostatas
Su dūmtraukiu
Spalva Aukso×
Prekės tipas Katilų įranga×
Rodoma: 14
Rūšiuoti pagal:
Danfoss USV-I Balancing Valve 2" Kvs 16.0
118,64 / vnt.
Tik internetu
Danfoss USV-I Balancing Valve 2" Kvs 16.0
 • Spalva: Aukso, Raudona
 • Darbinė temperatūra: -120 - -20 °C
 • Darbinis slėgis: 16 Bar
Danfoss MSV-C Balancing Valve 1 1/2'' Kvs 21.1
45,23 / vnt.
Tik internetu
Danfoss MSV-C Balancing Valve 1 1/2'' Kvs 21.1
 • Spalva: Aukso, Juoda
 • Medžiaga: Nerūdijantis plienas
Danfoss USV-I Balancing Valve 1 1/2" Kvs 10.0
76,65 / vnt.
Tik internetu
Danfoss USV-I Balancing Valve 1 1/2" Kvs 10.0
 • Spalva: Aukso, Raudona
 • Medžiaga: Žalvaris
 • Darbinė temperatūra: 20 - 120 °C
 • Darbinis slėgis: 16 Bar
Danfoss USV-I Balancing Valve 1/2" Kvs 1.6
28,35 / vnt.
Tik internetu
Danfoss USV-I Balancing Valve 1/2" Kvs 1.6
 • Spalva: Aukso, Raudona
 • Medžiaga: Žalvaris
 • Darbinė temperatūra: 20 - 120 °C
 • Darbinis slėgis: 16 Bar
Rodoma: 14

Šildymo katilai – gyvenamosioms, komercinėms ir kitoms patalpoms

Šildymo sistema naudojama beveik visuose pastatuose, kur reikalinga pageidaujama temperatūra, todėl pasiūla ir paklausa tikrai didelė. Tad ne visada paprasta išsirinkti. Privatiems asmenims ir įmonėms kyla klausimai, kas ekonomiškiau ir patogiau: kieto kuro, granuliniai ar dujiniai šildymo katilai.
 
Senukai.lt rasite visus minėtus, patikimų gamintojų šildymo katilus, tačiau prieš tai rekomenduojame pasidomėti jų savybėmis.

Kaip išsirinkti katilą ir į ką atkreipti dėmesį?

Prieš pradedant analizę, patariame įvertinti:
 • šildomų patalpų plotą;
 • erdvės, skirtos šildymo katilui, dydį;
 • kokios paskirties patalpos (gyvenamasis namas ar kotedžas, o gal skirtos gamybai, komercijai ar kt.);
 • kiek galėsite skirti laiko priežiūrai ir saugumui užtikrinti. Pavyzdžiui, kūrenant kietu kuru, skirtingai nei dujomis, reikalinga nuolatinė priežiūra.
Įvardinę sau šiuos dalykus, įvertinkite kiekvieno katilo specifikacijas (naudingumo koeficientas, galingumas, dydis, tipas, kuras ir t.t.)
Pradėkime nuo katilų tipų aptarimo.

Granuliniai šildymo katilai

Šiai šildymo sistemai bus naudojamos iš medžio, anglies, grūdų ar šiaudų gaminamos granulės. Jos išskiria daug šilumos energijos ir mažai palieka pelenų, palyginus su malkomis ir anglimis. Jų galite įsigyti ir „Senukai“ prekybos vietose.
 
Granuliniai šildymo katilai – tai ekologiškas ir ekonomiškas sprendimas jūsų namams. Juose veikia automatizuota sistema. Pažangūs modeliai išsiskiria automatiniu užsidegimu, užgesimu, pelenų šalinimu. Paprastesniuose variantuose veikia tik granulių paėmimas iš specialaus katilo konteinerio.
 
Granulių talpyklos gali būti integruotos arba perkamos atskirai. Nuo katilo galingumo ir talpyklos tūrio priklausys kas kiek laiko ją reikės papildyti granulėmis. Standartinio 180-250 l tūrio užtenka vidutiniškai 2-3 dienoms. Taip pat, maždaug kas tiek dienų reikės išvalyti pelenus.
 
Komercinės paskirties didelių patalpų šildymui labiau apsimoka rinktis modernų granulinį katilą, su automatizuota pelenų išsivalymo sistema.
Taip pat prireiks ir didesnės, bent 250-300 l granulių talpyklos, tada kuro pakaks beveik savaitei ir katilas veiks neišsijungdamas arba nustatytu režimu.

Kietojo kuro katilai

Kietas kuras – seniausia šildymo priemonė, kuri buvo naudojama techniškai evoliucionuojant krosnių sistemai, išsivysčiusiai iki modernių katilų. Tai malkos, anglis, pjuvenų ir durpių briketai, koksas. Toks platus pasirinkimas nevaržo jūsų finansų ir kitų poreikių, todėl galite laisvai rinktis jums priimtiniausią kurą.
 
Kietojo kuro katilai plačiai naudojami tiek gyvenamuose namuose, tiek gamyklose ir kitose komercinės paskirties patalpose. Žinoma, reikia įvertinti ar jums apsimokės samdyti darbuotoją, atsakingą už šildymo ūkį. Jei pirksite savo namams ar kotedžams, prižiūrėsite ir rūpinsitės jūs patys arba būsimi gyventojai.
 
Kieto kuro katilai gaminami iš:
 • ketaus (špižinis). Bene tvirčiausias ir ilgaamžiškiausias variantas;
 • plieno. Ypač pažangūs naujausi plieniniai kieto kuro katilai su elektronine valdymo ir ventiliavimo sistema.
Lyginant šiuos du variantus, plieninio, modernaus kieto kuro katilo naudingumo koeficientas dažniausiai bus didesnis nei ketaus.
 
Jei apskaičiavote ir nusprendėte, kad šildymas kietu kuru ekonomiškesnis, nei kiti būdai, tada apgalvokite kur sandėliuosite malkas, anglis ar kitą kietą kurą. Jam reikalingos sausos, gerai vėdinamos patalpos. Taip pat atminkite, kad periodiškai kurą reikės atsinešti, o tam prireiks ir fizinių galimybių. Be to, pelenų valymas – neatsiejama šildymo proceso dalis.

Dujiniai šildymo katilai

Tai vienas iš populiariausių šildymo sistemos variantų. Dujinius katilus žmonės renkasi dėl patogumo – įjungiate, nustatote norimą temperatūrą ir pamirštate. Jiems net nebūtina speciali patalpa, todėl galima montuoti tiesiog vonios kambaryje ar virtuvėje.
 
Jeigu jūsų patalpos nėra labai didelės, pavyzdžiui, kotedžas ar 1-2 aukštų namas, pasirinkus tinkamą dujų tiekimo paslaugos planą, toks šildymas bus gana pigus variantas. O svarbiausias kriterijus – patogumas. Jums nereikės rūpintis kietu kuru, jo sandėliavimu, pelenų utilizavimu. Galėsite ramiai keliauti į darbą ir grįžę rasite šiltus namus.
 
 • pakabinami;
 • pastatomi;
 • kondensaciniai;
 • nekondesaciniai.
Taip pat reikėtų nepamiršti, kad dujinis katilas turi aprūpinti ir karštu vandeniu. Todėl rinkdamiesi atsižvelkite į šią funkciją ir jos variacijas.  
 
Kondensaciniai katilai dėl efektyvumo ir ekologiškumo tapo itin populiarūs. O kuris variantas (pakabinamas ar pastatomas) jums bus patogesnis, nuspręsite įvertinę savo poreikius. Pavyzdžiui, pastatomi neretai būna galingesni ir gali būti naudojami didelėms, komercinės paskirties patalpoms.

Katilų tipai, galia, naudingumo koeficientas ir prekiniai ženklai

Katilai skirstomi į kamininius ir kondensacinius. Pirmiesiems reikalingas kaminas dūmų pašalinimui. Esant kondensacinei sistemai, bus reikalingas ortakis degimo produktų šalinimui tiesiai į lauką.
 
Katilų galia matuojama kW. Jei norite apskaičiuoti kokio galingumo katilo prireiks jūsų patalpų šildymui, pasinaudokite standartiniu skaičiavimu: 1 kW gali apšildyti 10 kvadratinių metų, kai lubų aukštis ne didesnis nei 2,5 metro. Žinoma, reikėtų atsižvelgti ir į pastato sandarumą. Naujos statybos A, A+ ar net A++ naudingumo klasės namas kur kas greičiau prišils ir ilgiau išlaikys norimą temperatūrą. C klasei priskiriami pastatai nubus tokie sandarūs ir jiems prireiks intensyvesnio šildymo palaikymo. Komercinėms, didelėms patalpoms reikėtų maksimalios galios katilo.
 
Naudingumo koeficientas (efektyvumas) – tai degimo proceso metu gaunamas santykinis šilumos kiekis, turint mintyje, kad dalis jos prarandama su dūmais, nepilnai sudegusiu kuru ir t.t. Koeficientas žymimas procentais. Pavyzdžiui, Senukai.lt asortimente dominuoja 70 – 93.5 % naudingumo koeficiento katilai. Dažniausiai maksimalų koeficientą turi kondensaciniai modeliai.
 
Lietuvos rinkoje galite rasti tikrai gausų katilų asortimentą, kadangi konkuruoja tiek užsienio, tiek lietuvių gamintojai. Todėl kainų pasirinkimas taip pat platus. Senukai.lt parduotuvėje pateikiama daugiau kaip 20 prekinių ženklų, o mes galime išskirti keletą žinomiausių:
 • Domusa
 • Kalvis
 • Thermoflux
 • Vienybė
 • Bosh
 • Junkers

Katilų įranga, jutikliai, traukos reguliatoriai

Dažniausiai katilai parduodami su visa reikiama įranga, tačiau kartais tenka keisti sugedusias detales arba ne viskas įeina į komplektą. Todėl jūsų patogumui pateikiame populiariausius ir būtiniausius katilų priedus. Pavyzdžiui:
 • traukos reguliatoriai būtini automatiniam oro padavimui į kieto kuro katilą;
 • lauko temperatūros jutikliai;
 • termoreguliatorius, norimos temperatūros nustatymui.  
Taip pat rasite ir kitas katilų įrangos detales. Jas rinkdamiesi atsižvelkite į medžiagas, iš kurių pagamintos detalės (nuo plieno, žalvario iki plastiko). 

Dažnai užduodami klausimai (D.U.K)

Kokie būna šildymo katilų tipai?
Pagal naudojamą kurą skirstomi į: granulinius, kieto kuro ir dujinius. Pagal degimo produktų šalinimo sistemas – į kamininius ir kondensacinius.  
 
Kas yra kieto kuro katilas?
Kieto kuro katilas – tai šildymo priemonė, kurios veikimui reikalingos malkos, anglys, durpių ar pjuvenų briketai, koksas.
 
Ar kieto kuro katilai yra pavojingi?
Ne, šiuolaikiniai kieto kuro katilai nepavojingi ir atitinka griežtus saugumo standartus. Žinoma, reikia laikytis ir atsargumo taisyklių bei elgtis atsakingai, apgalvotai.
 
Kas gali būti kietas kuras?
Kaip jau minėjome, kietam kurui priskiriama: malkos, anglis, įvairių rūšių briketai, koksas.
 
Kokio tipo šildymo katilai yra geriausi?
Šildymo katilo pasirinkimas priklauso nuo jūsų interesų, poreikių ir gyvenimo būdo. Jei daugiau laiko praleidžiate namuose, galbūt ekonomiškesnis pasirinkimas bus kieto kuro katilas. Jeigu šildymo procesui negalite skirti dėmesio – rinkitės dujinį katilą.