„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Filtravimas

Specialūs pasiūlymai
Kaina
Mašinos tipas
Siuvimo mašinos būna keturių tipų – kompiuterizuotos, elektromechaninės, overlokinės, siuvinėjimo. Kompiuterizuotos siuvimo mašinos pasižymi funkcijų gausa. Elektromechaninės vartotojui siūlo kiek mažiau funkcijų. Overlokinės mašinos naudojamos siuvinio kraštų apdirbimui. Siuvinėjimo mašinos skirtos tik siuvinėti.
Automatinis siūlo įvėrimas
Palengvina siuvimo mašinos naudojimą. Automatiškai įveriamas siūlas į adatą.
Šaudyklė
Šaudyklė gali būti horizontali arba vertikali. Labiausiai paplitusios horizontalios šaudyklės, kadangi jomis patogiau naudotis.
Siūlių rūšių skaičius
Nurodomas maksimalus įmanomas siūlių rūšių skaičius.
Vienetai pakuotėje
Automatinis siūlo įvėrimas Taip×
Mašinos tipas Overlokinė×
Rodoma: 2
Rūšiuoti pagal:
Siuvimo mašina-overlokas Juki MO-654DE
379,89 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Siuvimo mašina-overlokas Juki MO-654DE
 • Mašinos tipas: Overlokinė
 • Automatinis siūlo įvėrimas: Taip
 • Šaudyklė: Horizontali
Siuvimo mašina-overlokas Rubina 740DSA
265,90 / vnt.
Tik internetu
Siuvimo mašina-overlokas Rubina 740DSA
 • Mašinos tipas: Overlokinė
 • Maksimalus dygsnio ilgis: 5 mm
 • Maksimalus dygsnio plotis: 7.5 mm
 • Automatinis siūlo įvėrimas: Taip
 • Šaudyklė: Horizontali
Rodoma: 2

Kaip išsirinkti siuvimo mašiną?

Jei galimybė patiems pasitrumpinti kelnes ar sijoną, pasisiūti pagalvės užvalkalą ar norimą drabužį atrodo viliojanti, nebėra ko ir svarstyti. Jums reikia siuvimo mašinos! Senukai.lt elektroninėje parduotuvėje rasite pasiūlymų tiek pradedantiesiems siuvimo mylėtojams, tiek pažengusiems meistrams. 

Patogi ir kokybiška siuvimo mašina gali tapti puikia pagalbininke kuriant rankdarbius, siuvant ir taisant drabužius, taip pat perdarant ir persiuvant įvairius tekstilės gaminius bei prikeliant juos antram gyvenimui.

Gyvenantiems didesniuose miestuose, tokiuose kaip Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys, Alytus ir pan., siuvimui skirtus įrenginius įsigyti paprasta tiesiog nuvykus į prekybos vietą. Vis tik šiais laikais pirkti siuvimo mašinas patogiausia internetu. Papasakosime, kaip išsirinkti sau tinkamą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Jei dar tik pradedate pažindintis su siuvimu, rinkitės įrenginį, kuris bus patogus naudojimui, tačiau neperkrautas pačiomis įvairiausiomis funkcijomis. Toks variantas nepareikalaus itin didelių investicijų, tačiau suteiks daug malonumo įgyvendinant įvairias užduotis ir idėjas.
 
Pradedantieji siuvėjai paprastai renkasi elektromechanines siuvimo mašinas. Jos kuo puikiausiai tarnauja ir jau pažengusiems mėgėjams.

Jei į siuvimą žiūrite rimčiau, ar net planuojate tai paversti apmokama veikla, verta pasidomėti kompiuterizuotomis siuvimo mašinomis. Jos brangesnės, tačiau ir suteikiančios įvairesnių galimybių. Tokį įrenginį galima prijungti prie kompiuterio, pritaikyti visokias siuvimo ar siuvinėjimo programas. 

Dar vienas profesionalaus siuvėjo „draugas“ – overlokas. Ši mašina skirta vienam specifiniam darbui atlikti. Jos pagalba apdorojami siuvinio kraštai (palenkiami, apmėtomi). Siekiant tikrai aukštos kokybės, be overloko vargu ar išsiversite.

Kokius gaminius planuojate siūti?

Siuvimas – ne vien drabužių kūrimas ar jų taisymas. Siūti galima žaislus, patalynę, medžiaginius maišiukus, staltieses ir t. t.  Kūrybingos ir taupios asmenybės tikrai neatsispirs pagundai seną staltiesę perdaryti į pirkinių krepšį, o atsibodusius marškinius į padėkliukų arbatai rinkinį. Kad geriau įsivaizduotumėte, kokios siuvimo mašinos funkcijos jums reikšmingos, pagalvokite, kokiems darbams ją naudosite:
 • nesudėtingiems pataisymams tiks minimalų funkcijų kiekį turinčios, net ir storesnius audinius persiuvančios mašinos;
 • namų dekoracijų kūrimui ypač tinka kompiuterizuotos, galinčios atlikti pačius įvairiausius dygsnius bei siuvinėti;
 • drabužių siuvimui aktualu tokios funkcijos, kaip automatinis sagų kilpų formavimas, adatos padėties keitimas, tiesios ir zigzaginės siūlės. Jei ruošiatės imtis šios veiklos profesionaliau, verta pagalvoti ir apie overloką.
Taip pat įvertinkite, kiek dažnai planuojate siūti. Jei tai bus tik retsykiais vykdoma veikla savo malonumui ar smulkiems pataisymams, tikrai nėra reikalo investuoti į brangią aparatūrą.

Siuvimo mašinų tipai

 • Elektromechaninė. Tai dažniausiai kiekvieno pradedančiojo siuvėjo variantas. Jas lengva valdyti, jos nėra didelės ir brangios. Šias mašinas renkasi net ir pažengę, savo malonumui siuvantys rankdarbių mėgėjai ar namuose besidarbuojantys siuvėjai. Jos atlieka pagrindines siūles bei dažniausiai vieno tipo sagų kilpas.
 • Overlokinė. Šį įrenginį siuvėjai renkasi kaip papildomą šalia kito tipo mašinos. Overloko paskirtis – kokybiškai apdoroti siuvinio kraštus. Šie įrengimai apsiuva audinio kraštą, palenkia jį, nukerpa audinio perteklių. Kitų funkcijų jie neatlieka.
 • Kompiuterizuota. Jos brangesnės už elektromechanines, tačiau atlieka daugiau įvairių dygsnių (didelis dekoratyvinių dygsnių pasirinkimas), skirtingus sagų kilpų variantus. Taip pat jos papildytos įvairiomis funkcijomis: siuvimas be pedalo, adatos pozicionavimas ir pan. Šiuos įrenginius paprastai renkasi patyrę siuvimo meistrai. Kompiuterizuotos siuvimo mašinos gali atlikti šimtus skirtingų siūlių, įsiminti ankstesnių projektų detales. Jas galima prijungti prie kompiuterio ir internetu parsisiųsti įvairias siuvimo ar siuvinėjimo programas.
Senukai.lt šalia siuvimui skirtų įrenginių, siūlo dar ir buitines mezgimo mašinas. Taip pat adatas, siuvimo manekenus, krepšius ir kitokius siuvimo mašinų priedus.

Kiti svarbūs parametrai

Aptarkime kitus parametrus, kurie gali būti reikšmingi jūsų pasirinkimui.

Šaudyklės tipas

Tai nėra itin reikšmingas dalykas ir siuvimo rezultatui didelės įtakos neturi. Didžioji dalis siuvimo mašinų turi vertikalios pozicijos šaudyklę. Naujesni modeliai būna ir su horizontalia šaudykle, kuri įstatoma iš viršaus. Antruoju atveju kiek patogiau įverti apatinį siūlą, jis turi mažiau galimybių susipainioti. Horizontali šaudyklė veikia tyliau. 

Dydis ir svoris

Jei namuose turite pakankamai vietos įsirengti pastovų siuvimo kampelį, dydis ir svoris jums nėra svarbūs. Jei teks siuvimo mašiną dažnai nešioti ar kilnoti iš vietos į vietą, verta rinktis mažesnę ir lengvesnę. Labiausiai vietą taupantis variantas yra mini siuvimo mašina, kuri turi visas pagrindines funkcijas. Tačiau šie parametrai neturi tapti prioritetiniais. Visų pirma įsitikinkite, kad pasirinktas įrenginys turi visus jus dominančius parametrus ir yra pakankamai galingas numatytų užduočių atlikimui. 

Funkcionalumas

Be būtinųjų pagrindinių funkcijų siuvimo mašinos dar gali turėti ir papildomas, palengvinančias darbo procesą:
 • atbulinė eiga (siuvimas ne tik į priekį, bet ir priešinga kryptimi);
 • siūlių rūšių skaičius. Didesnis siūlių pasirinkimas gali atrodyti patrauklus, bet verta apgalvoti, ar tikrai jas visas naudosite. Dažniausiai reikalingi tiesūs ir zigzaginiai dygsniai, o vien juos derinant galima išgauti pačius įvairiausius siuvimo sprendimus;
 • adatos pozicijų skaičius;
 • apšvietimas;
 • automatinis siūlo įvėrimas ir nukirpimas. Tai tikrai nebūtinas, tačiau patogus palengvinimas;
 • sagų kilpų apmėtymas.

Kaina

Tik nuo jūsų priklauso, kokią sumą pasiryšite skirti šiam pirkiniui. Dažniausiai kuo mašina paprastesnė, turinti mažiau funkcijų, tuo ji pigiau kainuoja. Pradedantiems siuvėjams darbuotis su tokiais įrenginiais net lengviau. Vis tik per daug nesusižavėkite pigiausiais variantais. Įrenginys neturi viršyti jūsų finansinių galimybių, tačiau išpildyti pagrindinius lūkesčius. Atidžiai ištyrinėkite pasiūlą, kitų vartotojų atsiliepimus, pasitarkite su pažįstamais siuvėjais. Jei norite sutaupyti, luktelėkite akcijų ar išpardavimų.

Kokių gamintojų siuvimo mašinos populiariausios?

Žinomiausios ir vienos populiariausių yra Singer siuvimo mašinos. Kokybišką bei patikimą aparatūrą siūlo ir Brother, Janome, Lucznik, Jata, Jaguar, Rubina, Minerva, Addi kompanijos.

Dažnai užduodami klausimai (DUK)


Į ką atkreipti dėmesį renkantis siuvimo mašiną?
Pagrindiniai klausimai, į kuriuos reikia sau atsakyti:
 • Kokiems darbams bus naudojamas įrenginys?
 • Jis skirtas pradedančiam ar patyrusiam siuvėjui?
 • Jūsų siuvimo mašina turės savo pastovią vietą, ar bus ištraukiama iš saugojimo vietos tik darbui atlikti?
 • Kokią pinigų sumą galite paskirti?
 • Kiek dažnai planuojate siūti? 
 
Kokią siuvimo mašiną rinktis pradedančiajam?
Pradedantys siuvėjai dažniausiai renkasi elektromechanines siuvimo mašinas. 

Kaip sureguliuoti siuvimo mašiną?
Šiuolaikinėmis siuvimo mašinomis naudotis patogu ir paprasta. Rekomendacijas apie dygsnių ilgio, siūlo įtempimo ir t. t. reguliavimą rasite instrukcijoje.

Kaip įstatyti adatą į siuvimo mašiną?
Adatos įstatymo instrukciją rasite siuvimo mašinos naudojimo vadove. Paprastai ji įstatoma taip, kad viršutinis siūlas įveriamas iš priekio arba iš dešinės pusės.

Kur dėti seną siuvimo mašiną?
Neskubėkite iš karto jos išmesti. Ji gali tapti išskirtine interjero detale. Jei tokios puošmenos namuose nenorite, parduokite sendaikčių mylėtojų grupėse ar turgeliuose.