„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Filtravimas

Plotis, mm
Paviršinio sluoksnio medžiaga

Kategorijoje "Kiliminė grindų danga" nieko nerasta

Ieškoti iš naujo

Kaip išsirinkti kiliminę grindų dangą?

Kiliminė grindų danga - tai iš polipropileno, veltinio, poliamido ir kitų medžiagų gaminama grindų danga. Ji suteikia daugiau komforto, padidina garso bei šilumos izoliaciją, taip pat sumažina slydimų ir susižalojimų tikimybę. Platus spalvų ir raštų pasirinkimas – puiki galimybė susikurti norimą interjerą.
 
Svarbu žinoti, kokios paskirties ir dydžio patalpose ruošiatės ją tiesti, patartina išsiaiškinti pluošto ar medžiagos, iš kurios pagamintas gaminys, savybes. Pavyzdžiui, miegamųjų kambarių zonose rekomenduojama rinktis ilgesnio plauko pluoštą, svetainėje ar biure – trumpesnio.

Danga iš sintetinio ar natūralaus pluošto?

 • Sintetinės dangos nesudėtinga priežiūra, ji atspari mechaniniam poveikiui, drėgmei, lėčiau dyla, lengviau valoma. Ji pasižymi didesniu spalvų, raštų, gylio pasirinkimu. Dažnai tinkama net drėgnose patalpose, pigiau kainuoja. 
 • Natūralaus pluošto danga gaminama iš vilnos, džiuto, kokoso plaušo ar sizalio. Nors ji laikoma jaukesniu ir solidesniu pasirinkimu, tačiau turi ir minusų – yra brangesnė, mažiau atspari drėgmei. Naujai patiesta tokia danga greičiausiai šersis. Pirmosiomis savaitėmis teks dažniau siurbti nuo jos atsiskiriančius plaušelius. 
Prekyboje būna ir maišyto pluošto dangų – taip gamintojai siekia suderinti sintetinio pluošto tvirtumą bei atsparumą ir natūralaus pluošto komfortiškumą bei prabangą.

Kiliminės grindų dangos privalumai bei trūkumai

Ši danga turi daugiau privalumų nei trūkumų:
 • Ja išklotos patalpos atrodo prabangiai.
 • Didelis spalvų, raštų bei pluoštų pasirinkimas.
 • Jos pagalba izoliuosite garsą ir kaimynai nebesiskųs po namus bėgiojančių ir žaidžiančių vaikų keliamu triukšmu.
 • Tai tinkamas pasirinkimas norintiems kvėpuoti švaresniu oru, nes pluoštas padeda sulaikyti dulkes ir alergenus, jie nesklinda ore. 
 • Toks sprendimas padeda išsaugoti šilumą: net sąlyginai vėsiose patalpose, kuriose išklota kiliminė danga, jausitės komfortabiliau, nei turinčiose kitokią grindų dangą.
 • Vaikščiodami šia danga turėsite mažesnę tikimybę paslysti ir susižeisti.
 • Norint įrengti šią dangą namuose nereikia specifinių sugebėjimų, ją nesudėtinga iškloti.
Kaip trūkumai paminėtini:
 • Natūrali kiliminė danga sugeria drėgmę, tad ji bus tinkama ne visais atvejais.
 • Kai kuriuos erzina specifinis naujos sintetinės dangos skleidžiamas kvapas, tačiau per kelias savaites jis išnyksta.
 • Atsiradusias dėmes nuo kilimės dangos sudėtingiau nuvalyti nei nuo kieto paviršiaus.

Priežiūra

Įprastai užtenka dulkių siurblio. Sintetinė danga atspari cheminėms medžiagoms, tad atsiradusias dėmes lengvai įveiksite kilimams skirtomis valymo priemonėmis. Svarbiausia dėmę pasistengti išvalyti vos jai atsiradus. Norėdami maksimalios švaros, bent kartą metuose turėtumėte atlikti profesionalų valymą.

Skirtingos paskirties patalpoms – skirtingos dangos

Renkantis dangos tipą svarbu atsižvelgti į tai, kokiose patalpose ji bus naudojama bei į jos atsparumą dėvėjimuisi. Namų patalpoms skirta 21-23 klasės atsparumo kiliminė danga, tuo tarpu visuomeninėms patalpoms 30+ klasės.
 • Svetainei  ar valgomajam tiks kirpto-sukto, „frize“ paviršiaus pluošto kiliminė danga – ji nereikli, lengvai prižiūrima, estetiška ir komfortiška. Nerekomenduotina šiose zonose pasirinkti aukšto paviršiaus pluošto dangą. Šiai zonai pakaks 21, 22 klasės atsparumo. 
 • Koridoriuje ar prieškambaryje vaikštoma dažnai, neretai prisineša purvo – patariama rinktis praktišką, lengvai valomą, sintetinę, trumpesnio plauko, vieno lygio kilpų ar struktūrinio kilpinio paviršiaus,  22 ar 23 klasės atsparumo dangą. 
 • Miegamajame ieškoma jaukesnių sprendimų, tad neretai pasirenkama ilgesnio plauko, natūralaus pluošto danga. Pakaks 21, 22 klasės atsparumo.
 • Vaikų kambaryje taip pat patariama rinktis kiek didesnio atsparumo, lengviau valomą, ne itin gilią, sintetinio pluošto dangą. Čia neretai galite pasirinkti dangas su žaismingais piešiniais.
 • Biure ar kitose visuomeninės paskirties patalpose (pvz., viešbutyje) patariama rinktis kur kas didesnės klasės atsparumo dangas. Kuo didesnis žmonių srautas, tuo didesnio atsparumo reikia. Tiks 31, 32 ar net 33 klasės iš poliamido pagaminta danga.

Pagaminimo medžiagos 

Paviršiniam sluoksniui dažniausiai naudojamos medžiagos yra poliamidas (nailonas), polipropilenas, vilna, kiek rečiau – poliesteris, akrilas. Patariama atsižvelgti į skirtingas jų atsparumo ir funkcionalumo savybes.
 • Polipropileno siūlų kiliminės dangos yra bene dažniausias pasirinkimas privačiose, buitinėse patalpose. Pasižymi spalvų ir raštų įvairove.
 • Poliamidas – itin dideliu atsparumu pasižyminti medžiaga. Ant tokios dangos galėsite drąsiai statyti baldus, o vėliau juos perstumti – danga liks nepažeista, o suspausti ar nulinkę plaukeliai netrukus atsities. Tai lengvai valoma medžiaga, todėl tinkama ten, kur daug vaikščiojama. 
 • Poliesterio siūlų danga atrodys prabangiai, bus minkšta ir maloni liesti. Tai taip pat lengvai valoma medžiaga.
 • Vilna – dažnas natūralumą ir komfortą vertinančių pirkėjų pasirinkimas. Tai pakankamai atsparus dėvėjimuisi pluoštas, kuris ilgai išlaiko savo pirminę išvaizdą. Iš vilnos pagaminta kiliminė danga minkšta, maloni liesti, tačiau reikėtų žinoti, kad apšviečiama tiesioginių saulės spindulių ji greitai blunka. Lyginant su sintetine, vilnonė lengviau tepasi, ją sunkiau išvalyti. Eksploatacijos pradžioje ši danga kurį laiką gali šertis (tai ne brokas), tad pasklindančius pūkelius teks dažniau siurbti. 
Pagrindui dažniausiai naudojamas džiutas, veltinis arba guma.
 • Veltinis suteikia dangai minkštumo. Jis labai prisideda gerinant garso ir šilumos izoliaciją.
 • Sintetinis džiutas atsparus svoriui ir gniuždymui, tad jį patariama rinktis namų biurui ar ten, kur naudojate kėdes su ratukais. Jis laidus šilumai, todėl tinkamas pasirinkimas šildomoms grindims.
 • Natūralių dangų (pvz., vilnos) pagrindui kartais naudojamas natūralus džiutas. Tai ekologiška medžiaga, tačiau lengviau susidėvinti bei netinka drėgnoms patalpoms.
 • Drėgnoms patalpoms ieškokite dangos su gumos pagrindu.

Kiliminės dangos matmenys

Kiliminė danga parduodama rulonais, kurių plotis gali būti ir 800 mm, ir 4000 mm ar net daugiau. Didesnei patalpai labiau tiks platesnė, koridoriui ar siauram praėjimui – siauresnė.
 
Dangos gali būti iki 10 mm storio: trumpapūkės (pūko ilgis 2–3 mm), vidutinio ilgumo (3–5 mm) ir ilgapūkės (daugiau kaip 5 mm). 

Kiliminė danga internetu

Mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite tokių prekinių ženklų kaip Ideal, Associated Weavers, Mehari, Zorba, BFS, Alfa ir kitų, pačių geriausių vartotojų atsiliepimų sulaukiančių, gamintojų kuriamų dangų. Užsakinėjant internetu visos prekės paprastai kainuoja kiek pigiau. Nepraleiskite ir dažnai skelbiamų akcijų bei išpardavimų.

Dažnai užduodamų klausimų skiltis (DUK)

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kiliminę dangą?
Svarbu, kokios paskirties patalpose ji bus naudojama, iš kokių medžiagų pagamintas dangos viršus ir pagrindas. Taip pat apgalvokite, kokių spalvų ar raštų dangos norite.
 
Kokią kiliminę dangą rinktis: natūralią ar sintetinę?
Tai priklauso nuo individualių jūsų poreikių, tokių kaip: kokios paskirties patalpose ketinate ją kloti, drėgnumo, žmonių srautų, kitų jūsų norų ir poreikių.
 
Kokio storio kiliminę dangą rinktis vaikų kambariui?
Patariama rinktis kiek didesnio atsparumo, sintetinio pluošto, trumpo vieno lygio kilpų ar struktūrinio kilpinio paviršiaus,  22 ar 23 klasės atsparumo dangą.
 
Kokia kiliminė danga yra ilgaamžiškiausia? 
Tai iš poliamido (nailono) pagaminta kiliminė danga.
 
Kiek kainuoja kiliminė danga?
Kaina priklauso nuo daugelio faktorių, pvz., pluošto iš kurios yra pagaminta ir pan., todėl jos kaina gali svyruoti nuo ~2 iki ~30 Eur už kv. m.