PradžiaVietos spintoje padeda sutaupyti maišai

Vietos spintoje padeda sutaupyti maišai

Vakuuminiai maišai – ko gero, idealiausias ir praktiškiausias sprendimas norintiems kompaktiškai saugoti ar pervežti drabužius, antklodes, pagalves, minkštus žaislus, įvairius tekstilės gaminius ir kt.

Neseniai mūsų rinkoje atsiradę maišai padeda ne tiktai sutaupyti vietos spintoje ar lagamine, bet ir patikimai apsaugo juose esančius daiktus nuo dulkių, drėgmės, pelėsių, parazitų, pašalinių kvapų, saulės ir oro sukeliamo neigiamo poveikio.

Vakuuminių maišų naudojimo būdas paprastas: įdėjus norimą daiktą į maišą ir uždarius plastikines jo sklendes, reikia išsiurbti iš maišo orą.

Be oro likusiame maiše esantys drabužiai suslegiami taip, kad užima keturis kartus mažiau vietos nei įprastai.

Išsiurbti orą galima bet kuriuo dulkių siurbliu, bet galima apsieiti ir be jo – išstumti orą iš maišo įmanoma rankomis standžiai susukant jį į ritinį arba paprasčiausiai ant jo pasėdėjus.

Kokybiški vakuuminiai maišai yra gaminami iš patvaraus 80 mikronų storio plastiko.

Hermetiški, vandeniui atsparūs, minkšti ir stiprūs vakuuminiai maišai yra daugkartinio naudojimo ir laikyti juos galima bet kur, kur tiktai rasite vietos: spintoje, po lova, sandėlyje, rūsyje, garaže, vasarnamyje, netgi automobilyje.
 


Lietuvoje atsirado neseniai

Pirmieji vakuuminiai maišai Europoje pasirodė 1960 metais ir iškart tapo paklausūs.

Lietuvą šis protingas išradimas pasiekė gerokai vėliau, tik po kelių dešimtmečių – mūsų šalies prekybos centrai vakuuminiais maišais pradėjo prekiauti prieš 4–5 metus.

Jų jau galima įsigyti ir internetinėse parduotuvėse.

Šiuo metu pirkėjams siūloma įsigyti įvairaus dydžio – nuo pačių mažiausių (38x54 cm) iki didelių (74x150 cm), taip pat vakuuminių maišų-pakabų (70x105 cm ir 70x145 cm).

Tokie maišai naudojami striukėms, puspalčiams, kostiumams, ilgoms suknelėms arba paltams laikyti.
Prie pastarojo vakuuminio maišo yra pritvirtintas kablys, ant kurio galima sukabinti dar kelis pakabus. Kablys išlaiko iki 7,5 kilogramo svorį.

Vakuuminė pakuotė nedūžta, neplyšta, užima nedaug vietos ir yra tokia tvirta, kad gali atlaikyti net kelių šimtų kilogramų spaudimą.

Visada yra ekonomiškiau įsigyti 1–2 vakuuminius maišus nei kelis kelioninius krepšius ar lagaminus.
Bendrovė „Jysk Baltic” viena pirmųjų pradėjo Lietuvoje prekiauti vakuuminiais maišais.

Dešimtyje „Jysk” parduotuvių Lietuvoje siūlomas bene plačiausias Kinijoje pagamintų devynių rūšių vakuuminių maišų pasirinkimas, jų kainos – nuo 6,5 iki 10 litų už vienetą.

Šią prekę „Jysk” parduotuvėse pirkėjai perka ištisus metus.

„Aš pati vakuuminius maišus dažniausiai naudoju patalynei laikyti, kai šiltą sezoną keičia šaltasis ir atvirkščiai.
Pavyzdžiui, į vieną maišą laisvai sutalpinu dvi pagalves.

Viską galima supakuoti taip kompaktiškai, kad spintoje atsiranda tris keturis kartus daugiau laisvos vietos”, – teigė bendrovės „Jysk Baltic” Lietuvos regiono vadovė Eglė Mačionienė.

Bendrovės „Senukų prekybos centras” prekių grupės vyresnioji vadybininkė Jurgita Zabulionytė patikino, kad vakuuminiais maišais bendrovė prekiauja nuo 2008 metų.

Šiuo metu prekybos tinklo „Senukai” parduotuvėse prekiaujama aukštos kokybės 55x85 cm dydžio Ispanijoje pagamintais vakuuminiais maišais.

„Atsižvelgdami į augantį poreikį, šiuo metu plečiame šių prekių asortimentą.

Pirkėjai mūsų parduotuvėse netrukus galės įsigyti dar trijų skirtingų dydžių vidutinio kainų lygmens vokiškų daugkartinio naudojimo vakuuminių maišų su ZIP tipo užsegikliu”, – sakė J.Zabulionytė.

Jos teigimu, pirkėjai paprastai pageidauja permatomų (skaidrių) vakuuminių maišų, todėl ši jų rūšis išlieka populiariausia.

Antrus metus vakuuminiais maišais prekiaujančio prekybos tinklo „Maxima” atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė pastebėjo, kad daugiausia šių prekių parduodama pavasarį ir rudenį – keičiantis sezonams.

Kinijoje pagamintų vakuuminių maišų kainos šiame prekybos tinkle – nuo 6,5 iki 10 litų už vienetą.

Netinka kailiui ir odai

Įsigijus vakuuminį maišą reikėtų nepamiršti, kad šios pakuotės nėra amžinos, o galimybės – ne beribės.
Tik tinkamai elgiantis vakuuminė pakuotė gali būti naudojama kelis sezonus.

Norint užtikrinti jos ilgaamžiškumą, vakuuminę pakuotę reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje, sausoje vietoje, kur oro temperatūra ne žemesnė kaip 0 ir ne aukštesnė kaip plius 50 laipsnių.

Taip pat šalia neturėtų būti aštrių, vakuuminę pakuotę pažeisti galinčių daiktų.

Vakuuminiuose maišuose patariama saugoti tik švarius ir sausus drabužius bei patalynę.

Drabužius su sagomis, užtrauktukais ar kitomis aštriomis ir kietomis detalėmis reikėtų į maišą dėti išvirkščia puse – kad neįplėštų maišo siurbiant iš jo orą.

Vakuuminėse pakuotėse negalima laikyti gaminių iš natūralių kailių ir odos.

Kailis vakuume praranda savo prekinę išvaizdą, o odai nuolat reikia deguonies.

Drabužiams skirtose vakuuminėse pakuotėse galima saugoti įvairius popierius, dokumentus, knygas ar net paveikslus, tačiau tam būtina į maišą iš abiejų pusių įdėti ir po kartono lapą.

Tačiau svarbu pripildyti ne daugiau negu pusę vakuuminės pakuotės, nes ją perpildžius nebus galima pasiekti visiško hermetiškumo.

Vakuume saugomus daiktus kas pusmetį reikėtų ištraukti ir išvėdinti.

Po panaudojimo tuščią vakuuminį maišą reikėtų kruopščiai susukti į ritinį.
 
Atgal